• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

İpucu Google Scholar (Google Akademik) ne işe yarar?

KaRNeC

Müptela
Bilgiler
Katılım
4 Ekim 2002
Mesajlar
2,836
Reaksiyon
266
Puanları
38
Şube
Kahramanmaraş
252 Aydır Üye
Google Scholar ya da Türkçe ifadesi ile Google Akademik, 20 Kasım 2004 yılında hizmete sunulmuştu. Artık Türkçe akademik makalelerin yayınlanmasına da geçildi. Böylece Türkçe akademik yazıları da burada görebeleceksiniz.

Sadece akademik domain uzantılarının sonuçlarının yer aldığı sayfalarda normal sitelerin linkleri sadece kaynak olarak geçebiliyor. Bakıldığında haber sitelerinin de akademik makalede de kaynak olarak verilmiş olduğunu görebilirsiniz.

google-akademik-backlink.jpg


Google Scholar (Google Akademik) index almak için neler yapılabilir?
Backlink amaçlı buradan link almak isteyenler olacaktır. Siteniz için çok etkili backlinkler sağlayabilirsiniz. Bunu paraya döken akademik personelin de olacağını düşünmekteyim. Ancak siz doğal yollardan da burada kaynak olarak yer alabilirsiniz.

Bunun için akademik konularda, yetkin kişilerin görüşlerinin yer aldığı konuları sitelerinizde paylaşabilirsiniz. Akademik kadrolar da kaynak taraması yaptıklarında sizin sitenizi de kaynakça bölümüne eklerler. Böylece Google Akademik sayfası sonuçlarında siteniz yer alacağı gibi edu.tr ya da gov.tr uzantılı kaliteli backlink sahibi de olabilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst