İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'dan google'a ceza.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ücretli bağlantılara Google’nın bakış açısını ülkemiz webmaster camiası pek bilmesede Şubat ayında Matt Cutts’un yapmış olduğu açıklama ile Google’nin ücretli bağlantılara bakış açısını Türk webmasterlerine öğretecek gibi görünüyor.

Matt Cutts blogunda yapmış olduğu açıklamaya göre Google Japonya temsilciliği tarafından her ne kadar tanıtım amaçlıda olsa ücretli bağlantı satın alınarak yayınlanan makalelerden haberdar olundu, bu bağlantılar Google Japonya temsilciliğine ait bloglardan birinin aracılığı ile gerçekleşince iş ayyuka çıktı ve TechCrunch’a haber oldu.

Her ne kadar rekabet ettiği diğer arama motorları ile yarışmak mantığı ile de olsa, Google kendi bünyesinde, kendi kurallarına tezat düşen bir duruma sıcak bakmadı yada bakamadı.
Matt Cutts kendi blogunda yayınladığı habere göre kullanıcılardan özür dileyerek Google Japonya sitesinin 9 olan PageRank değerini 5′ e indirdiklerini ve söz konusu sitenin bir süre takip edileceğini duyurdu.

Tam olarak işin ciddiyetini kavrayamayan Türk webmasterler için öğretici bir haber oldu bu, bu haber özellikle ücretli bağlantılar konusunda ne denli dikkatli olunması gerektiğinin de bir göstergesidir. Spamsız, cezasız günler dileği ile.

Google'dan Google'a ceza.
http://www.seobilgi.com/googledan-googlea-ceza.html

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bir başlık açmışsın ya draga, o başlık için açtım bende bu konuyu kızım sana söylüyorum, diğer konu sen anla :p

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Boşveeerr. Ben sitemden para kazanamayacaksam gerisinin pek bir önemi yok. Geçen bi arkadaş para kazanamıyor diye on numara 20k sitesini kapattı :D

cFrog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
woww inş. bizleride yakalayamaz:) Google bu babasına acımıyorkiİ:)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
reklam yapmasını biliyor çakallar başka birşey değil:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5