İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Translate'in aşkı!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
20111213013920_angelinajolie1.jpg

Google Translate'in aklındaki kadın! Google Translate,Angelina Jolie,internet,çeviri
Google'ın çeviri hizmeti,meğer bu güzele fena halde aşıkmış! İşte bir garip çeviri hatası...

Google Translate'in ünlü oyuncu Angelina Jolie'yi kafaya taktığı ortaya çıktı. Zira çeviri sayfasında "I want to meet with Jolie" (Türkçesi "Jolie ile tanışmak istiyorum") metnini Fransızcaya çevirmek istediğinizde şu çeviriyle karşılaşıyorsunuz:
"Je veux rencontrer Angelina Jolie" (Türkçesi "Angelina Jolie ile tanışmak istiyorum")
Görünüşe bakılırsa Google, tüm Jolie'lerin Angelina Jolie olduğunu düşünüyor. Aynı durum "We are waiting for Jolie" veya "Last night, me and jolie..." metinlerini İngilizceden Fransızcaya çevirmeye çalıştığınızda da meydana geliyor. Bakalım Google bu konu hakkında bir açıklamada bulunacak mı...

angelina-jolie.jpg

Kaynak ; http://veweb.blogspot.com/2011/12/google-translatein-ask.html

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Google Translate Bile Takılmış Daha Ne Olsun... :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5