sohbet odaları

Google Yeni Search Console kullanıma sunuldu

iyikampanya

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
20 Aralık 2018
Mesajlar
160
Reaksiyon
41
Puanları
0
Yaş
37
58 Aydır Üye
Eski Rumuz
Aktuel_Kampanya
Google yetkilisi yeni Search Console ile ilgili açıklama yaptı. Ocak ayında duyurulan Yeni Search Console'a geçiş bugün itibari ile başladı.

Google, eski arama konsolu “kullanımının sona erdiğini” açıkladı. Google search console yeni versiyonunun kullanılmaya başlamasına rağmen eski search console içinde bilgi bulunan birkaç bölümün kullanımı bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

yeni-search-console.jpg


Google yetkilisi sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: "Ocak ayında açıkladığımız gibi, bugün başka bir dizi rapordan emekli oluyoruz.Yeni raporları kontrol etmediyseniz, lütfen yapın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin-sizi daha iyi desteklemek için ürünümüzü geliştirmeye kararlıyız."

Google yeni Console ile hayatımıza bir dizi yenilik de geliyor. Google yeni sistem ile ürün raporları , etki alanı özellikleri , yeni site haritası işlevselliği ve daha birçok özellik ekledi. URL yapısını tamamen ekleme ve farklı siteleri de yine tek konsol üzerinden takip edebilmenin önü açıldı. Google URL kaldırma ve URL ekleme özellikleri henüz tam zamanlı olarak kullanıma sunulmadı. Ancak önümüzdeki haftalarda anlık Google gibi getir ile URL kaldırma konusunda güncellemelerin yapılabileceği ifade ediliyor.

Google yeni konsolun kullanımında sorun yaşayanlar için ipuçları verilecek ve webmasterler için online kurslarla desteklemeler yapılacak. Siz de online kurslara katılmak için Google derslerine kayıt olabilirsiniz. Bunun dışında bir farklılık da Google'ın eklenen sayfaların detaylı analizini sunması. İndexlenmesi için göndereceğiniz sayfada mobil uyum hatası ya da kodlarda bir uyumsuzluk varsa Gogole botları size anında dönüş sağlayarak buradaki hatayı düzeltmenizi isteyecek.

Webmaster tools toplu url kaldırma yeni sisteme henüz eklenmedi. Yeni Console sayfasının solundaki menünün en altında Eski sürüme giderek, Google Dizini menüsünden URL'leri kaldır'a tıklayarak eski sistemi kullanmaya devam edebilirsiniz. Toplu URL kaldırma için Google Chrome eklentilerini kurmanız gerekiyor.
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst