İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google tüm search aramalarını secure moduna geçiyor.

mgtdizayn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Google Sessizce İlan Tıklanma için hariç, Bütün Aramalar Güvenli Yapmak Hareketli onaylar

Reklamlara yapılan tıklamalar hariç - Son bir ay içinde, Google sessizce tüm arama faaliyetleri şifreleyerek yönelik bir değişiklik yaptı. Google, bu arama için "ekstra koruma" sağlamak için yapılmıştır diyor ve şirket NSA casusluk faaliyetleri engellemek amacıyla olabilir. Muhtemelen, bu reklam satışları artırmak için bir hamle. Ya da her ikisi. Google güvenli arama kafa karıştırıcı dünyasına hoş geldiniz.

İki Yıl Önce: Kullanıcılar Giriş-In İçin Güvenli Arama
2011 yılının Ekim ayında, Google aramaları şifreleyerek başladı Google giriş yapmış oldu herkes için. Gerekçe gizlilik oldu. Google, bazıları ortaya çıkarmak için çok "özel" olabilir gibi potansiyel olarak, bir kişi tarafından yapılan aramaların bir dize dinlemelerini ve aynı zamanda yayıncılar tarafından görülebilir olmaktan gerçek arama terimleri kendilerini engelleyebilecek herkes engellemek istediğini söyledi.

Bu Ay: Güvenli Arama Herkes İçin Varsayılan Made olmak
Şimdi, Google imzalı-bile olmayan insanlar için şifreleme saygısız oldu. Bu geçen hafta sorulduğunda, Google söyleyerek, vardiya doğruladı:

Biz 2011 yılında imzalanan-arama kullanıcılar için SSL şifreleme eklendi, hem de Chrome amaçlı kutuda gelen aramalar bu yılın başlarında. Şimdi içeri imzalanmamış daha fazla kullanıcı için bu ekstra koruma getirmek için çalışıyoruz
Ben bu ifadeyi almak ve hala bir yanıt bekliyorum sonra Google'a soruları takip bir dizi gönderdi, bu yüzden daha fazla duymak gibi güncelleriz. Bu dünya çapında? Herkes için olur ne kadar süre kadar?

Ani Değişim
Bir anahtar soru "Neden bu kadar aniden?," Google mavi böyle bir değişiklik yapmak için istenir ne. Ve ani oldu.

Aramalar şifreli, zaman normal yayıncılara boyunca iletilir arama terimleri Google'da kendi bağlantılar tevkif olsun tıklandığında sonra. Google Analytics, gerçek terim "Verilmedi" gösterimi ile değiştirilir.

Son iki yıl içinde, yüzdesi "verilmez" gibi arama terimleri artmıştır olarak Temmuz 2012 yılında Mozilla Firefox , Eylül 2012'de iOS 6'da Apple'ın Safari tarayıcısı ve Google'ın kendi Ocak 2013'te Chrome tarayıcısı , şifreli arama kullanmış bile insanlar Google'da oturum değildir.

Bu "sağlanmayan" etkinliği sürekli bir artış ama dev değil bir adım yol var. Ama son bir ay içinde, Google tarafında artan şifreleme dramatik bir başak üretti:

Sayısı Verilmedi - Google Analytics-1 yükselişi (verilmemiştir) Grafik

Yukarıdaki grafikte adlı bir siteden olan Sayısı sağlanmamış , ve 60 farklı web siteleri arasında tevkif edilen terimlerin yüzdesini izler. September 4 hafta civarında başladı ve bu şu anda açısından tevkif edilen yaklaşık 75% gösterir başak görebilirsiniz.

Çünkü, değişim bir tür var olsaydı Google istedi Cuma günü bu grafik izledikten sonra oldu verilmemiştir terimlerin yüzdesi değişebilir farklı nedenlerle sitelerin "sepet" için bile veya - siteden siteye. Belirtildiği gibi, değişiklik gerçek ve Google tarafından doğruladı.

Orada Google, hızlı bir geçiş yapan neden iki ana nedeni vardır ve belki de her ikisi de faktörlerdir.

NSA Blok için Bitti?
Ilk şey casusluk tüm ABD Ulusal Güvenlik Ajansı. Haziran ayında, Google NSA vermek için işbirliği suçlandı anında ve aracılığıyla arama verilere doğrudan erişim programı casusluk PRISM , şirketin güçlü yalanladı şey. Bu eleştiri onu kurtardı değil.

O zamandan beri, Google'ın bir kampanya yürüttü buna izin vermek daha şeffaf olması sınırlı olarak ve doğrudan erişim içermeyen - - bu almak diyor istekleri casusluk sayısı hakkında ama ifşa ABD kanunla yasak olan. Ayrıca artan başladı kendi veri merkezleri arasında şifreleme.

Ben artan şifreleme Google'ın NSA-pushback ile ilgilidir şüpheli. Ayrıca Duck Duck gibi küçük oyunculardan kolaylıkla baskı Google'ın duygu medya için bir "güvenli arama" büyüme adım yapma git yardımcı olabilir. Duck Duck Go ve StartPage.com trafikte büyük kazançlar gördük nispeten konuşma olsa da, ne büyük var Google başka bir şey değildir. Varsa PR kaybı, kullanıcı kaybı daha çok, çok daha fazladır. Ancak Google her tür PR kayıpları sevmez.

İlan Satış Boost için Bitti?
Başka bir nedenle zaman içinde tevkif edilmiş gerçek terimlerini görmek için yayıncılar için en kolay yollarından biri, Google AdWords sistemi geçer böylece Google yakın zamanda bir değişiklik olmasıdır.

Görünüşe göre arama terimleri Google onları tamamen withholds o kadar özel değil, bakın. Daha ziyade, internet üzerinden açık olarak iletilen onları withholds. Sadece günde üst 2,000 görmek ve sadece 90 gün (Google bu ayın başlarında söylediğin bir şey için geri dönüyor olsa yayıncıların hala, Google Web Yöneticisi Araçları alana giderek bu koşulları görebilirsiniz artacak gelecekte, bir yıl).

Yayıncılar arşiv bu terimler sürekli bir şekilde yapmazsanız, onlar kayıp ediyoruz. Ama Ağustos ayında Google AdWords değişiklik onlar gibi yayıncılar sürece hüküm saklamanızı sağlar sürece Google'ın reklam sistemi kullanmak gibi - kolay ve anında erişim için,.

Google Web Yöneticisi Araçları - - Bu Google araç içinde arşiv arama terimi veriler açıkça olmayan reklamverenler için inşa olmayacağını garip bir durum ama, reklam sistemi ile buna izin vermez. Bu şartları yeni Google reklamverenlere oluşturmak için kısmen boyunca tüm tevkif edilmiş olduğunu göstermektedir.

Gizlilik Mazgal Reklamverenler için Remains
Bu özellikle çok ilan arama trafiği güvenli hale hiçbir zaman göz önüne alındığında bu. Şifreleme kullanılan terimler dinlemelerini insanların durur birisi Google'da arar ve bir reklamı tıklama. Google da olmayan reklamverenler için olan şekilde, reklamverenler doğrudan akan bu bilgileri engelledi asla.

Daha Arkaplan
Yani. NSA önlemek için artan gizlilik? Ya da kullanışlı bir bahane bunu ve potansiyel reklam satışları artırmak için? Ben daha fazla bilgi, ben güncelleriz. Bu arada, daha fazla arka plan için, aşağıda, bu ayın başlarında gelen tuşu makaleye bakın:

Arama Veri kesintisi ve Yeni Reklam Oluşturma Google'ın Planı
Postscript (5:05 ET):

Google, bu güncelleştirme gönderilen:

Biz mümkün olduğu kadar çok bölgelerde, biz mümkün olduğunca çok sayıda kullanıcı için SSL koruma sağlamak istiyoruz - biz olmayan imzalı-krom çok amaçlı adres çubuğuna aramalar bu yılın başlarında eklendi, ve son zamanlarda diğer Kullanıcılarımız Oturum olmayanlar ' biz kullanıcılar için iyi bir şey olduğuna inanıyorum çünkü bizim hizmet SSL bizim kullanımı genişleterek devam gidiyoruz ....
Burada motivasyon reklamları yan sürücü değil - bizim arama kullanıcılar için.

Google özellikle bugün hızlandırıldığını şeyler var gibi görünüyor neden hala net değil.

Türkçeleştirilmiştir.

Kaynak ; http://searchengineland.com/post-prism-google-secure-searches-172487

alkan_6363

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Chrome nin çevirisini kullandım yazının orjinaline gelecek olursak http://searchengineland.com/post-prism-google-secure-searches-172487

Ve bnm kısa özetledim olay ise Artık anahtar kelime ile birinci sayfaya gelmek yok, Herşey Adsense ile geinecek kim daha çok para verirse googleye o birinci sıraya gelecek.

Hocam kısa özeti de anlamadık. Artık anahtar kelime ile 1. Sayfada gelinmeyecek diyorsunuz. Yani seo ısı tamamen değişecek, birde bu adsense nasıl olacak onu anlamadık. En cok para kazanan mı yoksa adwordse reklam veren mı ilk sıraya gelecek?

mgtdizayn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
çok adwordse reklam veren ilk sırayı alacak, Seo mantığı kompile değişti ilerleyen günler neyi gösteriyor merakla bekliyoruz.

alkan_6363

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok adwordse reklam veren ilk sırayı alacak, Seo mantığı kompile değişti ilerleyen günler neyi gösteriyor merakla bekliyoruz.

Hocam ben adwords e reklam verdim 2. Sayfadaydim 3. Sayfaya geriledim ama anlık olarak bazen 1. Sayfa gelip gidiyorum ben hic yararını görmedim bu adwordsun

mgtdizayn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
şuan bu gündem de gerçekleşir mi vs bilmiyorum sana özel pm geçiyorum tavsiyelerimi dinle istersen.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5