İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Translate ve Adsense

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Arkadaşlar google translate kullanılarak çevrilmiş dillerde yayın yapan sayfalarda adsense kullanımı sizce ne derece etiktir? Sonuçta adsense içerik bazında reklam yayınlar ve içeriğin kaliteli olmasını ister. Sizce bu sayfalarda adsense yayınlamak etikmidir değilmidir? Örnek olarak şuraya bakabilirsiniz ---> http://www.seobilgi.com/it/

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ben bunu düşündüm düşündüm sonunda google dakilerinde bunu düşündüğünü kanaat getirdim.

Yani direk koyarsanız aramalardan o çeviriyle hit mit alamayacağınızı sanıyorum.Ama alıp bi makaleyi hatalarını düzeltip bide yorum ekleyerek koyarsanız ozaman başka.

Ancak google bunu düşünmemişte olabilir yani ilk defa koyulcak bir yazının bütün dillerde cevirip değişik sitelere koyulabilir gibimede geliyor:S

kısaca denenmeden şimdilik bişey söylemek yanlış olur:D

edit:yazı hit konusundaydı adsense konusunda istediğin sayfaya koyarsın etiklik açısından bişey ifade etmez çünkü hit çekmen gerekir tıklanması için:S zaten gönderilmiş hit her açıdan etik değil (ve ban )

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
hit alınıyor alınmasınada, oradaki abuk subuk çevrilmiş konu herhangi bir içerik sunamayacaktır bence, yani siteye hedef kelime ile gelen kişi aradığını bulamayıp reklamlara tıklayacaktır buda bir nevi tıkla yavrum demek gibi birşey benim düşündüğümse etik olmayacağıdır bu durumda...

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir sayfa dışarıdan translate yapıldığında AdSense reklamları yine çıkmıyor mu? Normal translate kullanılarak hazırlanmış sayfanın bana göre bundan hiçbir farkı yok. Herhangi bir suistimal amacı güdülmediği, içerik ve gelen hit de uygun olduğu sürece bence kural olarak da etik olarak da hiçbir problem teşkil etmez. Sadece kanaatim odur ki; translate edilecek sayfanın imla ve cümle yapısı yönünden düzgün, anlamların da mümkün olduğunca açık olması gerekliliği, böylece translate edilmiş sayfa google performansının en azami seviyesinde olacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5