İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'de çıkan 2 adet arama sonucunu kaldırtmak istiyorum...

GuvenliHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar, google'de bir isim yazınca, çıkmasını istemediğim 2 site var. Google'nin böyle bir imaknı var mı?

yani mail atabileceğimiz, veya ismimizi kötülediler bu durumdan rahatsızım bu sayfaları kaldırın şeklinde mail atabileceğimiz bir durum söz konusu mu?

çooook acil lazım.
cevaplarınızı bekliyorum.

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bi kaç kez googlede denk geldim böyle bir uygulamaya.
arama sonuçlarını altında "şu mahkemenin şu karanı doğrultusunda bazı sonuçlar aramadan çıkartılmıştır" filan diyordu.
ancak bu şekilde bi mahkeme kararıyla gidersen belki bişeyler yapabilirsin.
aksi ttaktirde cevap bile vereceklerini sanmıyorum

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
böyle bir mesaja gülerler herhalde.
ancak telif hakkı ihlali varsa sonuçlardan çıkarttırabilirsiniz.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
.com üzerinden arama yaparken telif hakları nedeni arama kaldırılmıştır gibi kaldırılan aramalar görüyordum, ama prosedürlerini bilmiyorum. Böyle birşeyide acil yapacaklarını sanmıyorum.

Mahkemeye başvurarak site hakkında yasal işlem başlatabilirsiniz.

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
valla hocam birisi benim içeriklerimi kullanıordu. com.tr.tx miydi uzantısı neydi yönlendir.com a bi email çekdim 10 dakka sonra kapatdılar valla eğer sizinki ucretli bi uzantı ise bence host şirketine söleyin email de gayet resmi ve çekindirici olsun sanırım yapılıcak en uygun yol bu gibi hocalarımız daha iyi bilir.artı olarak google şöle dior.
Aldatıcı durumlarla ilgili her bildirimi ayrıntılı olarak inceliyoruz ve gerçekten istismar söz konusu olduğunu belirlediğimizde gerekli işlemi yapıyoruz.
denemekde fayda var. google email at hocam. sadece tavsiye hiç denemedim
https://www.google.com/webmasters/tools/spamreport?hl=tr

GuvenliHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aklınızda bulunsun, google'ye mail atmaya veya başka birşeyle uğraşmaya gerek yok. Çok fazla ingilizcem olmadığı için anladığımı anlatmaya çalışıyorum...

1. Webmaster iseniz, ve url'sini kaldırtmak istediğiniz site, google webmaster hesabınızda ekliyse,
2. Sizin önemli kişisel bilgilerinizi yayınlıyorsa
3. Fake arama sonuçları var ise...

Bu konular dahilinde google sitenizin istediğiniz sayfasını (1. seçenekte) anında yayından kaldırıyor...

2 URL'yi 10 dakika içerisinde site sahibi webmaster arakadaşlarla görüşeerek sildirdim...

https://www.google.com/webmasters/tools/removals

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5