İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'de Sitenizi Hızlı İndexletme Yolları

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba arkadaşlar.

Konuyu buraya açtım,çünkü bir çok web'e yeni başlıyan arkadaşlarımız için iyi olabilicek bir makale sunacağım.Başlıyalım!

İyi ve Özgün Scriptler Seçin

Daha önceki konumda belirttiğim gibi özgün script indexlenmede önemi büyüktür , bunun yanında özgün bir script kurmıyorsanız , Seo'su güçlü scriptlere başvurmalısınız , WordPress,vBulletin vb. bililnen scriptler.

Alan Adınız Sitenizin İçeriği ile Doğru orantılı olsun

Örnek vericek olursak , siz ''Doğal rulo çim(bknz:adsense iyi keyword) ile ilgili bir site açıcaksanız , alan adınız yani domaininiz içeriğiniz ile iligili olması size avantaj getiricektir , tabiki olmamasının aşırı bi dezavantajı yoktur , çok iyi şekilde optime edildikten sonra ama içerikle aynı olması sizin önde başlamanızı sağlıyacaktır .

Google Webmaster Tools , Google'ye siteyi bildirme

Bunun için sitenizin Sitemap'ını kurararak , google webmaster tools'a girerek sitenizi google'ye bildirmektir . kesinlikle yapılması gerekmektedir , ve ayrıcı buradan sitenizi google'ye kayıt edebilirsiniz .

Özgün İçerik

Sitemizi açtığımızda çok hızlı şekilde indexlenmek istiyorsak , ilk olarak sitemize özgün içerik girmemiz gerekmektedir . çünkü google özgün içeriği daha hızlı görür ve daha çabuk indexler , özgün içerik giremiyecek kadar bilginiz olmuyan bir keyword'da açtıysanız sitenizi en azından şunu yapabilirsiniz , örnek vericek olursak . kopyalıyacağınız web sitesinde ''' iyinet bir numaradır değişilmez '' gibiyse , siz bunu '' iyinet gerçekten bir numara bir web sitesi , değişilmez ve anlatılmaz '' gibi değiştirin , yararı çok büyük olucaktır .

Ping siteleri ile bildirme

Sitenizi Ping servisleri ile pingletmeye çalışın , en az 2 veya 3 ping servisi ile sitenizi arama botlarına bildirin , google ye yazdığınızda zaten çıkar , ama ben bir tanesini size tanıtıcağım ve tanıtacağım ping servisi bana göre en iyilerinden birisi :)

Ping-o-Matic!

Adresine giriyoruz , gerekli alanları aşağıdaki şekilde dolduruyoruz .

Site Name :Sitenizin İsmi
Site Home Page :Sitenizin Ana Sayfası Örn:siteadınız.com
RSS URL (optional): siteadınız.com/sitemap.xml

Doldurduktan sonra , bütün kutucukarı işaretliyoruz ve Send Pings butonuna basıyoruz , etkili bir ping servisidir öneririm .

Web Sitenizi Tanıtın

Web sitenizi , bir kaç imleme sitenizde yararı olucaktır , ve İyinet'in Web site tanıtım yerinde tanıtmanızı öneririm. Ayrıca içerik girmeden çok fazla Backlink almayınız , ilk planda alınız , ama içerik girdikçe çoğaltınız link değişimleri ile .

Kısaca anlatmaya çalıştım , bu yollarla siteniz hızlı ve iyi bir şekilde en kısa sürede index alıcaktır

İyinet.COM / FORZA FB

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Yeni başlayanlar için bilgilendirici. Teşekkürler, devamını bekliyoruz.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Burada bir açıklamada ben yapma gereği duydum.

Öncelikle makaleyi okurken yeni bir sitenin hızlı indekslenmesi için yazıldığını göz ardı etmeyin.

Özgün İçerik kısmını daha çok kaliteli bir siteye sahip olabilmek için uygulayın.

Gerçekleri konuşmak gerekirse hızlı bir şekilde google da içeriğiniz yer alması için illa özgün içeriğe gerek olmadığını İçeriğiniz 10 dk içinde indexlensin - Ping Servisi konumda yer vermiştim.

Forza FB'nin değindiği şu noktada bi görüş farklılığımı yazmak istiyorum.
Sitenizi Ping servisleri ile pingletmeye çalışın , en az 2 veya 3 ping servisi ile sitenizi arama botlarına bildirin

Burada 2-3 ping servisini kullanmanızı pek önermem. Eğer hazır bir site üzerinden ping serivisini kullanacaksanız Ping-o-Matic!'i öneririm. Ama bunu kullanırken de aşırıya kaçmamanızı tavsiye ederim.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Hiçbir şey yapmadan sadece özgün içerik yazarsanız uzun süre beklersiniz.

Özgün içerik yazın ancak bunun yanında ping servisleri, sitemap, link vs. gibi şeyler de çok önemli. Yeni bir site için özellikle. Halihazırda oturaklı bir siteniz varsa öncelikli tercihiniz özgün içerik olmalı.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Forza FB'nin değindiği şu noktada bi görüş farklılığımı yazmak istiyorum.

Burada 2-3 ping servisini kullanmanızı pek önermem. Eğer hazır bir site üzerinden ping serivisini kullanacaksanız Ping-o-Matic!'i öneririm. Ama bunu kullanırken de aşırıya kaçmamanızı tavsiye ederim.

teşekkürler hocam.

evet Ping-o Matic!' ile pinglendiği zaman gerek kalmaz farklı bir ping servisinde pingletmeye :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5