İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'dan haber kaldırma hizmeti

yasintekin

Onaylı Üye
Reaction score
54
Merhaba arkadaşlar
Google'dan haber sildirmek isteyenlere hizmet veriyorum. Google içerik şikayetlerinize yanıt alamadıysanız son çıkar yolunuz benimle çalışmak olabilir. İnternetten haber kaldırma hiç bu kadar kolay olmamıştı. Hangi haber sitesi olursa olsun, yabancı siteler de dahil Google üzerindeki rahatsız edici haber ya da tüm içerikleri kaldırabiliyorum.

Google'da çıkan ana sayfa haberleri kaldırmanız için pm ile isteğinizi belirtebilirsiniz. Google haber kaldırma tek kriterimiz, mahkeme kararı olan bir içeriğin ya da toplumun nefret duyacağı bir işi yapıp da o içeriği kaldırmak isteyenlerin taleplerini karşılamayacağım.

Sadece haber sitelerinden değil, Youtube, Facebook, Instagram gibi sayfalardan fotograf ve videolarınızı da kaldırabilirim.

Haber kaldırabileceğim sitelerden bazıları şöyle:
Milliyet
Sabah
Hürriyet
Yenişafak
Haber7
Yeni Akit

Not: Haber sayfası tamamen silinmez. Sadece başlık, görsel ve içerikteki tüm yazı değiştirilir. Google güncellemesinin ardından da Google indexleri tamamen değişir.

Edit: yukarıda da ifade ettiğim gibi Google'a şikayette bulunup sonuç alınamıyor. Bizimle ilgili değil, haber sitesi ile irtibata geçin deniyor. Ancak haber siteleri illaki dava açılmasını ve böylece içeriğin kaldırılabileceğini söyleyip umursamıyorlar. Bu gibi durumlar için ben devreye giriyorum ve içeriği kaldırıyorum.

* Deneme olarak yapamıyorum. Çünkü ben de bunun için masraf yapıyorum.

Ücretler için, kaldırmak istediğiniz sayfa linki ile Pm isteyin.

• Google'dan içerik kaldırma
  • İnternetten haber kaldırma
  • Google'dan site silme
  • Google haber listesi kaldırma
  • Google görsel kaldırma
  • Google sayfa silme
  • İnternetten içerik kaldırma
  • google da ismimin çıkmasını istiyorum

Son düzenleme:

kulturelbellek

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
32
Ben uzun süredir google forumlarında aktif görev aldım. Google yöneticileri bile içerik kaldırma yetkisine sahip değildi. Açıkçası söylenenlerin inandırıcı bir yanı kesinlikle yok.

Alparslan_Sultan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
39
Google'de içerik kaldırma ile ilgili arama yaptığınızda birçok avukatlık şirketi de dahil hizmet veriyor. Neden mümkün olmasın ki?

topo.av.tr
ekoruma.net
prestigemania.com.tr
imajkoruma.com
dedektifsherlock.com
itibarim.com

kulturelbellek

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
32
Bunların da çoğu şeye gücü yetmiyor. Mesela işletmeniz hakkında bir yorumun kaldırılması için. Bu şirketler hiçbir şey yapamaz. Avukatlar aracılığı ile dava açılıyor. Mahkeme süreci başlıyor. Mahkeme sonuçlarını google gidiyor. Google uygun bulursa kaldırıyor.

Yani ben şu içeriği kaldırırım bu içeriği kaldırırım demek lafta kalan şeyler. Bu insanlarla gidip konuşun. Google bir içeriğin nasıl kaldırılacağı konusunda hiç bilgileri yok.

Bu cümleden sonra aslında yazılan şeylerin pek önemi yok. (Google içerik şikayetlerinize yanıt alamadıysanız son çıkar yolunuz benimle çalışmak olabilir )

https://support.google.com/news/publisher-center/answer/2592519?hl=tr

Son düzenleme:

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
112
Arkadaşa deneme amaçlı bir iş verelim. Sonucunu buradan duyuralım. Denemeden önyargıda bulunmayı doğru görmüyorum.

En iyi yöntem tecrübe etmektir. Arkadaş kabul ediyorsa buyursun tamam desin buradan o linki paylaşalım. Sonra sonucunu paylaşalım.

kulturelbellek

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
32
Arkadaşların süresi bana göre çoktan doldu. Bu tür insanların foruma katkısı olmadığı gibi güvenirliğini de sarsıyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5