İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google5.com

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
snake' Alıntı:
Bu bana pek mantıklı gelmiyor.

Mesela biri, bir gün game ismini international tescil ettitirdiyse ondan sonra içinde game geçen bütün domainleri alabilirmi yani...?

flyingamerica.com
....
Game ismini tescil edebilir ama sen game.üü uzantisini alsan bile ceza almazsin cünkü game generic bir isim.
Ama google ismini adamlar kendileri bulmuslar ve sende onlarin buldugu isime ek yaparak talitcilik yapmaya kalkiyorsun. Taklitcilik diyorum cünkü icerigin ayni olmasina gerek yok. GoogleBilmemne.com alsan bile tamzminat cezasi ödersin.
Hangi yabanci forumda sorarsan sor aynisi diyeceklerdir. Bu böyle.
Mantikli veya degil sonucta Yasak

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
the_alorak' Alıntı:
Gördüğüm kadarıyla açılan sitelerin google ile alakası olmayan siteler(http://arbiter.wipo.int/cgi-bin/domains/search/DomainSearch?lang=eng&domain=google daki silinenler), mesela demiş game.net boş mesela ben game ile ilgili site yapacam bu olayda da mı sorunluyum? Bir ismin generic olup olmadığını kim belirliyor?(http://arbiter.wipo.int/cgi-bin/domains/search/DomainSearch?lang=eng&domain=game) Bu adres dışında başka bir domaine el konulmuş mu?
hakim amca belirler :) game kelimesini biz bulduk dese hiçbir hakim inanmaz ama googleın google kelimesinin kendileri tarafından bulunduğunu ispatlayıp hakim amcayı inandırmaları hiç de zor değil.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
the_alorak' Alıntı:
Satamayacağını nerden öğrendin.Site açsan kullanamaz mısın satmak değil?
Sanirim anlatamiyoruz,
domain ismini reg etmek zaten suc ve "karsi tarafin talebi üzerine" tazminat cezasi gerektirir. Birde üstüne üstlük siteyi acacagim diyorsun. Bu uyuyan devi uyandirmaktir. Ve marketing te rakip olmaya girer cezasi dahada agir.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bilgi kaynaksız bilgileri kaale almıyorum. Kaynak gösterenlere ise burdan teşekkür ediyorum ve devam etmelerini dörtgözle bekliyorum.(yorum yapanlarla aynı görüş olsalar dahi..)

Aynı amaca yönelik yapılacaktır domain. Game sitesi alıp rakip kurmayacaz.Yada google, msn sitesi alıp msne google a rakip olmayacağız..

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
the_alorak' Alıntı:
Bilgi kaynaksız bilgileri kaale almıyorum. Kaynak gösterenlere ise burdan teşekkür ediyorum ve devam etmelerini dörtgözle bekliyorum.(yorum yapanlarla aynı görüş olsalar dahi..)

Aynı amaca yönelik yapılacaktır domain. Game sitesi alıp rakip kurmayacaz.Yada google, msn sitesi alıp msne google a rakip olmayacağız..
Al,
satir satir oku. Tüm linkleri incele. Sedo yu sanirim kaale alirsin.

http://www.sedo.co.uk/legal/index.php4?tracked=&partnerid=&language=e#link1

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sedoda google diye arattım

Your search returned 2861 matching domains diyor.

en önemlileri:
google.bz
google.ac

ki bunlar satılık..

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
the_alorak' Alıntı:
Sedoda google diye arattım

Your search returned 2861 matching domains diyor.

en önemlileri:
google.bz
google.ac

ki bunlar satılık..
Onlarin ceza almadiklari orada yazmiyor. En azindan ceza almadiklarina dair bir "kaynak" yok :)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Neyse sağ ol bu zamana kadar verdiğin bilgiler için.(cidden)
007google.com

Mesela bu sedotrackere dahi girmiş.. Yani bence hiçbir sorun yok.(sadece yorum, işte ben bide kaynak bekliyorum, ploop'un verdiği adrestekiler başka nedenlerle kapatılmış olduğunu düşünüyorum çünkü game için bile birçok gerizekalı içerikli site silinmiş..)

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
the_alorak' Alıntı:
Neyse sağ ol bu zamana kadar verdiğin bilgiler için.(cidden)
007google.com

Mesela bu sedotrackere dahi girmiş.. Yani bence hiçbir sorun yok.(sadece yorum, işte ben bide kaynak bekliyorum, ploop'un verdiği adrestekiler başka nedenlerle kapatılmış olduğunu düşünüyorum çünkü game için bile birçok gerizekalı içerikli site silinmiş..)
Sedotracker Sedo ile etracker in ortaklasa yaptiklari bir proje. Tamamen legal ;)

KATILSANA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
2006 Senesinin Konusuna da İnadına Yazdınız Sanırım? :)

Pardon Ama Ne Kadar Çaba Sarfettiniz Bu Konuyu Bulmak İçin?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi