İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google olmasa

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben de interneti hala bir kitle iletişim aracı olarak görmüyorum. tv de reklam vermek ile internette reklam vermeyi bir tutmayın. internette çok ufak miktarda ve sadece belli bir kesime hitap edilir. bizde de internet kullanımı arttıkça ve büyük şirketlerimiz googledan feyz aldıkça herşey daha güzel olacaktır.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
kitle iletişim aracı, adı üstünde kitlelerin iletişim kurabildiği araçlardır. bu forumda birçok kitle birbiriyle iletişim kurabiliyor, buda internet sayesinde oluyor. dolayısıyla, internet bir kitle iletişim aracıdır. ve kullanım oranlarına göre bir aracın araç olup olmaması saptanamazki... radyo televizyona göre daha az kullanılır, o halde radyo televizyon açısında kitle iletişim aracı değil midir? neye göre neyi değerlendiriyoruz, temel kullanım oranı nedir bilen var mı ? :)

interneti kitle iletişim aracı olarak görmemeniz dışında diğer dedikleriniz benim içinde aynıdır. kullanım arttıkça ve internetin kitle iletişim aracı olduğu anlaşıldıkça piyasa canlanacaktır.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
literatürde halen yazılı ve görsel medya kitle iletişim araçları olarak görülür.
internetin yaygınlaşmaya başladığı bu 1 senede interneti de bu sınıfa almak tabii ki mümkün. ama internetin ulaştığı kişi sayısı hala çok sınırlı.
kullanım oranı %16 dır, tv nin kullanım oranı ise %98 lerdedir..

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
demek istediğim, kullanım oranının televizyona nazaran az olması kitle iletişim aracı sayılamaması anlamına gelmez.

şu anda radyonunda kullanım oranı yüksek değildir ama radyo bir "pazar" alanı olarak görüldüğü için reklam verenler korkmadan reklam verebilmekte.

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında çok farklı şeyler söylemiyorsunuz.Ben toparlayayım bari. Kitle iletişim aracıdır ama kitlesi biraz düşük :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5