Google Pagerank neye göre belirlenir ve ne zaman Güncellenir ?

Bityavrusu

0
İyinet Üyesi
Katılım
20 Temmuz 2013
Mesajlar
182
Reaction score
0
google-pagerank-neye-gore-belirlenir.jpg

Google Pagerank güncellenme tarihi şehir efsanesi gibi dilden dile dolaşan bir şey malasef. Kimine göre 3 ayda bir kimine göre 7 ayda bir güncelleniyor. Açıkcası Google resmi olarak 3 ay- 7 ay gibi birşey hiç bir zaman belirtmedi. Kendi çalışma programlarına göre ihtiyaç duyulan zamanlarda Google, Pagerank güncellemesini gerçekleştiriyor. Çoğunluğun bunu periyodik gibi algılamasının sebebi ise yıllar boyunca belirli zaman aralıklarına denk gelmiş olmasıdır pagerank güncellemelerinin.

Google 2014 öncesi Pagerank Güncellemesi Yapıcak mı ?

Açıkcası bunun da cevabı resmi bir dilden verilmediği için kesin bir şey söylemem çok yanlış olur. Ben yılbaşı öncesi olmasını hem istiyorum hem olacağına inanıyorum tamamen google amcamızın insiyatifine kalmış bir durum. Umarım bizleri üzmez ama Matt Cutts denen adam moralimi ve umutlarımı bu tweetiyle kırdı açıkcası :) Kim bu Matt Cuts neden bu adamın sözüyle umudun kalmadı diyorsanız bu adam Google da spam sitelerin temizlenmesi ve gerekli güncellemelerin başında ki adam !

pagerank-guncellemesi-twitter.jpg


Google Pagerank Neye Göre Belirlenir ?

Google pagerank, sitenizin backlink kalitesine ve sayısına bağlıdır arkadaşlar. O kalite pagerank ile belirlenir, bunun için bir tablo hazırlanmış buyrun inceleyin.

google-pagerank-tablo.jpg


Pagerank' ın seo çalışması ile bir alakası yoktur, bu en büyük düşünce yanlışı. Bazı arkadaşlar SEO çalışması yaptırdıkları firma yada kişilere bunun için hesap soruyor :) Eğer SEO paketinizin içinde backlink çalışması yok ise ve bu backlinkler kaliteli ve yeterli sayıda değilseler pagerank ınızda oynama olmaz. Aman he pagerank kasıcam diye çöp sitelerden backlink almayın diyerek ufak ama önemli bir uyarıyla yazımı sonlandırıyorum.
Bilgi paylaştıkça çoğalır diyerek, kaynak göstererek paylaşımlarınızı ve değerli yorumlarınızı bekliyorum

Bey amcadan düşüncelerimi destekleyen bilgiler :)

http://www.youtube.com/watch?v=7YNZPzxgVvo


Bilgi paylaştıkça çoğalır diyerek, kaynak göstererek paylaşımlarınızı ve değerli yorumlarınızı bekliyorum
Kaynak: Bityavrusu.com
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst