İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Para kazanmamızı mı istemiyor?

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4.798 134 2,79% USD 8,44 USD 40,50
5.395 147 2,72% USD 8,48 USD 45,78
5.567 124 2,23% USD 6,87 USD 38,24
( sadece 1 site icin gosterim/click )

bilgi : site yabanci article falan filan degil.
yontem : Adsense sadece sitenin en cok ziyaret edilen bir bolgesinde yer aliyor. En cok ziyaret edilen bu bolgenin en dikkat ceken ve butun kullanicilar tarafindan bakilabilinen bir bolumunde. Reklam boyutu 234x60. Sitenin artalani Gri, adsense reklaminin kenari beyaz artalani sitenin baska bir tonu. vs. vs. vs. Tekil 2000+ cogul 15.000+

Saygilar...

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Unutmadan birsey soylemek isterim. Kazancinizi arttirmak icin once kendinizi test edin. Nasil mi ?

1. ) Sitede 3 tane adsense kodu oldugunu dusunun.
2. ) Her adsense boyutu icin bir kanal acin. ( kullanacaginiz boyutlar icin. )
3. ) Her bolgeye farkli bir kod koyun. ( ornek : 728x90 larin oldugu yere 1 tane 468x60 in oldugu yere 1 tane 125x125 in oldugu yere 1 tane ) Her boyuta koyacaginiz adsense kodlari farkli olsun yani.
4. ) "URL Kanallarını Yönet" Bolumunu kullanarak sitenizde ki subdomain ve/veya kategorileri ekleyin ve hepsinin ayri analiz tutmasini saglayin.
5. ) Gun bitiminde 3 sekilde istatistikleri degerlendirin.
a. Hangi boyutta ne kadar tik aliyorum.
b. Hangi boyutta nerede ( url kanallarinda yani ) ne kadar tik aliyorum.
c. Hangi bolgede ki reklamlar hic bir ise yaramiyor.
6. ) Ise yaramayan bolge de ki reklamlari kaldirin ve kaldirdiginiz da degisecek olan sayfaniza yeni bir opt. saglayin.
7. ) Renkler uzerinde biraz oynama yaparak siteye uyumlu hale getirin. Reklamlar basina buyruk reklam gibi durmasin. Sitenizin destekledigi gercek bir icerik gibi dursun.
8. ) Bir-iki gun denedikten sonra oturup bir dusunun farka bakin. Degisimdeki sonuc ile onceki sonuclar arasinda bag kurmaya calisin. ve Sitenize son seklini verip 1 gun daha deneyin ... Eger kazanciniz duserse bana kufredin ... Dusmezse artarsa da dua filan etmeyin ...

Saglicakla ...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bizler ne kadar kötü insanlarız.Birbirimizin sitesini ispiyonlamaktan, banlatmakdan, saldırmakdan dolayı örnekler gösterirken site adresimizi bile yazamıyoruz.Tam olarak anlamak varken canlandırmak zorunda kalıyoruz.Valla kendimle utanıyorum..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
benden tavsiye yerleşim

Ekte iyi kazandığım iki sitenin screeni bulunmaktadır. 1. resimde en çok kazandığım nokta arama yapmak isteyen insanların tek reklamlı google reklamına tıklamalarıdır.

İkini resimde ise üstteekilere tıklamaktadırlar.3. haberin devamını koyamadım vakdim yok diye.1. yada 2. de tıklamayan 3. de haberin devamında mutlaka tıklamaktadır.Şöyle bir istatistiğim var..

1. reklam 5.000 gösterimde tıklama : 400 +
2. reklam 3.000 gösteriimde tıklama : 1.000 +
3. reklam 1,200 gösterimde tıklama : 100+

Rakamlar ortalamadır.İçerik aslında doyurucu.Ama tıklayacakları link yok.Tek çıkarları google reklamına tıklamak.Otel adreside yok.Otel hakında bilgi ve mektup adresi mevcuttur.

Umarım işinizi görür

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@beceriksiz_acemi ...

Eger eski konulari biraz kurcalarsan neden boyle oldugunu daha iyi anlarsin. Soyle bir ornek vereyim bu foruma da giren biri var mp3yo, mp3dinlicem vs. sitelerinin sahibi ... Bu sahsiyetin calmadigi sitem kalmadi ... Ben yapiyorum o caliyor. Bu sadece 1 tane ornek ... Hafta da en az 1 tane sitem caliniyor ( DU ) Emege ne zaman saygi duyulur... Ne zaman karsidaki insan olur ... O zaman site ismi de soylenir daha once yapildigi gibi yardimcida olunur gerekirse sitede HIBE edilir ...

Kolay gelsin.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya adres falan vermeyelim bence konu-içerik de vermeyelim. yaa bu siteler bu kadar yapıyomuş diyip hemen birebir içeriği çalarlar bizim gelirimizde düşer. arama sonuçlarında altlara falan düşeriz mazallah :) hatta yabancılardan benim sitelerimi çalıp benden önde çıkanlar var. adamlar şöyle yapıyo. benim grafikle ilgili bölümlerimi çalıp grafikle ilgili bi domain alıyolar, sonucta 1 ay sonra benim üstümde çıkmaya başlıyolar.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bizim en büyük sorunumuz bu.Yabancıların forumlarını azda olsa takip ediyorum.Adamlar bulduklarını arkadaşlarıyla paylaşıyorlar.Ben sahtekarlık yapmayı göstermiyorumki ? ben kazanan bir site, kazanan bir reklam gelirini gösteriyorum.Ayda 1-2 bin dolar para kazanıyorum.3-5 kişi bu siteden yapsa birebir aynısıda olsa bu kazancım düşmiyecek.Ayrı ziyaretçiler alacağız.Ama sizlerde çok haklısınız.GErçekdende emek vererek yapdğınız bir sitenin çalınması çok üzücü.Bende bu screenlerini koyduğum sitenin şablonunu çaldım.Açıkcada sölerim :) Çaldığımda yahoo sitesiydi.Ama birebir aynısı olarak değil.Yada ondaki gibi google kodlarını yerleştirmedim.KEndi fikrimle, kanallar ekleyerek , her kanalın potansiyelini günlerce ölçerek...

Belki daha iyiside vardır.Ama çok isterdim.. Yukarıda şu siteden para kazanıyorum.Bak reklamda bu şekilde diyerek bilgi veren arkadaşlarımın sitelerinide gösterebilmelerini..
Neyse sanırım buda türklere özel bir kavram.Hep ben kazanayım...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
1.jpg

2.jpg

ben yinede vermek istedim.Bunun gibi yaklaşık 20 tane iyi kazandıran reklam seçeneği var.bunlar aralarından en az kazandıranı.Belki kızacaksınız verdim diye ama yararım olursa ne mutlu..

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paylaşımın için teşekkürler hiç olmazsa bir fikir verebilir...

lahmacun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google

Evet yerleşim çok başarılı bencede benim reklamlar hala çıkmıyor. Nolcak benim bu halim :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
evet bildiğim kadarıyla bir kopya site yapmışdı server yöneticisi ama oyun99 danmı başka yerdenmi bilemiyorum.Zaten siteler kopya olduğu üstte belirtilmişdir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi