İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Site Links (Site Altı Bağlantılar) Hakkında...

Mephistophales

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,

Uzun süredir bu konu hakkında tüm araştırmalarıma rağmen net bir formul geliştiremedim.
Google reklamları kullandım, zaten var olan trafik arttı müşterilerde kazandım...
Facebook reklamları kullandım, zaten var olan trafik arttı müşterilerde kazandım...
Autosurf sitelerden banner yayınladım, zaten var olan trafik arttı müşterilerde kazandım...

Ancak bir türlü site altı bağlantılar alamadım...

Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar optimizasyondan, seo'ya, yada aklınıza gelen taktiklere bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Google sitelinksleri arama sonuçları ve bu sonuçların belli bir yüzde de olmasına dayanarak tamamen otomatik olarak belirliyor, işte iş otomatik oluncada sıkıntı burada başlıyor...

Şimdiden paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Sitenin üst sıralarda çıkması, ana sayfalar dışında popüler alt sayfalarının olması, bu alt sayfalara anchor textlerle alınan backlinkler, özgün başlık ve içerik, pr sayılabilecek faktörlerden bir kaçıdır.

Mephistophales

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sitem kendi adına tüm anahtar kelimelerde ilk 3 içerisinde yaklaşık 50-60 anahtar kelimesi...
Uygunladığım bir taktikle bunu sağladım ancak sitenin diger sayfalarıda PR değerini sahip ve ziyaretçisi olsada olmuyor.
Bahsettigim site: myproduksiyon.com eğer kontrol etmek isterseniz diye yazıyorum

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Bende bunun için uzun zaman uğraştım ama sonunda oldu.

sitem dusesmoda.com düşes moda vw bir kaç aramada site altı bağlantılar çıkmaya başladı.

Müsait bi zamanda yaptığım yöntemi anlatacam.

not: kusura bakma çok yoğunum en kısa zamanda anlatacam.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Sitem kendi adına tüm anahtar kelimelerde ilk 3 içerisinde yaklaşık 50-60 anahtar kelimesi...
Uygunladığım bir taktikle bunu sağladım ancak sitenin diger sayfalarıda PR değerini sahip ve ziyaretçisi olsada olmuyor.
Bahsettigim site: myproduksiyon.com eğer kontrol etmek isterseniz diye yazıyorum

Üstlerde çıkan sayfalar popüler olmak için yeterli aranma sayısına sahip değiller. daha iyi durumda olanları varsa bilmiyorum:

seslendirme aylık 2.400
santral seslendirme aylık 170
dj jingle aylık 91
jingle örnekleri aylık -

bu sayfaların alt backlinklerine baktığımızda backlink ve pr aldıklarını görüyoruz. Öyleyse sorun gerçek anlamda popülerite olabilir.

Diğer taraftan backlink anchor textlerinde kullanılan "seslendirme ekibi", "my produksiyon" şeklinde anchorlar da pek başarılı seçim sayılmaz bence. "my produksiyon" diye bir anahtar kelime olmamalı. "prodüksiyon" diye bir anahtar kelime olabilir.

Sayfa içi linklemede title kullanmışsın. Bu da sayfa içi linklemeden kaynaklanan bir sorun olmadığını gösteriyor.

Özet: sorun anahtar kelimelerin popülerliği ile ilgili olabilir. Kategoride yer alan diğer sitelerin anahtar kelimeleri analiz edilip, sitenin semantik yapısında bazı değişiklikler yapılması bu duruma katkıda bulunabilir.

Sanatçılar
diksiyon
şeker kız candy
türkçe dublaj.... şeklinde

Bunlar site bağlantılarının oluşmasına katkıda bulunabilir. Onun haricinde popülerliğe katkıda bulunacakları kesin.

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bence çok basit açıklaması var. Bunu başka bir konuda da yazmıştım. Eğer siten aranan kelimede daimi bir numara ise alt linkler çıkıyor. "emlak" aramasında hiçbir site devamlı birinci olmadığı için hiçbir sitede alt bağlantılar çıkmıyor fakat "hurriyet emlak" aramasında hurriyetemlak.com sitesinin alt bağlantıları çıkıyor. Bu kadar basit. Bir kelimede alt bağlantıları çıkan sitenin, çok yakın başka bir kelimede alt bağlantıları çıkmayabilir.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bence çok basit açıklaması var. Bunu başka bir konuda da yazmıştım. Eğer siten aranan kelimede daimi bir numara ise alt linkler çıkıyor. "emlak" aramasında hiçbir site devamlı birinci olmadığı için hiçbir sitede alt bağlantılar çıkmıyor fakat "hurriyet emlak" aramasında hurriyetemlak.com sitesinin alt bağlantıları çıkıyor. Bu kadar basit. Bir kelimede alt bağlantıları çıkan sitenin, çok yakın başka bir kelimede alt bağlantıları çıkmayabilir.

bu söylediğin doğru. yalnız her site aramada birinci çıkabilir. "dbdhber" gibi bir kelimede. "hürriyet emlak" mesela 33000 aranma hacmine sahip. öyleyse bir kısıtlama var diye düşündürüyor: bir kelimenin belli arama hacmine sahip olması gerektiğini. burada kelime kaç defa aranmalı sorusu ortaya çıkabilir. bu anlamda bir otomatik filtre gibi bir şey de olabilir belki.

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
bu söylediğin doğru. yalnız her site aramada birinci çıkabilir. "dbdhber" gibi bir kelimede. "hürriyet emlak" mesela 33000 aranma hacmine sahip. öyleyse bir kısıtlama var diye düşündürüyor: bir kelimenin belli arama hacmine sahip olması gerektiğini. burada kelime kaç defa aranmalı sorusu ortaya çıkabilir. bu anlamda bir otomatik filtre gibi bir şey de olabilir belki.

Evet kelimenin arama hacmi de bir etmen olduğunu ben de düşünüyorum.

Mephistophales

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Çok teşekkürler gelen yanıtlar için, google'un hesaplamayı yaparken aranan kelime ve arama hacmi orantısı kurdugunu bende dünüyorum ancak bunu yaparken sanırım global siteler yada Türkiye'de populer olarak aranan kelimeler gibi değerlendirmiyordur umarım.
Her kelime ve arama sonuçlarında bu değişken benim sektörümde bu oran tüm kelimelerde ne yazıkki aşağılarda...
Neler yapabileceğime yarın daha sağlıklı bir şekilde bakarak sonucu sizinle paylaşacağım. Eif bilgiler için teşekkürler, anchor textleri değiştirmeyi ve arama hacmi daha yüksek kelimeleri tercih etmeyi deneyeceğim.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
vallahi bende çok uğraştı sonradan alt bağlantılar çıktı. Şimdi site

forum maden, maden forum, madencilik forum sitesi yazınca çıkıyor ne zamandır. Ancak geçenlerde farkettim;

maden sitemap, diye yazdım google' ye ona bile site bağlantısı vermiş

0fb12e7a.jpg

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Forumların arşiv sayfalarına alt bağlantı veriyor çoğunlukla. Bu belki sayfanın hafif olması ve kolay taranması ile ilgili olabilir.

shevko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu konuyla ilgili bir makale yazıp bu akşam size sunabilirim.. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5