İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Vs Yahoo

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginizi çekebilecek bir haber başlığı sizinle paylaşmak istedim:

yahoo ile google arasındaki rekabeti ortaya koyan objektif bir makale,

yahoo bu makaleye gore sanılanın aksine msn den sonra gelmiyor,
ve bu alanda aslında pazar lideri,
google yakın zamanda yeni hamlelerle öne geçmeli....

yahoo gecen tıl 3.7 milyar dolar ciro yaparken google 2.7 yapmıs

google da calısanlar 1500 civarında iken

yahooda adeta bir ordu gibi 5500 personel var.

google mı?
yahoo mu?
msn mi ?

okuyun siz kararınızı verin....

http://www.milliyet.com.tr/content/teknoloji/tek014/tekno61.html

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google da çalışanlar 1907. Adam fanatik fenerli :)

Yahoo nun günlük 20 milyon dolar kazandığını okumuştum biryerde. Ama adsense olayında yeniler tabi. Güzel makale teşekkürler.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
Google da çalışanlar 1907. Adam fanatik fenerli :)

Yahoo nun günlük 20 milyon dolar kazandığını okumuştum biryerde. Ama adsense olayında yeniler tabi. Güzel makale teşekkürler.

reca

yahooda mı adsense benzeri bisey yaptı??

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
zenginin parası zügürtün cenesini yorar misali google yahoo yu geçsee ne olacak bize bir katkısı olacakmı adamalar rekabet yapıcam diye rekalam ücretlerini düşüyorlar buda bize yansıyor yani 70-80 tıklatıp 1,02$ gibi para vermesi denir..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission rekabet denilince fiyat indirimi bahsedilecek son konu bile olamaz. Fiyatı düşüren kaybeder doğal olarak. Yahoo bizim komisyonumuzu daha çok tutarsa işte bu rekabet olur.

S

Skeleton

Misafir
yeniwebmaster' Alıntı:
yapsın yapsın msn 'i salla

google ve yahoo iyi

yahoo da yapsın adsense gibi bişey

sallama msni hemen :)

2-3 haftadır bir sitemi promote etmeye çalışıyorum. benim amacım tabii ki google'da sayfalarımın çıkmasını sağlamaktı. ama bi baktım ziyaretçilerin yarısından fazlasını msn search yolluyor. google arada bir, o da direk google.com adresinde değil de google.com.mx (meksika) falan gibi alt sitelerinden. yahoo ise zahmet edip siteye uğramıyor bile :) 2 sayfaya baktı gitti. neyse diyeceğim hepsinin ayrı bir yeri var ve hepsinin pastada az ya da çok payı var. eğer hepsinden bir parça alabiliyorsak diğer rakiplerimizden bir adım öne çıkabiliriz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5