İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'dan Namus ve Şeref Kontrolü :)

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhaba arkadaşlar,

Eğer özgün içerikler kullanıyorsanız sitenizi mutlaka DMCA'da onaylatarak sertifikanızı alınız. Bildiğiniz üzere DMCA, Google'a durmadan uyarı mesajları iletiyor. Tabii Google'da bize.

Eğer sitenizde DMCA'ın hoşuna gitmeyen bir link veya içerik varsa ve Google bunu indexlemişse. DMCA Google'a, Google size sonra herkes uşağa dengesinde uyarı mesajları geliyor :)

Yoğun ziyaretçisi ve içerik yenilemesi olan bir sitem var. İster istemez DMCA'nin kara suları ihlal ediliyor. Siteye giren herkesi kontrol edemeyiz. Daha sonra Google amca bize hemen DMCA uyarıları gönderiyor bizde içeriği tarayıp ilgili sayfayı index'mizden çıkartıyoruz.

Buraya kadar herşey okay. Peki, hiç Google üzerinden DMCA formu doldurdunuz mu? Form'da dikkatimi çeken bir nokta oldu, resmini paylaşıyorum ve yorumu size bırakıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 3488

İlgili forma buradan ulaşabilirsiniz: http://support.google.com/bin/request.py?hl=tr&product=cnremoved&contact_type=lr_counternotice

engin1984

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Komedi... Zaten Türkçe çevirileri bir türlü tutturamıyorlar. İlla birebir çevireceksiniz diye namus sözü mü verdiriyorlar TR ekibine acaba?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
hahaha çok güldüm ya :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5