İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Trends Rakamları Kullanıcılara Açıldı

Umut Yurtseven

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google bundan böyle arama sonuçları istatistiklerini tamamen kullanıcıların erişimine açıyor.

Google arama motoru tarafından bu gün devrim niteliğinde bir karar alındı. Bundan böyle Internet kullanıcıları hangi kelimenin ne kadar arandığını, ve yapılan aramaların değişik versiyonlarını Google Trends hizmeti dahilinde izleyebilecekler. Yani Google arama motoru artık ticari sırlarının önemli bir bölümünü teşkil eden arama motoru eğilimlerini tüm dünyaya açıyor.

Halihazırda 2 yıldır kullanıcıların hizmetine sunulmakta olan Google arama motorunun Google Trends hizmetiyle, aranılan anahtar kelimelerden bir kısmının arama eğilimlerini takip edebiliyorduk. Ancak söz konusu hizmette arama sonuçları ile ilgili sayısal veriler kesinlikle verilmiyor ve ticari niteliği bulunan anahtar kelimelerin bu sonuçlarda yer almamasına özen gösteriliyordu.

Bundan böyle Google arama kayıtlarında aranılan kelimelerin niceliksek istatistiklerini de kamuoyunun erişimine açıyor.

Devamı..

Murat GÜNGÖR

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geçengün indirmiştim ama sadece yüzdelik dilimleri görmüştüm. Tam rakam göremedim..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5