İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Places (Yer Aramaları) Önerileri

Cenk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arama yapan ziyaretçileri en doğru sonuca ulaştırmak için her geçen gün sistemini kaliteleştiren Google, sektörel aramalarda da bu çalışma prensibine devam etmektedir. Google Places yani yer aramaları işletmenin adresini direk hedef kitleye önerme mantığıdır. Örneğin Google.com.tr üzerinde “rent a car”, “hastane” gibi aramalar yaptığınızda bunu farkedebilirsiniz.

Bu aramalarda doğru yerlere çıkabilmek için kesin etkiden ziyade ihtimalli bir etki payı olan bazı önerilerde bulunacağım.

* “Additional Details” bölümü kesinlikle kaliteli, kusursuz, doğru bilgiler ile doldurulmalıdır.
* Telefon numarası, iletişim maili, tam adres gibi etkenler site üzerinde bulunmalıdır.
* Keyword diziliminize dikkat etmelisiniz. Spam ve ziyaretçiyi kandırmaya yönelik bir dizilim uygulaması site üzerinde olmamalıdır.
* Seçeneklerde ziyaretçilerin sizi belirtilen yerde bulabileceklerini belirtmelisiniz.
* Google Places linkinizi paylaşabilirsiniz. Doğru önerme (doğal backlink) uygulaması sağlayabilirsiniz.
* Google kullanıcılarına Google Places’deki şirket sayfanıza yorum yaptırabilirsiniz. Örnek bir sayfa >> (Ankara Güven’e tıklayınız). Farkettiğiniz gibi işletme hakkında gereken tüm detaylar ve bilgiler, fotoğraflar, kaliteli bir biçimde hizmet ve ürünün tanıtımı ve kullanıcı yorumları bulunmaktadır. Zaten bu sayfa yer aramalarında yüksek sırada bulunmaktadır.

Kaynak: http://www.seoliz.com/google-places-yer-aramalari-onerileri.htm / Seoliz

• Like
Reactions: Eif

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu konuda çok soru geliyordu, onlara cevap niteliğinde güzel bir açıklama olmuş. Yazılarınızı twitterdan takip edebiliyor muyuz?

Cenk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yoğunluktan dolayı pek twitter veya facebook işine giremiyorum ancak iyinet de dahil olmak üzere çoğu webmaster forumlarında ve seoliz üzerinde yazılarım mevcuttur.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Türkiye'de sphinn tarzı siteler olmadığı için kendimce webmaster bloglarını twitterden takip etme yöntemini uygun buldum. Kolaylık oluyor.

Aslında feedburner üyeliğiniz var, Publicize sekmesinden Socialize'ye gidip twitter hesabı eklerseniz yazılarınız twitterde otomatik olarak yayınlanacak, böylece sizi takip etmek isteyenlere kolaylık olacak.

İyi çalışmalar

Cenk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Türkiye'de sphinn tarzı siteler olmadığı için kendimce webmaster bloglarını twitterden takip etme yöntemini uygun buldum. Kolaylık oluyor.

Aslında feedburner üyeliğiniz var, Publicize sekmesinden Socialize'ye gidip twitter hesabı eklerseniz yazılarınız twitterde otomatik olarak yayınlanacak, böylece sizi takip etmek isteyenlere kolaylık olacak.

İyi çalışmalar

En kısa zamanda inşallah. İlginiz ve önerileriniz için teşekkür ederim. Aslında facebook kullanıyorum ancak iş dışında herhangi bir yazı yayınlaması olmuyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5