İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google ve Citibank

S

SaveTargetUs

Misafir
w0w kimsenin şu banka iyi bu banka iyi dediği yokki. Birtek ben açıkladım bende istanbul bakırköy'de bütün bankalarla görüştüm hepsinin verdiği fiyatları söyledim. İstanbul büyük şehir. Bizimde bir tane merkezimiz olsa bizde tek yerle görüşüp merkez yazardık. Ben bakırköy'deki bütün bankalarla görüştüm. Hepsinden aldığım sonuçları yazdım. Ama rahatsız olduysan okumazsın yazılanları. Son mesajını okudum hiç birşey çıkaramadım.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
w0w' Alıntı:
Bu her banka için geçerli değil. İş bankası başkent şubesine gittim(tunusta). 6 aydır orayı kullanıyorum tanıyolar artık. Sordum fazla para versem beklemesem olurmu diye başındaki kadını çapardı onuda tanıyorum. Müdürleri. Tek tek şu soruları sordum. Fazla para versem az beklesem. Para vermesem çok beklesem. Tr olarak gelse çek. Hepsinin cevabı değişen birşey olmaz bu süre bekleme süremizdir. Sonuçta çek amerikaya gidiyor ve gerçekmi diye kontrol ediliyor. Adamların çok çok yakın tanıdığı ve güvendiği elinin altında olan biriysen sorun olmaz der abi çek karşılıksız çıktı parayı geri vermen lazım olay kapanır ama bunun için hesabında belli bi miktar ( en az çek parası kadar) olması lazımki çek karşılıksız çıkarsa senin hesabından adam parayı çeksin ve olay kapansın. Tek olur yolu budur sanırım..

benim yazdığım mesajı alıntı yazmışsınız. ben bir ilişki bulamadım.
ben AKBANK diyorum siz işbankası diyorsunuz ve siz kendinizce bir açıklama yazmışsınız.
üstelik çekin nasıl tahsil edildiğini de bilmiyorsunuz.
çekin üzerinde çeşitli numaralar vardır. bunlar muhabir bankanın ekranına girilip isim vs bilgiler de girilerek çek tahsil edilir. ancak bu tahsil geçici bir tahsildir. bir şekilde çek karşılıksız çıktığında tabii ki geri ödenir.
Peki Akbank'ın misal 200$ lık çeki masrafsız nasıl bozabileceğini düşünelim:
Akbank belirttiğim şekilde parayı tahsil eder ve bunun masrafı yoktur.
tahsil 3-4 günde gerçekleşir. bu para kullanılır. ama size paranız verilmez mesela 20-30 gün banka paranızı kullanmış olur. bu arada size paranızı çekme imkanı vermediği için ayrıca kendini sağlama almış olur. karşı bankada [sanırım] itiraz süresi dolunca çekin bedelinin kesin olarak ödenmesi imkanı doğar.
böylece bu hizmeti AKBANK masrasız olarak yapmış olur.

diğer bankalar niye yapmıyorlar? Şerefsizler, o yüzden :)

AKBANK niye yapıyor? parayı kullanmak suretiyle para kazanıyor, o yüzden.

ben niye AKBANK'ın reklamını yapıyorum? benim bir kazancım mı var? Hayır, hatta AKBANK'ı sevmem'de rahmetliyi de (SA) sevmezdim. Ama istiyorum ki bir sürü masraf vermeyin.
Peki siz niye ben her AKBANK yazdığımda başka banka'nın adını verip lafı uzatıyorsunuz? BUNU ÇÖZEMİYORUM İŞTE. SANIRIM BANKALARA KOMİSYON VERMEKTEN ZEVK ALIYORSUNUZ !!!

saygılar..

W

w0w

Misafir
ReferXchange' Alıntı:
benim yazdığım mesajı alıntı yazmışsınız. ben bir ilişki bulamadım.
ben AKBANK diyorum siz işbankası diyorsunuz ve siz kendinizce bir açıklama yazmışsınız.
üstelik çekin nasıl tahsil edildiğini de bilmiyorsunuz.
çekin üzerinde çeşitli numaralar vardır. bunlar muhabir bankanın ekranına girilip isim vs bilgiler de girilerek çek tahsil edilir. ancak bu tahsil geçici bir tahsildir. bir şekilde çek karşılıksız çıktığında tabii ki geri ödenir.
Peki Akbank'ın misal 200$ lık çeki masrafsız nasıl bozabileceğini düşünelim:
Akbank belirttiğim şekilde parayı tahsil eder ve bunun masrafı yoktur.
tahsil 3-4 günde gerçekleşir. bu para kullanılır. ama size paranız verilmez mesela 20-30 gün banka paranızı kullanmış olur. bu arada size paranızı çekme imkanı vermediği için ayrıca kendini sağlama almış olur. karşı bankada [sanırım] itiraz süresi dolunca çekin bedelinin kesin olarak ödenmesi imkanı doğar.
böylece bu hizmeti AKBANK masrasız olarak yapmış olur.

diğer bankalar niye yapmıyorlar şerefsizler ondan :)

AKBANK niye yapıyor? parayı kullanmak suretiyle para kazanıyor o yüzden.

ben niye AKBANK'ın reklamını yapıyorum? benim bir kazancım mı var? Hayır, hatta AKBANK'ı sevmem'de rahmetliyi de (SA) sevmezdim. Ama istiyorum ki bir sürü masraf vermeyin.
Peki siz niye ben her AKBANK yazdığımda başka banka'nın adını verip lafı uzatıyorsunuz? BUNU ÇÖZEMİYORUM İŞTE. SANIRIM BANKALARA KOMİSYON VERMEKTEN ZEVK ALIYORSUNUZ !!!

saygılar..

Sen benim demek istediğimi anlamamışsın. Bu konuda eğitimli ve bilgili olduğunu biliyorum ama her akbank şubesi için geçerli değil bu dediğin üstteki mesajda da bunu belirttim. Diğer arkadaş rahatsız olduysan okuma demiş. Cevap yazdığım bir mesaja böyle bir cevap niye attın onuda anlamadım. Neyse tartışma çıkmasın ben çekleri sorunsuz olarak bozduruyorum zaten bozduramayan arkadaşlara yardımcı olur mesajın refer.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
w0w' Alıntı:
Sen benim demek istediğimi anlamamışsın. Bu konuda eğitimli ve bilgili olduğunu biliyorum ama her akbank şubesi için geçerli değil bu dediğin üstteki mesajda da bunu belirttim. Diğer arkadaş rahatsız olduysan okuma demiş. Cevap yazdığım bir mesaja böyle bir cevap niye attın onuda anlamadım. Neyse tartışma çıkmasın ben çekleri sorunsuz olarak bozduruyorum zaten bozduramayan arkadaşlara yardımcı olur mesajın refer.

mesajımda her şube için geçerli olmadığını yazmıştım sanıyordum. (pardon yazmamışım)
eğer şubedekiler itiraz ediyorsa başka bir şube ya da şubedeki başka bir kişi denenmeli.
para verilmesine üzülüyorum gerçekten.
ayrıca şunu belirteyim. 300-400$ dan sonra masrafsız bozma ihtimali azalıyor. %2-3 komisyon her zaman tahammül edilebilir bir oran. bunun üzerini ne yapın edin vermeyin. büyük meblağlar için de sabit bir komisyonu kabul etmek lazım. mesela 1000$ üstü için 25$ gibi..
(ama meblağ ne olursa olsun 15-20 gün bekleyerek masrafsız tahsil olanağı var ise, ki zorlayınca bulunuyor, onu tercih etmek lazım..)

saygılar..

saygılar..

W

w0w

Misafir
ReferXchange' Alıntı:
mesajımda her şube için geçerli olmadığını yazmıştım sanıyordum. (pardon yazmamışım)
eğer şubedekiler itiraz ediyorsa başka bir şube ya da şubedeki başka bir kişi denenmeli.
para verilmesine üzülüyorum gerçekten.
ayrıca şunu belirteyim. 300-400$ dan sonra masrafsız bozma ihtimali azalıyor. %2-3 komisyon her zaman tahammül edilebilir bir oran. bunun üzerini ne yapın edin vermeyin. büyük meblağlar için de sabit bir komisyonu kabul etmek lazım. mesela 1000$ üstü için 25$ gibi..
(ama meblağ ne olursa olsun 15-20 gün bekleyerek masrafsız tahsil olanağı var ise, ki zorlayınca bulunuyor, onu tercih etmek lazım..)

saygılar..

saygılar..
İşte bende bu yüzden merkez şube dedim. Her bankanın bir merkez şubesi var diye tahmin ediyorum. Halam bankacı iş bankasından emekli o bana önerdi ve gittim. Çek kaç para olursa olsun 11 ytl masraf alıyorlar isterse 1milyon dolar olsun ve hiçbir şekilde ne bekleme süresi nede bu masraf değişmiyor. Senin hesabına göre %1 den düşük oluyor bu miktar aldığım çeklere göre :). Ben kendi bildiklerimi söyledim yanlış bilgi verdiysem affola. Bu arada elbette bankadaki müdürle konuşup çek miktarı kadar bir depozito yatırsam hesabıma ve sonraki çekleri anında bozdursam gibi bir öneride buluncam kabul ederlerse daha da hoş olucak haber veririm.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
w0w' Alıntı:
İşte bende bu yüzden merkez şube dedim. Her bankanın bir merkez şubesi var diye tahmin ediyorum. Halam bankacı iş bankasından emekli o bana önerdi ve gittim. Çek kaç para olursa olsun 11 ytl masraf alıyorlar isterse 1milyon dolar olsun ve hiçbir şekilde ne bekleme süresi nede bu masraf değişmiyor. Senin hesabına göre %1 den düşük oluyor bu miktar aldığım çeklere göre :). Ben kendi bildiklerimi söyledim yanlış bilgi verdiysem affola. Bu arada elbette bankadaki müdürle konuşup çek miktarı kadar bir depozito yatırsam hesabıma ve sonraki çekleri anında bozdursam gibi bir öneride buluncam kabul ederlerse daha da hoş olucak haber veririm.

iş bankasında bir tanıdığım olduğunu anlamıştım zaten :)
bırak abim iş bankasını, sen akbanka git beni dinle..
(1 milyon $ çek gelirse iş bakasına gidersin. :) )

saygılar

G

Gencadam

Misafir
Çalıştığım İş Bankası benden 45 YTL masraf istedi. Ben de onlara kocaman bir "nah" çektim. Kredi kartım, aktif bir YTL hesabım ve yatırım hesabım olmasına rağmen. Ama Yağlı bir müşterinin referansı ile gittiğim Garanti Bankası, parayı dolar hesabıma sadece 7 YTL masrafla 1 ayda yatırıyor.

Bunu tekrar neden yazdım? Tüm bankalar, parayı ReferXchange'in dediği gibi çok kısa sürede tahsil eder ve çekin karşılığı kesinleşene kadar o parayı elinde tutar ve işletir. Biz de 1 ayda geldiğini sanırız. Burada önemli olan masrafsız almamız. Her banka, tanıdığına veya gösterdiğin referansa göre işlem yapar. Bunun için önce tanıdık veya referans bulun. Yoksa ReferXchange'in dediği gibi Akbank'a gidin. En az masraf vermeye çalışın. Ben Garanti'den çalışıyorum ama başkasına 7 YTL masrafla işlem yapmazlar, taa ki orada tanıdığınız olana kadar. Çalışanlarla samimi olun, size yaptıkları hizmetin değiştiğini farkedeceksiniz. Onun için şu banka, bu banka en iyi diye boşa savunmayalım. Hepsi, kişiye göre hizmet verir.

S

SaveTargetUs

Misafir
ReferXchange' Alıntı:
Akbank'ta yaklaşık 50 tane çek bozdurdum. (Ankara şubeleri, misal Yenişehir)

Forumda da yaklaşık 50 kere söyledim.

BİRAZ BEKLEDİKTEN SONRA AKBANK MASRAF ALMIYORRR.

ben 15 gün bekliyorum, bazı şubelerde 1 ay beklersiniz. ama çeki götürdüğünüz anda
"benim çekimin miktarı pek fazla değil, beklerim ama komisyon veremem"
diyeceksiniz.

o kadar...

saygılar..

w0w, ReferXchange mesajında şube ismi vermişti. Birtek ben kalıyordum. Bende ilk mesajımda istanbul/bakırköy diye yazmıştım. Ama her mesajımın başına yazmadığım için üstüme alındım bana söylüyorsun diye. Uzun bi aradan sonra 4 saat uyku uyudum, şimdi uyandım. Uykusuzluk, birde karışık cümleler iycene insanı çıkmaza sokuyor. Kafam iyicene karışmıştı, neyse kusurabakma.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5