İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Wikipedia’ya meydan okuyacak

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Google, sanal ansiklopedi Wikipedia’ya rakip bir platform oluşturmaya hazırlanıyor. Bu yeni uygulama kapsamında web sitesini ziyaret eden kullanıcılar artık kendi alanlarıyla ilgili makaleler bulabilecekleri gibi bu makaleler üzerine bilgi eklemesi de yapabilecekler. Google bu işi yaparken ne yayımcı ne de editör rolünde olacak. İçerikle ilgili müdahale etmeyecek olan Google sadece yazım için gerekli platform ve araçları sağlayacak. Yazdıkları metinlerin haklarına sahip olacak olan yazarlar reklam gelirleri sayesinde de GoogleAds’den para kazanabilecekler. Knol adı verilen bu uygulama şimdilik sadece davet edilen kullanıcıların katılımına açık olarak test sürecini tamamlamaya çalışıyor.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tutan herhangi bir şeye de bi meydan okumayıversin ya. youtube yok msn yok bilmem ne. baydım ben her taraftan çıkmasına.

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
wiki ve knol pazarlama stratejisi olarak çok zıt duruyorlar wiki özgür ansiklopedi diye çıktı yazarlarının desteğiyle büyüdü hatta masraflarınıda bağışlarla çıkarttı fakat knol yazarlarından para talep etmek yerine onlara para teklif ediyor :)

Google herzamanki gibi galip gelecektir.

knol un nasıl bişeye benzediğini merak edenler için
http://www.google.com/images/blogs/knol_lg.png

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
herşeye el atıyor bu goolede yahu en sonunda kendini bitirecek o olacak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5