Google pagerank nedir

Alperen38

0
İyinet Üyesi
Katılım
28 Kasım 2014
Mesajlar
66
Reaction score
0
Google Pagerank Nedir?

Pagerank Türkçede tam karşılığı olmayan bir Google terimidir, genelde internet kullanıcıları ve site tasarımcıları tarafından “Link Popülerliği Puanı” olarak algılanır

Google Pagerank, Google’ın web sitelerini ve sayfalarını sıralama ve derecelendirme sistemidir.

Google tarafından Sitelerin içeriklerine, günlük ve yalık ziyaretçi sayılarına göre ve web tasarım kalitelerini degerlendirerek Google tarafından verilmiş olan puandır.

Google Pagerankı Nasıl Yükseltebiliriz

1)Web sitelerinize veya Blogunuza kaliteli ve özgün içerikli güncel makaleler yazın.

2) Şayet Mümkünse websitenize veya blogunuza veya her gün yeni bir yazı eklemeye çalışın. Bu yazılarda düzgün ve sade anlatıma sitenizi ziyaret eden kişilerin anlayabilecegi bir dil ve anlatım kullanmaya özen gösterin. Yazınız kesinlikle başka sitelerden alıntı olmasın. Kaliteli ve özgün içeriği Google bir saat içinde indeksleyebilmektedir.

3) Web sitenizde veya blogunuzdaki eski yazılarınızı her fırsatta güncelleyin, ilk haliyle bırakmayın. Sitenizi güncel tutmaya özen gösterin.

4) Yazınızla ilgili olan, daha önceki yazılarınıza ve ilgili diğer sitelere sitenize veya yazınıza ulaşabilecek link verin.

5) İnsanların google aramalarda en çok kullandıkları kelimeleri bularak bu kelimelere ağırlık vermeye çalışın.

6) Sitenizde yer alan Yazınıza her zaman en az bir görsel (resim, video) ekleyin,

7) Web sitenizi veya Blogunuzu .çeşitli blog dizinlerine ve arama motorlarına kaydedin. web sitenizin ve Blogunuzun tanıtımını yapın.8)Sitelerinize eklemek istediğiniz konular hakkında önce araştırma yapın ve bol bol o konularda yazılar okuyun.
http://comyonet.net/pagerank-nedir/
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst