chat ege.net

Google Sıralama Kritlerleri Nelerdir?

neleroluyo

Paylaşım Ekibi
Onaylı Üye
Katılım
9 Şub 2020
Mesajlar
30
Konum
İstanbul
Bu yazı içerisinde sizlere, google'ın bilinen sıralama kriterlerinden bahsedeceğiz.
  • Web sitenin meta açıklamalarında anahtar kelimenin yer alıp almadığı çok eskilerden beridir bilinen bir sıralama kriteridir. Meta açıklamalarını doldururken anahtar kelime kullanmaya dikkat ediniz.
  • Domainde anahtar kelime bulunup bulunmadığı da önemli bir sıralama kriteridir.
  • Yazı içerisindeki H başlıklarında anahtar kelime bulunması üst sıralara çıkmanızda önemli etkenler arasındadır.
  • Web sitesindeki yazıların uzunluğu çok kısa ise, negatif bir sıralama puanı almış olursunuz. Rakiplerinizden daha uzun yazılar bulundurmanız sizin yararınızadır.
  • Yazınızda etiketleri kullanıp kullanmamanızın önemi artık neredeyse yok denilebilir. Fakat her yazıda 3 adet etiket kullanmanın zararı olmaz.
  • Yazılarınızı düzenli olarak girip girmediğiniz de önemli bir rol oynar. Yazıları her gün belirli bir saatte paylaşınız ve aksatmayınız.
YAZAR: Miran Ekmen
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst