İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'da 1 Numara Olmanın Sırrı

X

Xman

Misafir
Google sıralamasında 1 numaraya çıkmak için artık bilenen eski yöntemleri uygulamanıza gerek yok.

Hedef kelimeyle ilgili domain seçmenize gerek yok, alakasız bir domainle işe başlayabilirsiniz. Özgün içeriği, hedef kelimeyle uyumlu içeriği falan geçin, yazdırın bir bot, piyasada ne var ne yok hortumlayın, yeterki title ve description düzgün olsun. Faydalı içerikle google'ın gözüne girip doğal backlink sağlamakda neymiş, yıllarca emek verilmiş sitelerden heklink yapıp hırsızlığı abartınki hızlıca yükselebilesiniz. Son olarak da organik hit yerine, ne kadar sahte hit çekerseniz o kadar iyidir. Tüm bu dediklerimi yapın, en kısa sürede hedef kelimenizde birinci sıraya çıkmamanız imkansız.

Eleştirim sizlere değil arkadaşlar bu tür yöntemler uygulandığında, uygulayanları ödüllendiren Google isimli arama motoruna. Sıralamada yükselmek adına her türlü hile ve hurdayı mübah gören ve bunları yapanları öne çıkaran google hızla kendi bindiği dalı kesmektedir. Spam yapmak, heklink sağlamak, sanal hit oluşturmak, içerik çalmak vs. vs... bakalım sıralamada yükselmek adına daha ne icatlar göreceğiz..

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
black hat seo yapanlarda bir hayli fazla, şikayet ediyoruz google amcaya, ama sallamıyor hiç bizi. Siteye bir giriyorsun sadece etiket var, içerik sıfır.

2012 yılındaki öss sonuçlarını açıkladığını, yada önümüzdeki ayın maç sonuçlarını verdiğini legalpara eden sitelerle dolu internet.

X

Xman

Misafir
Evet google'ın kendiside spam arama motoru olma yolunda hızla ilerliyor, pazar günü henüz bank asya 1.lig maçları oynanmamışken bütün maçların sonuçlarını verdiğini legalpara eden bir sürü site indexlenmiş vaziyetteydi, bir diğer örnek dizi film fragmanları daha fragman hazırlanmamış bile ama siz google'da arattığınızda binlerce sonuç çıkıyor ve tıkladığınızda direk spam yada adsense reklamıyla karşılaşıyorsunuz. Sanırım artık google'ı kandırmak küçük çocuklara elmalı şeker verip kandırmaktan bile daha kolay...

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Çok doğru söylüyorsun üstadım, hadi yapıyorlar bi halt, bari maç bitince özetini koysalar içim yanmayacak.

Buca-Fener maçı bitmiş örneğin, google da aratıyorum maç özeti diye, bir sürü çöp site çıkıyor karşıma, etiket var içerik yok. Maç bitmiş ertesi gün olmuş, bari bir video ekleyin haberede, küfür yemeyin boş yere.

Hadi maç neyse, youtube'den aratıyorum artık direk, google yerine.

Ama her konuda cılkını çıkardılar artık bu işin.

campolat23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana göre sitenin içerği,görünümü,içerdiği konulara bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Google'a ilettim. Biz dedim başta Xman olmak üzere "azınlık" bir wm grubu olarak çok rahatsız oluyoruz bu tür konulardan. Lütfen artık bir mudahele edin.

Google da dedi: ben boşuna mı kafa patlattım farmer panda update yaptım. Sabredin yakında otoblogların kökünü kurutacağım dedi...

gok-te

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Google ne yapsın. İnternette milyarlarca site var. Hepsini denetlemek kolay değildir. Üstelik google bunların en iyisi. Diğer arama motorlarında hiçbir istediğin yok.

X

Xman

Misafir
Google ne yapsın. İnternette milyarlarca site var. Hepsini denetlemek kolay değildir. Üstelik google bunların en iyisi. Diğer arama motorlarında hiçbir istediğin yok.

Adsense hesabı banlamakta kullandığı üstün teknolojiyi, indexlemede de kullansın yeter ;) başka bir şeye gerek yok...

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
xman'in söylediklerine aynen katılıyorum, bizim insanımızda yeni bir fikir üretme yeni birşey keşfetme onu uygulama alışkanlığı malesef bulunmuyor. bakıyorlar popüler tutan birşey var hemen kopyalanıp aynısından mantar gibi türüyorlar, herşeyimiz kopya olmuş.

google'da bu duruma çanak tutuyor, bazen orjinal hiçbir yerde olması mümkün olmayan içeriğinizi kopyalayıp sıralamada sizden daha yukarıda çıkan siteler görüyoruz.

o zaman buradan şu sonuç mu çıkıyor, aynı saldırgan seo taktiklerini bizde mi uygulayalım?

exprc

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
farmer/panda güncellemesindn sonra herşey düzelecek.. bekleyin derim

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Daha öncedende dediğim gibi özgün içerik her zaman işe yaramaz güncel olmakta çok önemli. Birde google bazı konularda bilerek dandik siteleri sizin önünüze çıkarabiliyor. Mesela bir haber yazdığınızda ne yaparsanız yapın haber siteleri hep en üstte çıkıyor. Birde googleı kandırma yöntemleride çok var. Mesela konu başlığını xxx konusu (facebook haberi) şeklinde yazınca facebookun üst sıralar gücünden faydalanıp üste çıkıyorsunuz.

X

Xman

Misafir
Gökhan senin dediklerin yine bi derece kabul edilebilir şeyler, ama içerik yok etiket var adam google aramasında 1. sırada çıkıyor, sen kullanıcısın diyelim evde biri rahatsızlandı gece vakti nöbetçi eczane lazım girdin google'a nöbetçi eczane yazdın ve ilk çıkan sonuca tıkladın vpillis yada altın çilek reklamı dolu spam bir sayfa çıktı karşına, ne yaparsın acaba?

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Bu dedikleriniz Adsense icinde gecerli hile yaparak mali götüren siteleri banlamazken hilesiz bir sekilde kirintilarla kazanan siteleri banlamalarida aynen size bir örnek.heklink kasarak pr alanlara hic bir ceza uygulamazken pr almak icin cabalayanlara nedense pr vermeyen bir zihniyet google ama adamlar 1 numara bu site ve diger webmaster sitelerinde dikkat ederseniz en cok ilgi gören yerlerin basinda geliyor google ve adsense...

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
google çalışanları kendilerini gizlememeliler, bizim gibi 7/24 forumlarda orda burada online olmalılar, mesela link satışı konusuna girip mzel mesaj isteyip o siteyi googledan düşürmelidir. Herşeyi robota vermişler, çok yanlış yapıyor google

sncdnc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google adsense ve adwords hesaplarını banlamadaki hızını bu çöp sitelerde' de uygulasa sorun kalmayacak XMAN üstada katılıyorum. Yoksa biz özgün içerik güncel konu boşamı uğraşıyoruz ne :D

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Google'ın, Chrome için çıkardığı Personal Blocklist eklentisinin diğer tarayıcılar için de çıkmasını bekliyorum. Ve arama sonuçlarında uygulanacak olan google like butonunu. Chromeu surf için kullanmadığımdan şu anda işime yaramıyor.

Bunlar çıktıktan sonra artık wordpress sitelerin çoğunu bloklayacağım, özellikle sonuçlarda şöyle çıkanları hiç siteye girmeden bloklayacağım.
www.siteadres/tag/arama-kelimesi

Sitesi olanlar yakında bu 2 uygulamaya dikkat etmek zorunda kalacaklar. Farmer/panda, kriterlerinin bir kısmını bu 2 uygulamadan alıyor. Özellikle like buton uygulaması ve farmer arasındaki ilişki kendi bloglarında bile yazılı.

Ekleme: Kullanıcıların Personal Blocklist hakkındaki düşünceleri ve gelecekteki olası sonuçlar için şuraya bir göz atın derim.
https://chrome.google.com/webstore/detail/nolijncfnkgaikbjbdaogikpmpbdcdef#

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
İngilizce içerikte de ölümüne spam yapılmakta. Entellektüel takılıp seomoz'da guest posting önerenler de dahil olmak üzere herkes, yatıp kalkıp xrumer, scrapebox a tapınıyor. Yabancılar genelde, 2. ve 3. katman sitelere bu tarz şeyler yapıp, ana siteyi temiz bırakıyorlar. Tabi bunun temizlenmesi çok uzun sürecektir, Panda değil Kutup Ayısı da gelse bu dalga biraz sürer.

Ancak Türkçe içerikteki farklılık rekabet düşük olduğu için spami göz göre göre ana domaine yapsanız bile üst sıraya çıkıyorsunuz şimdilik. Türkçe içerik için zamanla söylediğiniz kalitesiz sitelerin geri düşeceğini düşünüyorum. İngilizce sigorta makaleleri spin edip altına facebook video izle link verenlerden, bloglardan 5-6 bin autoapprove direk ana domainlere link kasanları bile görüyoruz. Çok uzun soluklu yükselişler değiş bunlar.

webmasterciler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
google de bir numara olmak mı?
benim düşüncelerim site birden iç bir şekilde 1 numara almaz sitelerin yaşıda önemli tabi sitenin domain ismide önemli
bir kuralda içerik
herneyse sitenin sürekli hergün güncel olması için forumlarda hergün post atılması gerekli tabi bunları üyeler konu açarak yapıcaktır

zaten bir site zamanla tutulur öyle işler örnek açtığım konu 1 2 dakikada google de çıkıyor
bunu ben deil misafirlerin sayesine oluyor

en önemli bir şey ise bilgi bilginiz olucak arkadaşlar ve sonrasıda sabır
google birde yavaş sitelere uzun titleleri sevmez sizlere birkaç düşüncemi ilettim
bazı tüyolarıda boş vaktim olursa kendi sitemde yayınlıcam
bekli burdada paylaşırım saygılar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi