Google yaptığı algoritma değişikliğini resmen açıkladı!

GONNOX

0
İyinet Üyesi
Katılım
31 Ocak 2010
Mesajlar
116
Reaction score
4
Google, kendisinden Google May Day update olarak bahsettiren, sonrasında indexleme algoritmasındaki değişiklikleri kapsayan Caffeine ‘e gün itibariyle resmen geçmiş bulunuyor. Sitelerinizde ki index, alt link, backlink vb durumlarda ki silinmelerin nedenide bu sayede ortaya çıkmış oldu.

ss1-2.jpg


Yeni bir index algoritmasına geçiş yapacağını aylar öncesinden belirten Google Caffeine ile indexleme algoritmasına neler kattı diye bakacak olursak..

Caffeine ile neler geldi?


  • Artık web siteleriniz çok daha hızlı indexlenecek.
  • Indexlenen sayfalar Google tarafından çok daha sağlıklı bir şekilde kategorize edilecek (blog, forum, görsel, video, kitap, sosyal medya güncellemeleri)
  • Yeni içerikler anında indexleneceği için aramalarda güncel bilgilere çok daha kolay ulaşılacak.
  • Google indexlerinin boyutu caffeine ile azalacak.
  • Yapılan aramalar birçok mantıksal süreçten geçtikten sonra listeletilecek. Bu sayede tam olarak aradığımız şeyi bulmamız sağlanacak.
Google’ın konuyla ilgili blogunda yaptığı açıklama.


Bu yazı ilk kez ilyasteker.com'da yayınlanmıştır.
 

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
10 Ocak 2008
Mesajlar
2,417
Reaction score
47
Konum
World Wide Web / BATMAN
Google her zaman yapı değişikliğine gidiyor bunu artık herkes biliyor. Bu değişiklikle google kullanıcı kaybını ez aza indirme çalışması yapıyor ki bunu kullanıcılara en güncel ve kaliteli konuları sunma peşinde olduğunu görüyoruz. Googlenin yıllar öncede yapması gereken şey buydu ama kısmet bugüneymiş. Hayırlısı diyelim. Seo'da çok değişiklik yaşanacak bu yapılsal değşiklikle birlikte.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst