İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'dan Kürdistan Haritasi Şok Oldum!

Cewo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Google'den Kürdistan rezaleti
Teknoloji devi Google, harita hizmeti Maps bölümünde Türkiye'nin Güneydoğu'sunu Kürdistan olarak gösteriyor!

İnternet arama motoru devi Google'den büyük rezalet! Google, olmayan Kürdistan'ın sınırlarını çizdi!

Google'nin, uydu üzerinden tüm dünyayı ayrıntılarıyla gösterdiği harita hizmeti Maps bölümünde, sınırları çizilmiş bir Kürdistan haritası çıkıyor. Ancak Kürdistan diye gösterilen harita Türkiye'nin Güneydoğu'su!

google_22.jpg

Haritada Sivas, Maraş, Antep, Kilis, Musul, Kerkük, Kirmanşah, Iğdır, Kars, Erzurum ve Erzincan sözde Kürdistan'ın sınırlarını belirliyor. Kürdistan'ın bir ucu İskenderun'da denize dayanırken, bir ucu da Gürcistan sınırında.

Google haritanın yanında yaptığı açıklamada ise Kürdistan'ı, "Kürtlerin içerisinde her zaman görünen nüfusun çoğunluğu oluşturduğu jeo-kültürel bir bölge" olarak tanımlıyor.

Haritayı görmek için TIKLAYIN

Kürt dili, kültür ve ulusal kimliğinin varlığına dikkat çeken Google, "Çağdaş Kürdistan'ın kullanımı temel olarak Kürtlerin yaşadığı Türkiye'nin doğusu (Kuzey Kürdistan), Irak'ın kuzeyi (Güney Kürdistan), İran'ın kuzey batısı (Doğu Kürdistan) ve Suriye'nin kuzeyine (Batı Kürdistan) gönderme yapıyor. Bu harita, bazı harita ve tarihi verilere göre tarihsel olarak Kürtlerin çoğunluğu oluşturduğu alanların tahminidir" diye kaydetti.

DİYARBAKIR YARI-BAŞKENT !
Kürdistan'ın yarı başkentinin Diyarbakır olduğunu vurgulayan! Google Maps, Diyarbakır'ın Kürtçe Amed olarak tanındığına işaret ederken, "Jeo-kültürel Kürdistan bölgesinin en büyük kenti" olarak tanımlandı. Google Maps servisi, Diyarbakır'ın Kürt siyasetinin merkezi olduğuna dikkat çekiyor!

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Soldaki açıklamayı dikkatle okuduktan sonra, yine sol alt kısıma bulunan sorun bildir i tıklayarak harita hakkında feedbackde bulunabilirsiniz.

cankurt07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Soldaki açıklamayı dikkatle okuduktan sonra, yine sol alt kısıma bulunan sorun bildir i tıklayarak harita hakkında feedbackde bulunabilirsiniz.

Teşekürler.!!

Bu Arada imzan çok güzel hoşuma gitti !!

:alkış:Cin olamadın bari adam olmayı öğren en azından çarptığımıza değsin..:alkış:

Cewo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14

Bunu herkes biliyor zaten biz bildirim yapınca düzelicekmi?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bunu google yapmıyor kullanıcılar kendi yapıyor millette atıp tutuyor.

Google haritalarda mesela istanbulun yarısını çizgilerle çevirip istediğiniz ismi veriyorsunuz size daha bu haritay paylaşmak içinde link veriliyor. Yine birileri facede falan sallamıştır bişeyler her zamanki internet teranelerinden.

Zaten yandaki yazıdada herkese açık yazıyor yani bir kullanıc tarafından oluşturulmuş.

Herkese Açık
23 Ağu 2010 tarihinde oluşturuldu - 9 saat önce güncellendi
Harita sahibi:

Cewo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Bunu google yapmıyor kullanıcılar kendi yapıyor millette atıp tutuyor.

Google haritalarda mesela istanbulun yarısını çizgilerle çevirip istediğiniz ismi veriyorsunuz size daha bu haritay paylaşmak içinde link veriliyor. Yine birileri facede falan sallamıştır bişeyler her zamanki internet teranelerinden.

Tamam Ben bitane Cewo city Kuruyorum hemen.

Ensonhaber.com dan alıntıdır haber.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Dileyen herkes google mapte google hesabıyla oturum açıp kendi sınırlarını ve yer işaretlerini kullanabilir ve bağlantı bölümündeki linkle aynen böyle paylaşabilir.

Mesela bakın bende bulgaristanla yunanistanı ele geçirdim kendi sınırlarımıza kattım:

http://maps.google.com/maps/ms?ie=U...d=201588305325580147861.00049e8249a22d92eaf0a

Millette sap sap ciddi ciddi yorum yazıp savunuyorya ona gülüyorum. Çok cahiller ama çok bildiklerini sanıyolar.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Bu harita bayadır var arkadaslar. Adamlar kafadan bölmüş Türkiyemizi.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
dün habertürk ten Pakize Suda antalya ve gaziantep teki insanlara soruyor,

soru; ortadoğu ülkelerinden bir kaç tane sayabilirmisiniz,
neyse bazısı söylüyor bazısı da yanlış söylüyor,

bence asıl kötü olan ne biliyormusunuz, bu sorunun gençler tarafından büyükk çoğunlukla bilinmemesi,

yani diyeceğim, gençlik kötü yetişiyor, farkında değiller...

her yazılana her söylenene, kofça safça, inanan, araştırma özürlü , genç nesil yetişiyor...

bu arada ,bravo gökhan..

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29

bence asıl kötü olan ne biliyormusunuz, bu sorunun gençler tarafından büyükk çoğunlukla bilinmemesi,

her yazılana her söylenene, kofça safça, inanan, araştırma özürlü , genç nesil yetişiyor...

bu arada ,bravo gökhan..

Sabah 7de bilgisayar başına oturup facebooka giren gece 12de çıkıp uyuyup yine sabah 7de facebooka girip yine gece 12de uyuyup bunu hergün tekrar eden çok kişi var. Millet yok apaçi yok emo mal mal şeylerle uğraşa uğraşa mal oluyor işte böyle herşeyede inanıyor.

Her zaman söylüyorum çocuğunuza para verip aman benim başımdan gitte ne yaparsan yap demeyin yoksa ya apaçi olur ya emo olur yada davulcuya kaçar. Ebeveynler ne kadar mal olursa işte çocuklarda o kadar mal oluyor.

Mallığın gençlikle alakası yok bu o insanın kendi içinde kendi özünde olan bişey:D Mesela geçen gün arkadaşla minibüse bindik bi 10-15 tanede liseli bindi aile falan var çocukların umrunda değil hep küfür hep insanlığa yararı olmayan boş boş saçma salak şeylerden konuşmalar falan. Yani öyle şeyler konuşuyolarki toplasan 1 cümle elle tutulur birşey yok hep boş boş şeylerden bahsediyolar. Adam çocukları sürekli uyarıyor yok çocukların umurunda değil. Almışlar baba parasıyla son model dokunmatik telefon operatörlerinde gençlerin ailelerinin paralarını hortumlayan tarifelerine üye olmuşlar sabah akşam facebook. Ne dediğinin farkında olmayan sünepe beyinlerden hazzetmiyoruz..

Büyüklerin her şeyi ticarete dökmesi saygı sevginin yerini paranın torpilin alması sonucu toplum yozlaştıkça sokaklar zombi gibi sünepe beyinli kaynar oluyor.:eek:ha:

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45

bu arada ,bravo gökhan..

doğru söylüyorsun yeni nesil (çoğunluğu) araştırmacı ruhunu yitirmiş şekilde yetişiyorlar dün delinin biri kuyuya taş atmış facebook kapanacak demiş baktım hepsi ağlıyor olmaz böyle şey ya bunlar o kadar mı cahil olur biraz araştırın facebook 2 çıta bir masadan oluşan bir site değil ki kapansın

abi hap peynir içki içelim emoyuz haydi apaçi falan da filan bu meseleler gençliği sömürüp bitiriyor eğitimden uzak yetişiyorlar niye yaşadıklarını bile bilmiyorlar

Cewo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
haberi ensonhaber ajanshaber gibi büyük siteler yayınlamıştı,

normal olarak maps girdigimde sorun yoktu sonradan farkettim haklı arkadaşlar.

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
haberi ensonhaber ajanshaber gibi büyük siteler yayınlamıştı,

normal olarak maps girdigimde sorun yoktu sonradan farkettim haklı arkadaşlar.

bu haberciler de işi karın deşen jack romanına benzetmeye çalışıyorlar yakında haber için birbirlerini öldürür bunlar :)

piryolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Isvicrede bir okulda almanca ogrenmek icin kursa basladim, bir ara poz (mola) verildi. merakimdan haritalara bakarken turkiyeyi gordum sevindim birde haritaya daha dikkatli bakinca fransizlar marasi malatya almislar ingilizler bir yeri haritanin altina bakdim belki eskidir diye 2010 basilmis..

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Google açıklaması:

''Söz konusu harita bir MyMap uygulamasıdır. Google'ın görüşünü yansıtmamaktadır.

Google, maps uygulamasında sınırların gerçeğine uygun olması konusunda büyük hassasiyet göstermektedir.

Mymap, kullanıcılar tarafından yaratılan harita uygulamasıdır.

Tüm dünyada dileyen kullanıcılar, başkalarıyla paylaşmak veya kişisel kullanım amacıyla haritalar yaratabilir.

Bu içerik, Google tarafından oluşturulmamaktadır ve içeriklerinin sorumlusu onları yaratan kullanıcılardır.''

anlı şanlı!! medya siteleri utanır mı acep

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5