İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google ne zaman yok olacak

donjuanyasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gelecek bilimciler, Google'ın ne zaman yok olacağını ilan etti. Arama devi ne zaman paydos diyecek ? Avustralyalı 'gelecek bilimciler' Richard Watson ve Ross Dawson, 2050 yılına kadar yok olması muhtemel 'şey'leri gösteren bir çizelge hazırladı. Çizelgede en çok dikkat çeken, 2049 yılında Google'ın yok olacağı varsayımı. Diğer bir varsayım ise, şu günlerde üzerinde çok fazla konuşulan telif hakları konusunun 2020 yılında kapanacağı. Bu varsayım, telif hakkı kavgasının da internete yenileceği üzerine kurulmuş durumda.

İşte iki gelecek bilimcinin yok olacak teknolojilerle ilgili tespitleri:

2012 Dial-up internet erişimi

2013 Faks makinesi

2020 Telif hakları

2022 Bloglar

2024 Masaüstü bilgisayar, AM radyo

2026 FM radyo

2036 Petrolle çalışan araçlar

2049 Google

ExPLoReR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neye dayanarak yazdıklarını bilmek lazım mesela ben de 2037'de bugün kullandığımız otomobiller yerine uçan araçlar kullanacağımızı iddia edebilirim..

keskinzeka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginç google haricindekilere katılabilirim ama googlenin yok olması için microsoftun arama konusunda işletim sistemine entegre bir yazılım cıkartması ve googleye tamamı ile düşman olması gerekir bana göre bu bile o yıllarda yen işletim sistemlerinin çıkacağı, olanların da gelişeceği varsayımına göre googlenin tamamen ortadan kalkabileceğini göstermez
şimdi google amcaya soruyoruz herseyi ozamanda google dedeye sorarız :D

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bill Gates arama motoru üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. 1-2 ay önce. amaçları kullanıcının sadece aradığı şeye götürmek olcakmış. bence bu sistemi uygularlarsalar bi de reklam konusu adsense gibi birşey yaparlarsa okeydir ;)

donjuanyasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben google 'un yokolacağına inanıyorum sonuçta herşeyin bir sonu var arama sonuçları çöplüğe döndü adsense çöp reklamlarla doldu taştı. ve unutmayın ki ilk arama motoru google değil yahoo gibi bir devi geçtiğine göre google 'ı da birgün birileri bir şekilde tahtından edecektir.geniş açıdan bakmak lazım şuanda rakipleri yok ama ilerde olacak

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yarın ne popüler olur? diye düşünüp site yapmak varken hiç bunları düşünemem.

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İntihar denebilecek derecede büyük bir hata yapmadığı müddetçe Google'ın daha onyıllar boyunca bize bir numaralı arama motoru, reklamcı, istatistikçi, haritacı, epostacı vs. vs. olarak devam edeceği düşüncesindeyim.
Microsoft'u Google hizmetleri ile yarışabilmesi için yıllarca Google'dan 2-3 kat daha fazla çalışması gerekir.
Ve ben Microsoft'ta bu azmi ve kararlılığı göremedim.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Kanaatimce; Sergey ve Larry öldüğünde (2045) , Google İmparatorluğu çatırdar ve çok geçmeden bölünerek çöker.

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Web siteler bilgisayarlar var olduğu sürece her zaman var olacaktır.Çünkü web siteler bilgi içerir , insanların eğlenebileceği çeşitli şeyler içerir.Tabii en önemlisi de bilgi.İnsan düşünebilen bir canlıdır.Bu da insanı sürekli bir şeyler öğrenmeye iter.Çeşitli konulardaki bilgilerde web sitelerinde bulunur ve insanların düşüncelerini yaymak için en iyi araçtır : bundan dolayı sürekli var olacaklardır.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
2036 Petrolle çalışan araçlar bunun neden olucağını biliyorum petrol bitcek çünkü:S

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ben niye böle bi site açamıyorum anlaşıldı çok yakışıklıyım çünkü:D:p

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
reklam başka birşey değil..Bu yazı google olmasaydı bu foruma bu başlıkla açılmayacaktı.. Şimdi dünyada o kadar yol olacak şey varken yada 10 milyar site varken neden aradan google seçiliyor.

Bu yüzden hadi konu google çökecek diyelim bunun üzerinde tartışılır..Google arama konusunda bitecek bitmeyecek olmasa başka şeylere yönelmezdi.. Arama konusu bitince para kazanamayacak.. Bu yüzden adsense açıldı. Adsense bitecek bu yüzden google şimdiden shoplar açıp ürün satıyor.. paypal tarzı sistem kuruyor video siteleri açıp para kazanmaya çalışıyor.mail sistemi hosting domain satarark para kazanmaya çalışıyor.. yani anlaşılan bu ki arama bitiyor. Çünki bugün suan daha sadece bir ajax çıktı 1 yılda. Google ajaxı indexleyemiyor. index olmayınca ne olacak google içerik olmayacak bizde google kullanmak zorunda değil olacağız..

Bu yüzden şuan alexa bile değerleri artık ziyarete değilde site içerisindeki userin geçirdiği zamana göre değerlendiriyor..

Yıkılmasaydı.. Windows arama google yokken vardı.. Google onu yıktıda bugün birisi çıkamaz diye birşey yok..
Yıkılmasaydı internet expolar yıkılmazdı.. %100 lük bir veride. internet expolar kullanıcısı %70 iken. firefox %20 lere geldi. Windows kendi işletim sisteminde 25 yıla yakındır expolar yukletiyor. Firefox daha yeni. Çok çalışan kazanır.. Google çalışıyor ama başkası çalışıp onu bitiremeyecek diye birşey yoktur..

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Son derece saçma. Bunu kim nerden bilebilir ki. Böyle şeyleri sırf piyasaya daha ne kadar yalan dolan çıkmış merak ettiğim için okuyorum. Yoksa hepsi palavra.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi