Google'da “Hassas İçerikli Reklam” Dönemi Başlıyor!

gokkhan

0
İyinet Üyesi
Katılım
18 Şubat 2011
Mesajlar
36
Reaction score
0
Google yaptığı değişiklikle birlikte yeni dönemde qumar, yasakpara, flört gibi (18+) sitelerin reklamları gösterilebilecek. Google'ın yapmış olduğu bu yeni değişiklikle eskiden yasaklı durumda olan hassas içerikli reklamlar resmen yayına girmiş oldu.

Google yaptığı bu değişikliğin sebeplerini muhakkak değerlendirilecektir. Yüksek işlem hacmine sahip olan bu sitelerin CPC fiyatları da aynı o ölçüde yüksek olacağı tahmin edilmekte. Ve bu sayede de hem Google tarafında hem reklam pastasına yeni oyuncuların katılması tarafında hem de site sahipleri konusunda gelirlerin artması bekleniyor ve hedefleniyor da açıkçası.

hassas-kategori-001.jpg


Hassas kategorilerdeki reklam içerikleri önceki yıllarda Google’ın üzerinde önemle çalıştığı ve taviz vermediği bir konuydu. Öyle ki Google reklam verme aracı olan Adwords’te bu tür sitelerin reklamlarını yapan kişilerin hesapları dondurulmaktaydı. Şuan ki yapılan değişikliğin “radikal” olduğunu söylememiz mümkün.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst