Tartışma Google Trends ve Haber Ahlakımız

erkolay

0
İyinet Üyesi
Katılım
3 Kasım 2012
Mesajlar
781
Reaction score
1
Konum
İzmir
Google Trends ve Ahlakımız​

Google Trends servisi ile her webmaster popüler arama sorgularını takip eder. Ben de blogumun sidebar'ında okuyucularıma hatırlatmak için Google Trends'e yer verdim. Orada güncel popüler arama sorgularını görebilirsiniz. Bu yazıyı yazmama sebep olan olayı görünce haberciliğimizden ve haber sitelerimizden iğrendim ve böyle ahlaksız bir tutumumuz olduğu için çok utandım.

Cumartesi gecesi Adana'da 14 yaşında bir kızın cinsel dürtüleri ile hazırlamış olduğu bir videoyu erkek arkadaşı internette paylaşır. Bu video anında internette en çok izlenenlerin arasına girer. Videoyu gören herkes arkadaşlarına da isim vermiş olmalı ki, kızın adı soyadı, Google'da en çok aranan sorguların başında yer alır.

Gelelim işin en iğrenç noktasına: Hadi cinselliğimizi bastırarak yaşadığımız ve yasaklı bu alana olan merakımız yüzünden bu kızın adını soyadını en çok arananların başına getirdik de, haber sitelerimize ne demeli?...

İkiyüzlülükte sınır tanımıyoruz... Haber siteleri "aman dikkat, bu kızın videosunu yayınlamak ve izlemek bile suçtur, ayıptır" falan diye uyarısını eksik etmediği konular açıyorlar. Ama gelin görün ki bu konuların başlığında kızın adı soyadı açık şekilde yer alıyor. Konulardaki etiketlerde de "kızın adı soyadı videosu", "kızın adı soyadı twitter", "kızın adı soyadı facebook" gibi yine bu ahlaksızlık üzerinden hit çekme telaşı ile en iğrenç ve ahlaksız konuma kendileri düşüyorlar.

Şimdi şu alıntıdaki habere bakın. Site ismi ve kızın adı soyadı, baş harfleri bile tarafımdan çıkarılmıştır: Özellikle videoyu izlemek için gereken etkinliğe dikkat! Aman ha, bu yazının bizimle ilgisi yoktur arkadaşlar. Google yöneticileri de bu uyarımızı dikkate alırlar umarım.

Dün gece saatlerinde sosyal medyada Adana Seyhan'da yaşayan 14 yaşında ......... isimli bir genc kızın cinsel içerikli videosu Türkiye gündemine bomba gibi düştü.

<<=== Sol veya Sağ Alandaki Reklama Tıklayın Video Linki Açılacaktır. ===>>
Erkek arkadaşı tarafından internet ortamına fotoğrafları ve videosu paylaşılan ....... Durumu Yukarıdaki şekilde Açıkladı. Sosyal medya kullanıcılarından gelen yorumlara çok sert çıkış yaparak tepkisini dile getirdi.


........... 'nun Yaşı 14 olduğu için yayınlanan videosu yasa dışıdır videosunu izlemek için bir çok kişi internet ortamında arama yapmaktadır. Videonun izlenmesini kesinlikle tavsiye etmiyoruz Hem yasal suç işlemiş olursunuz hemde çocuk yaştaki bir kızın videosunu izlemek bir Türk'ün ahlaki değerlerine sığmaz.


............ videosu izlemek veya fotoğraflarını paylaşmak yasal olarak suçtur, Genç bir kızın yaptığı hatayı paylaşımlarla destekleyerek bu suça ortak olmayın.

................... ekibi olarak bu videoyu arayanlara yazıklar olsun diyoruz. Sizlerlere tavsiyemiz kesinlikle bu videoyu izlemeyin izlettirmeyin ve hatta bu videoyu gördügünüz yerde aşagıda bulunan adrese şikayetinizi bildirin.

YASAL UYARI KESİNLİKLE İZLEMEYİN BAŞINIZ DERDE GİREBİLİR!!!

Unutmayın Türkiye'de çocuk *****su izleyen ve yükleyenler hakkında yasal işlem yapılmaktadır.

Görüntüleri paylaşan veya yayan site gördüğünüz anda emniyet yetkililerine yada

Bu görüntülerin sosyal medyada daha fazla yayılmasını engellemek için https://www.ihbarweb.org.tr/ adresine şikayette bulunabilirsiniz.


Kaynak: Google Trends ve Ahlakımız

Not: http://forum.iyinet.com/google-arama/ bölümünde hata olduğu için o bölüme açamadım. Konuyu önemsediğim için bu bölüme açtım. İlgili bölümdeki hata giderildiğinde oraya taşıyabilirsiniz yönetici arkadaşlar.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst