İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google, Resimli Aramalarda Devrim Yaptı

idea

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Google'ın YouTube üzerinden paylaştığı bir videoya göre artık Google Görsel Aramalar'da resim araması yaparken kelime yerine resim de kullanılabileceği belirtiliyor.

Google, masaüstünde olan bir resmi Google Images'e sürükleyip bıraktığımızda benzer resimleri arayacak.

Google'ın bu hizmeti birkaç gün içinde kullanıcılara açması bekleniyor...

Video ve Daha fazla bilgi için Kaynak:
http://internetbilgisi.blogspot.com/2011/06/google-resim-ile-arama-donemini.html

Antika

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
biz Türk ler kendi benzerlerimizi aramakla başlarız olaya :D

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bu uygulamayı ilk google ın çıkarttığına eminmisiniz? sanki başka bir site bunu yapıyordu, resmini seçiyordun, internette benzerlerini buluyordu, yok sa onu da mı googleyapıyordu? neydi o yahu

idea

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
gerçekten harika. bakalım google amca bizi şaşırtmaya devam edecek mi :)

@Antika katılıyorum :D

T

trgy

Misafir
Burada nası bir mantık yürüttüğünü çok merak ediyorum. İlk önce bana göre resimin ismiyle aratıyor ya da aynı boyutta aynı büyüklükte resim var mı onu karşılaştırıyor ona göre sonuç listeliyor. Eğer böyleyse bunun hilesini yapmak için uğraşacak olan çok kişi olacaktır eminim. :)

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Burada nası bir mantık yürüttüğünü çok merak ediyorum. İlk önce bana göre resimin ismiyle aratıyor ya da aynı boyutta aynı büyüklükte resim var mı onu karşılaştırıyor ona göre sonuç listeliyor. Eğer böyleyse bunun hilesini yapmak için uğraşacak olan çok kişi olacaktır eminim. :)

feature extraction methods

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5