İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google seo bilgilerimize zıt bir site?

avsaadasi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır takıp ettiğim bir site var site benim web sitemle aynı kategoride ve bu site googleda 1 numara yanlız garip bir durum sözkonusu.
Mesela google için sureklı sayfa güncelleyin lınk alın vs derler bu siteye bakıyorum site 10 yıldır tasarım dahı aynı, bir kelıme yer degistirmıyor eklenmiyor ve farklı herhangi bir içerik vs yada ona benzer bişiy yok konulmuyorda.10 sene önce neyse tıpatıp aynı ve bu site yıllardır bir numara sebebi nedir sizce?

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mümkün değil, görmedim duymadım bilmiyorum. Keşke linki versyedin, kesin vardır bişiler. Şimdi üstadlar söyler işin aslına..

avsaadasi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site adresini veriyoum adres w. w. w .a v s a . c. o . m arama avşa araması adres bu siteyi takibe alın hak verceksiniz ne bir güncelleme yapıyor nede bi,r ilave yazı at cayıra mevlam kayıra bu site bütün seo kavramlarına ters geldi bana sadece lınkle bir site bukadar süre durabilirmi yaw ozaman alalım saglam lınklerı 5 10 sene bakmayalım, başka işlere bakalım oh ne ala..rakıbler kassın yok güncelleme yok bilmemne iyi bir yere gelsin diye siteleri... yok böle bişiy abi ben anlamadım ..varsa anlayan yasssın nedir bu büyü..belki bilmedigimiz bir yol var google için 5 10 sene güncelleme yada ilave yapmadan sadece lınkle duruyosa böle siteler bizde bu yolla site yapalım başka işlere bakalım nasıl olsa kontra garantı orda site nede olsa.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
62
Sıte adresi bu yani avsa.com aradaki noktalar ve boşluklar fazladan olmuş.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım cevap yok. O zaman "Allah 'ın hikmeti işte" deyip geçelim ;)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
adam dmoza eklemiş sitesini http://search.dmoz.org/cgi-bin/search?search=avsa en az 1000 tane backlink alıyodur. Senin en az pr 5-6 olan 3-4 siteden bir yıllık link satın alman lazım. <a href="seninsitec">Avşa</a> diye

Adam bir numaralı seo kuralı mükemmel uygulamış sanırım senin seo kavramlarında bir sorun var :) .

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eski sitelerin, özellikle adsense gelmeden önce yayına giren, yani ortalıkta her konuda yüzlerce site yokken açılan sitelerin, yerel yönetim, kültür bakanlığı vb.'ye ait siteler, önemsiz görünen fakat Google'ın gözünde değerli olan eski kişisel siteler gibi bir çok otoritesi yüksek sitelerde Faydalı Linkler veya ... ile ilgili bağlantılar gibi başlıklar altında güçlü backlink'leri olması nedeniyle Google'da yerleri iyi oluyor, olması da mantıklı. Doğal link yapılandırma denen hadisenin amacı zaten bu sitelerin konumuna ulaşmak, çünkü en güçlü linkler doğal linklerdir, sizin haberiniz olmadan sitenize verilen linkler, link kasarak ulaşılamayacak bir mertebe. Özellikle bu sene içinde Google algosunda, muhtemelen spam'a karşı, yaşlı sitelerin değerinin bir nebze artırılmasıyla yerleri daha da sağlamlaştı.

€g€m€n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site 2001 Tarihinde Açılmış Dmoz Kaydı Var Hızlı Açılıyor Günlük hiti iyidir . Ayrıca göremedigin çarpaz link değişimleride olasılıklar içinde son olarakda pr3 bunlardan daha iyi bir siten varsa birinci olma ihtimalın %50 adam google.com la kanka olmuşdur 7yıldır :D

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Seo demek her gün güncelleme demek midir?? Öyle olsa her aramada forumlar çıkardı. O sitenin ilk sırada çıkması son derece normal. Ben bir anormallik göremedim.

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hepsini es geçin. Adamlardaki domain paha biçilemez bence.
Listeye bir baksanıza onay.com/

Backlinklerine baktım 1 tane prli linkleri yok. Yalnız bir dikkatimi çekti;
optimara.com/SPANISH PAGES/africanvioletcareSP4.html burdan
"African Violet Society of America" diye link almışlar.

Site 98'de açılmış 2002'de bizim uyanıkların eline geçmiş :D
web.archive.org/web/19981202083638/avsa.com/

kutlucreative

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba Avşa Adası kelimesi zorlu bir kelimedir seoyu bilenler etik kurallar dahilinde çalışanların uzun yıllar üst sıralarda kaldıklarını bilirler.

Son düzenleme:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5