İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'da yaşanan dalgalanmanın nedenleri

sekooo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam iyi doğru diyonda, aynı şeyi söylüyoruz, Google hepsiburada.com 'un alışveriş ile anıldığını nereden biliyor, backlinkle yani linkin olduğu sayfadaki kelimeler alışveriş,bulabilirsin,ucuz,güvenli gibi kelimelerden oluşuyor linkide görüp hepsini yorumluyor mantıklı olabilir.O zaman e-Ticaret sitesi aradığımızda çıksın önde v.b kelimelerde atıyorum örnek olsun diye televizyon sehpasında niye yukarıda çıkıyor.

Bcklink sayesinde ama adamda 3 tane televizyon sehpası var onlarında özellikleri jpg, diğer site sadece televizyon sehpası satıyor,yüzlerce ürün var ama hepsiburada 'dan sonra çıkıyor.Tabi burada hepsiburada yı eleştirmiyorum, google'ı eleştiriyorum.Göz doktoru diye aratınca sünnetçileride buluyor gibi birşey onunki.

hayır backlink değil.
backlink olmasına gerek yok.
en çok hangi konuyla site anılıyorsa o site o kelimelerde çıkıyor.
yani örnek verecek olursam
alışveriş denince hepsiburada.com şu an burda linki olmamasına rağmen
burda ve başka yerlerde hepsiburada.com alışveriş ile anıldığı için bu hepsiburada.com'a yarıyor.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
geçen ay bu tarz yaşanan bir kıyımda yaklaşık olarak 10 gün boyunca sitelerin günlük anahtar kelime sırasını not ettim bugün yaşadığımız bu dalgalanmadan hiçbir farkı yok ben bu durumun yine geçici olduğunu düşünüyorum, sakın paniğe kapılıp birşeyler yapmayın günlük verilerinizi sitelerinize girin yeterli

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Hocam iyi doğru diyonda, aynı şeyi söylüyoruz, Google hepsiburada.com 'un alışveriş ile anıldığını nereden biliyor, backlinkle yani linkin olduğu sayfadaki kelimeler alışveriş,bulabilirsin,ucuz,güvenli gibi kelimelerden oluşuyor linkide görüp hepsini yorumluyor mantıklı olabilir.O zaman e-Ticaret sitesi aradığımızda çıksın önde v.b kelimelerde atıyorum örnek olsun diye televizyon sehpasında niye yukarıda çıkıyor.

Bcklink sayesinde ama adamda 3 tane televizyon sehpası var onlarında özellikleri jpg, diğer site sadece televizyon sehpası satıyor,yüzlerce ürün var ama hepsiburada 'dan sonra çıkıyor.Tabi burada hepsiburada yı eleştirmiyorum, google'ı eleştiriyorum.Göz doktoru diye aratınca sünnetçileride buluyor gibi birşey onunki.
örnek olarak
forumlarda,bloglarda,sözlüklerde hepsiburada.com'dan söz edildiği zaman alışveriş ve o sitede satılan ürünlerden söz edilir.
google bunları referans görerek hepsiburada.com ve alt sayfalarını arama sorgulamalarında üst sıralarda gösterir.

sekooo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
örnek olarak
forumlarda,bloglarda,sözlüklerde hepsiburada.com'dan söz edildiği zaman alışveriş ve o sitede satılan ürünlerden söz edilir.
google bunları referans görerek hepsiburada.com ve alt sayfalarını arama sorgulamalarında üst sıralarda gösterir.

Peki bu şekilde hepsiburada' dan bahsederken sözlüklerde,bloglarda v.s hepsiburada'yı bu topicde olduğu gibi URL şeklinde değilde normal text şeklinde geçse bile google bunu referans sayıyormu..Mesela son 3 cevaptır hepsiburadanın ismi geçiyor ama link şeklinde değil,google bunuda referans sayacak mı? Sayacaksa backlink almaya gerek yok bir makalenin içinde sitemizin adı "siteadi.com" olarak da geçse google anlıyor demekki.

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
evet aynı şekilde link olmasına gerek yok
text olarak geçtiği zamanda referans olarak görüyor.

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
evet öyle.
başka sitelerde kendi siten veya rakip sitelerle ilgili konu açarken veya eleştirirken
site ismini konu başlığı olarak atadığın zaman daha çok işe yarar :)
konu açılan sitenin pr değeri yüksekse etkisi daha çok olur

sekooo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o zaman tam terside geçerli, bu sitede bolca heklink,seo,organik hit gibi google amcanın sevmediği kelimeler geçiyor,URL şeklinde olmasa bile bu sitede sitenizin adının geçmesi,google amcaya şunun ipucunu verir, bu adam karanlık sularda yüzüyor, gözüm üstünde adamın diyebilir.O zaman neymiş URL olmasa bile kara liste kelimelerin geçtiği sitelerden backlink,makale,yorum-cevap içinde sitemizin adını yazmak anti seo olabilir.

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
şu şekilde anlatayım.
sitenin ismi : a.com
prno sitelerinde,a.com prnosu,a.com prnsu izle şeklinde
onlarca sitede konu veya kategori açıldığında google siteni yani a.com'u prno site olarak kategorilendirip
siteyi filtreye alır.
aynı şekilde,*****,spam sitelerde sitenden bahsedildiği zaman bir etkisini görmezin.
zararını görürsün.
başka bir örnek vermek gerekirse.
habertürk site başlığına bakarsan veya anahtar kelimelerinde türk kelimesi geçmez.
ama türk kelimesinde 4.sıralarda falan
türk şeklinde backlink aldığındanda değil.
sitelerde habertürk'ten bahsedilirken "haber türk" ayrı yazılır. aynı sayfalarda habertürk'te geçer
haberler bu siteden kopyalanır genelde
bundan kaynaklı.
siten neyle anılırsa o kelimelerden yükselme olur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5