İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google neden bu kadar inatçı

UnknowSouL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
merhaba arkadaşlar benim vbulletin forumum var şükür lisansımız falan var ama bir sorun var google indexlemiyor hep beceriksiz hostçularla çalıştım uptime düşüktü şimdi çlıştığım hostçu çok iyi rapor geliyor

%100

buna rağmen indexleme yok zoint seo kurulu sitemde adres

www.forumyonca.com lütfen bu işin uzmanıyım diyen arkadaşlar yazsın

Not: Çapraz link değişimi olarak pr5 - pr2 arası sitelerden link aldım

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"hostçu" lar ile çalışırsanız sorun yaşarsınız ama hosting servisi verenlerle çalışırsanız daha düzgün sonuçlar alabilirsiniz.
ve sürekli yer degiştirmekten google sizi indexlemeye fırsat bulamamış olabilir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
link alıyormusunuz , içeriğiniz kopyamı özgünmü , seonuz varmı vb

UnknowSouL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
özgün içeriğimiz var hem arkadaşlar bu özgün içerik muhabbeti saçma bir sürü
site alıntı takılıyor indexler tavan

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Google'nin sık uğradığı bir siteniz anasayfasına link ekleyin
Bir haftada google sizin sitenizi indexleyecektir.

Sitemap, robot ve rss eklerseniz örümceğe yardım etmiş olursunuz

Ama sabırlı olun

InnoCent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'ın En Son gelecegi Siteler forum siteleridir çok yavaş Açılır, Kopyala yapıstır içeriktir kendinden baskasına faydası yoktur o yusden index sayınız artmasını hemen beklemeyin..

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google bot biraz salaktır. Tum sayfalarınızı indexleyemez. Mesala eskiden ziyaretciler için site haritası vardı. Şimdi googlebot için google site map var. Sitemap da bitio iş.

UnknowSouL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hobichat sitemapta yaptım zamanında o boş yalan iş :) Innocent arkadaşım trafiğim canavar gibi alıntı yapmamaya öen gösteriyoruz ve bir çok forum sitesi varki kopyala yapıştırcı indexleri 300-400 k ;)

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiç bir şey anlamıyorum. bende 1 site var. 2 farklı domain ile iki farklı hostingta duruyorlar ( tabiki hosting firmalar da farklı) yani 2 ayrı site olmuş oluyor. ama siteler ikizler. yani kopyalayip ftp ye attım ikincisini. biri googlda ilk sayfada ikinci ise google hiç indekslemıyor. ana sayfayi bile...nerde hata var??? hostinga bağlı bir şey sanmıyorum çunku bu hostingdan diğer siteleri indekslıyor...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
hiç bir şey anlamıyorum. bende 1 site var. 2 farklı domain ile iki farklı hostingta duruyorlar ( tabiki hosting firmalar da farklı) yani 2 ayrı site olmuş oluyor. ama siteler ikizler. yani kopyalayip ftp ye attım ikincisini. biri googlda ilk sayfada ikinci ise google hiç indekslemıyor. ana sayfayi bile...nerde hata var??? hostinga bağlı bir şey sanmıyorum çunku bu hostingdan diğer siteleri indekslıyor...

Kopya siteden dolayı diğeri sandboxa düşmüştür.
Diğeride orjinal site olduğu için aynen duruyordur.

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki ben o kopyayi biraz değiştirsem, ama nasıl: yazi tabiki hepsi aynen olucak sadece diyelim ki butonların yerleri değiştirsem sandboxtan çıkar mı? yada mesela biri türkçe olsun biri ingilizce?benim için iki domain de önemli...birini ötekine yönlendirsem diyecektım ama o zaman yönlendirelen olan domaini da google indekslemıyor...
ne yapmam lazım şimdi? ikisinin de indekslenmesini istiyorum...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
peki ben o kopyayi biraz değiştirsem, ama nasıl: yazi tabiki hepsi aynen olucak sadece diyelim ki butonların yerleri değiştirsem sandboxtan çıkar mı? yada mesela biri türkçe olsun biri ingilizce?benim için iki domain de önemli...birini ötekine yönlendirsem diyecektım ama o zaman yönlendirelen olan domaini da google indekslemıyor...
ne yapmam lazım şimdi? ikisinin de indekslenmesini istiyorum...

Meta ve title yazılarını değiştir.
Yazılarda da biraz değişiklik yap.
Kopya içerik damgası yemezsin o zaman.
Ancak şuanda anladığım kadarıyla sandboxtasın.
3 ay, 6 ay şeklinde değişebiliyor çıkma süresi.
Ancak forumdan bir kaç arkadaşın bir kaç işlemle çıkarabildiğini duymuştum.
Kolay gelsin..

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hobichat sitemapta yaptım zamanında o boş yalan iş :) Innocent arkadaşım trafiğim canavar gibi alıntı yapmamaya öen gösteriyoruz ve bir çok forum sitesi varki kopyala yapıştırcı indexleri 300-400 k ;)

UnknowSouL,
Sitemap dan sitemapa değişir. Senin sitemap boş yalan olmuş sanırım :)) Şöle şekilli bişi yapacaksın ping li filan tabi forumlarda dagıtılanlardan değil. 20 dolara satılanlardan

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Meta ve title yazılarını değiştir.
Yazılarda da biraz değişiklik yap.
Kopya içerik damgası yemezsin o zaman.
Ancak şuanda anladığım kadarıyla sandboxtasın.
3 ay, 6 ay şeklinde değişebiliyor çıkma süresi.
Ancak forumdan bir kaç arkadaşın bir kaç işlemle çıkarabildiğini duymuştum.
Kolay gelsin..

6 ay çok tabiki..sezon biter...ama ne yapalım...cevap için teşekkür!
hemen değiştiririm siteyi....

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, ikinci sitemi değiştirdim. bir baktım, google un ikinci sayfasında bügün! Vay be. Bu kadar çabuk mu sandboxtan çıkar?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Arkadaşlar, ikinci sitemi değiştirdim. bir baktım, google un ikinci sayfasında bügün! Vay be. Bu kadar çabuk mu sandboxtan çıkar?

sandbox değildir o googledeki dalgalanma yuzunden sitelerin sırası sık sık değişiyordur.

izmirli35

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google bot bu söylediğini duymasın hobichat :Dbi daha senin siteye uğramaz sonra. :)

Bu arada benim bir hafta oldu sadece anasayfa indexlendi :S

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi