İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google tıklama ücretleri sizce nasıl ?

Lebron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gosterım azsa gelır daha cok buna suphe yok imkansiz:)

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunu bende anlamış değilim yeni bir ingilizce duvar kağıdı sitesi açtım keywordleri hiç değiştirmedim hatta sitede hiç bir değişiklik yapmadım bir gün wallpaper reklamları çıkıyor bi gün insurance bir gün 31 tıka 10,35 aldım ertesi gün 38 tıka 2,37 nasıl oluyo anlamış değilim doğrusu reklamlarda hiç değişmedi
sürekli bakıyorum acaba reklamlarmı farklı iki adet reklam çıkıyor sürekli

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
benimde son 2 gün çok değişkendi

cuma 16tık 0,61
cumartesi 33 tık 0,53
gösterimler 1500 civarı

Lebron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benimde son 2 gün çok değişkendi

cuma 16tık 0,61
cumartesi 33 tık 0,53
gösterimler 1500 civarı

genelde boyle sanırım herkezde.

Ozaman site buyudukçe, tıklama artsada kazanç çok düşük oluyor.
Şuan 300 un altına inmiyor tekil hitim. gunde en kötü 2 3 tık alıyorum oda 0,20 0,30 verıyor. ortalama 0,50 kazandırıyor 3 5 tıklamaya. yanı sanırım kazancımız hıc artmayacak sıte buyusede.

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet ben artık bir sitemde dönüşümlü reklam yayınlamaya başladım. Google gösterimi azaltmak için faydasını da görüyorum. belirli saatlerde başka reklamları (ana sayfada) diğr zamanlarda da google ı koyuyorum. Aksi taktirde getiri daha da düşüyor. Ancak forumda herkesin de dediği gibi ingilizce site ingilizce site yabancı IP de yabancı IP arkadaşlar. Geçen gün 40 gösterim bir tıklama 1.65$ getiri ingilizce yeni kurduğum bir siteden. Aksi taktirde : 2000 gösterim 80 Tık 2.50$ gibi oluyor.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
benim anlamadığım herkezin ağzında sakız olmuş sağlık sitesi iyi veriyo diye hadi bu işin hakkını verenlerin siteleri iyi kazanabiliyo ama sazanlama atlıyan çok oluyo ve onlar kazanamıyo (yaram var kanıyo:)) Bence bunu söylemekten vaz geçin çünkü hersite kaznamaz ama sağlık,politika,teknoloji,hukuk ve alt katogorileri hepside iyi para veriyo mesela sağlık sitemden görmediğim paranın 10 katını hukuk sitemden gördüm
hukuk 1,4+ dolar bir tıklamaya

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar

Sizlerden bir kaç bilgi almak istiyorum..

Google'da tıklama olarak sizler ne kadar kazanıyorsunuz veya benim tıklamalara göre verdigi ücret normalmidir?

bugün 41 tıklama : USD 1,02

dün 48 tıklama : USD 0,98

son 7 günde ise : 355 tıklama : USD 9,92

sizce bu tıklamalara göre verdiği ücret yüksek mi,az mı?

sizlerden bilgi almak istedim..

reklamlar forum sitesindedir..

site adresi isteyenlere pm ile atılır..

Teşekkürler..

bana az geldi ama türkçe icerikse normaldir bende yabancı bir forumtarzı bişey var 5 tık olunca 3 dolar falan veriyor ama türkçe içerikli sitelere göre baya fazla veriyor

hikmetbaysal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar

Sizlerden bir kaç bilgi almak istiyorum..

Google'da tıklama olarak sizler ne kadar kazanıyorsunuz veya benim tıklamalara göre verdigi ücret normalmidir?

bugün 41 tıklama : USD 1,02

dün 48 tıklama : USD 0,98

son 7 günde ise : 355 tıklama : USD 9,92

sizce bu tıklamalara göre verdiği ücret yüksek mi,az mı?

sizlerden bilgi almak istedim..

reklamlar forum sitesindedir..

site adresi isteyenlere pm ile atılır..

Teşekkürler..

benim geçen günkü kazançlarım

18 Kasım 2006 Cumartesi 15.863 70 0,44% USD 0,10 USD 1,65

senin kazancın bana göre biraz daha iyi :D

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Yani arkadaşlar sitelerinizi iyileştirerek daha iyi kazançlar elde edebilirsiniz, içeriğinizin olması vs. konuları adsense için çokta önemli değil açıkcası aramalarda üst sıralarda çıkmak için tamam ama adsense için içeriğin ne olduğu çokta önemli değil...

Şimdi siteleriniz için kanallar oluşturun her sitenin hangi tarihler arasında hafta içi / hafta sonu / gündüz gece gibi takiplerini sağlıklı olarak yapın...

Örneğin 2 siteniz var bunların aldığı hitler aşşağı yukarı aynı ve tıklamalar arasında fark var bu demek oluyorki google reklamlarını eklemeniz gereken bölümler vs. değişmeli, hangi reklamdan daha fazla tıklama alıyorsanız o şekilde ekleyin reklamlarınızı... Ben tek reklam birimlerinden yana değilim çünkü bir reklam biriminde tek reklam görüntüleniyorsa şansınız biraz düşmüş oluyor ne kadar fazla reklam görüntülenirse o kadar fazla şansınız olur...

Adsense reklamlarında sadece metin reklamlarını kullanmayın bazı bölümlerde sık kullanılan resim reklamlarınıda ekleyin, böylece birazda sitelerinize renk gelmiş olacaktır...

Şimdi ben şöyle bir bakıyorum ve analiz yapıyorum.

Geçen ay sayfa gösterimlerim ve tıklamalara bakıyorum

138.269 sayfa gösterimi ile 7.631 tıklama 5,52% gösterim oranı USD 6,66 ortalama eCPM USD 920,61 kazanç elde etmişim

Ondan bir önceki ay bundan eğer daha fazla ise ben bu ay ne hata yaptım diye düşünmeye başlıyorum?
Eğer bu ay daha fazla kazanıyorsamda yaptığım değişiklikleri tüm sitelerimde uyguluyorum...

Bunun yanında sitelerin hitlerinin artmasının yada azalmasının ne gibi etkileri olduğunuda takip ediyorum örneğin bayram tatillerinde tatil sitelerine girişlerin çok olduğunun analizini sağlıklı olarak yapıpta geçmiş aylara göre inceliyorum...

Bu işi ciddiye alıpta yaparsanız kazanacağınıza eminim.

Kolay gelsin

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadece memleketimin ilçelerinin adlarını aldığım domainlere tanıtım sayfaları yapmıştım. Günde (Toplam 6 domaine) en fazla 10 gösterim olmakta. Sitelerin dili ya ingilizce yada almanca. Ve bomba 2 gün önce düştü. Tek tık 1.28 USD. İnanamadım. Bu domainlerin hepsi anca ayda yılda 1-2 tık alıyo oda 2.24 e kadar yukseliyo...

Yalnız sağlık sitelerimden birinin hiti artıkça artarken kazanç düşmekte
diğer 2 sağlık sitemin hem indexleri hemde doğru orantılı olarak hitleri düştü. eskiden günce ortalama 100 tekilim varken artık bu günde 4-5 e kadar düştü :(

Bir diğer sitem ise yemek tarifleri üzerine, onun hitide 450-500 civarlarındaydı ama artık 40-50 lerde geziyor. Yemek sitesinden zaten 450-500 kende hiç bir şey kazanamıyordum şimdide kazanamıyorum :)
İnanamazsınız 3 tık 2 cen aldığımı biliyorum.
NOt:Yemek sitesi yapacaklarada bir uyarıdır bu...

Elimde şu an 2 adet proje var biri astroloji üstüne (fal,tarot vs.) diğeride otel sitesi. Otel sitesini şimdiden yapıp yaza kadar yukseltmektir amacım
Not: Otel veya tatil sitesi yapacaklarada duyurulur :)

İmza alanımdada göreceğiniz sitelerimden biri olan www.HolyBooks.biz in hitleri cok dusuk onada arada sırada tıklama geliyor oda tatmin ediyor Tık başı 50-60 centler arasında. Tabi bunun sebebi sitenin ağırlıklı ingilizce olması ve hemen hemen hiç türk ziyaretçimin bulunmamaması (IP bazında)

Ama inanıyorum ve güveniyorum HolyBooks u kapatmıcam ve devam ettireceğim illaki birileri daha çok giriş yapacak bu siteme...

Çok konuştum,
Bol kazançlar

piggy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
(page impression) 50,986 | (click) 107 0.21% $0.25 $12.67

benim tiklar da ustteki gibi... link paylasim sitesidir. nasil sizce?

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sayfa reklamları
29 10 34,48% USD 36,71 USD 1,06
17 10 58,82% USD 62,63 USD 1,06

Sorgular
17 22 129,41% USD 53,33 USD 0,91
17 22 129,41% USD 53,33 USD 0,91

Tavsiyeler ürünler
3 6,52% 0 2 USD 0,20

bunlarda benim dünkü tıklamalar

günlük 40-50 hitim oluyor site daha yenide ondan

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
son 3 günüm şöyleydi:
1105 - 22 - 1,43usd
493 - 11 - 0,78usd
493 - 5 - 0,03usd :(

indexlerim yarı yarıya düştü son 2 günde

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gösterime göre değişir arkadasim..
Bence sabir et, daha iyi kazanacaksin. ;)
iyi calismalar

Sunu Aciklarmisin
Gosterime Gore nasil degisiyor ve neden degisiyor ??
sayfada tek adsense kodu oldugunu farzet
Gosterime Gore tikmala ucreti degisiyor diye bir mantik yok
Google da bu siralar top reklamlar adsense ye dusmuyor dusmediginden dolayida
ingiliz atlari meydanda olmayinca meydan arap atlarina kaliyor (1centlik reklam verenlere)
BU mayis aynindada ani sey yasandi ve yaklasik 1.5 ay surdu
tahminen ocak ayina kadar bu sekilde devam eder geneocak ayinda gene rayina oturur

N

NRT

Misafir
13 tık USD 0,38 Ya kafayı yiyecegim bu kadar düşükte para verilmez..

A

Anıl Kutman

Misafir
reklamları değilde aramayı milletin gözüne sokucak sekilde sitenize yerlestirin..50 tıka 1 dolar alıcagınıza 3 aramaya 2 dolar alırsınız
ayrıca gösterim arttıkça ücretlerin azalması bu doğrudur.belirli bi % ile gelen miktar düşüyo bizzat test ettim..
herkese bol kazançlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5