İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google'nin yeni yöntemi

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bugün sitemde farkettiğim bir şeyi paylaşamak istiyorum

google tavsiye reklamalra kaydoldum

ve bir reklam seçtim

reklam tanımında iletişim formunun oluşturulması karşılığında 0,58 ytl alınacağı yazıyordu ancak tıklama yapıldıktan sonra iletişim formuna değil sitenin ana sayfasına gidiyor

ziyaretçi o iletişim formunu nerede bulacak belli değil

ancak kararlı bir müşteri olacak ve kayıt formunu sitede bulacak kadar azimli olacak ve ondan sonra siz para kazanacaksınız

eğer ziyaretçi kayıt sayfasında kayıt yapmazsa siz beş kuruş alamıyorsunuz

böylece;

hem bedava gösterim hemde bedava tıklama oluyor

sizin karınız yok

bendeki firma daphnelazer

bilgilendirmek istedim

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Buna affiliate marketing deniyor ve google'ın yeni bir yöntemi değil. Senelerdir click başı bu kadar popüler değilken dahi en kazançlı ve iki taraf için de uygun reklam yöntemidir. Türkiye'de web sitesi olanlar genelde click başından köşeyi dönüp karşılığında reklamverene hiçbirşey vermediği için, bu tarz "performans" odaklı reklamcılık işin içine girdiğinde bir anda aslan kesilirler. Click gönderdik karşılığında para alamadık gibi. Oysa zaten click başında gönderdiğiniz trafiğin %90'ından reklamveren birşey alamıyor, orada kimsenin sesi çıkmaz.

Tıklama yapıldıktan sonra da direk satış veya lead sayfası zaten açılmaz. Tıklandığı gibi iletişim formunun açılmasını beklemek zaten garip, çünkü insanlar bilmeden kime iletişim kuracaklar. Açılan sayfaya landing page denir ve satış olsun lead olsun, direk forma değil, ana sayfaya veya özel bir promosyon sayfasına açılırlar. Burada "gerçekten" ilgi duyan ziyaretçi siteden bilgiyi alır, araştırmasını yapar daha sonra formu doldurur veya satın alımı gerçekleştirir, böylece herkes kazanmış olur. Zaten kendin de söylemişsin, "kararlı" müşteri bulacak diye. Zaten değer barındıran kişiler onlar, yoksa mp3 ya da oyun sitelerinden her gördüğü linki tıklayan "kararsız" lar firmaya para veya birşey kazandırmayacak, dolayısıyla neden size bir ödemede bulunulsun? Veya bu parayı gerçekten site sahibi hakeder mi, artık ilahi veya mantık boyutu hangisini isterseniz oradan yaklaşın, her ikisinde de cevap hayırdır.

E-reklamcılığa yayıncı tarafından bakıp ben hitimi gönderdim paramı isterim gerisi beni ilgilendirmez boyutunda yaklaşılırsa sağlıklı olmaz. Ama zaten Türkiye'de ciddi anlamda bir CPA veya Performans bazlı pazarlama yapabilecek birey veya site çok az. Google'dan 2-3 ayda bir periyodik ban alan, ilginç konulu sitelerden click başı cok yüksek para kazanan lise öğrencileri piyasayı elinde bulundurduğu için zaten konuşacak çok da birşey yok. Daha CPA'ya ya da Google'daki adıyla tavsiye reklamlarına geçebilmemiz için çok seneler geçmesi gerekiyor.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
peki bunun için 0,58 ytl az bir ücret değilmi

ben aynı tıkı başka bir siteye göndersem daha fazla kazanırım

amacım sitemden para kazanmak o yüzden boşa tıklama olmasını istemem

kaldıki bizler profesyonel internet marketing yapmak isteyen insanlar değiliz

tavsiye reklamlara geçmek için gerçektende çok erken

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
O apayrı bir konu, az veya çok, piyasayı arz ve talep dengeler zaten. Birileri 0.58 YTL'ye bu işi yapıyor ki bu iş devam eder bir süre, kimse yapmadığı zaman otomatik olarak fiyat artacaktır. Profesyonel internet marketing yapmak isteyen insanlar değiliz derken çoğul olarak hangi grubu kastettin bilmiyorum, bu forumdaki insanlar mı, belki. Senin amacın sitenden para kazanmak olduğu kadar sana ödeme yapanların da bir amacı var. Onların amaçları gerçekleşmezse bu iş yürümez bir yerde patlar. Para ağaçta yetişen bir bitki değil en nihayetinde.

Bu bizim hor gördüğümüz sistem, Amerika'da click başının onlarca katı gelir yaratıyor her ay. Hem yayıncı hem reklamveren büyüyor, pasta artıyor, ama burada biz sadece kendimizi düşündüğümüz için işler güzel yürümüyor.

Her halikarda ne yapmak istediğin sadece senin tasarrufunda tabi, ben sadece -bedava click ve gösterim oluyor-un öbür tarafında da bir hikaye olduğunu anlatmaya çalıştım.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
eminimki zamanla verilen para artacaktır şimdilik tanıtım amaçlı olarak düşün

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
fikirlerine katılıyorum angelo

ama şöyle bir gerçekte var; seninde dediğin gibi türkiyede hem reklamveren hemde reklam yayınlayanlar böyle bir uygulamaya hazır değil.

Mantık olarak her iki tarafında kazanması için gerçekten güzel bir uygulama, o konuda sana katılıyorum ama ne varki benim sitelerimin tek geliri adsense ve diğer reklam tipleri o sebeple idealist olmak için benim açımdan daha çok erken.

İnternet marketing konusundaki genellemem tabiki herkes için değil. Sadece benim gibi bu işleri amatör veya biraz amatör üstü yapan insanlar için söyledim.

Ama yine söylüyorum, şu an için ilk amacım sitelerimden para kazanmak, o sebeple bu yönde biraz gitmem gerekiyor.

İnşaallah ileride bir gün, hem yayıncılar hemde reklamverenleri memnun edecek uygulamaları sitelerimde yayınlayacak seviyeye gelebilirim

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google bence bu yönteme agirlik verecek. Bunun internete ne gibi faydasi var ?
Reklam veren hedef kitlesine ulasacak, pahali da olsa. Ama neticede reklam veren icin hedef kitle demektir bu.

Hedef ziyaretci olan web siteleri de para kazanacaktir. Ama bu sekilde hit alim tiklatim mantigi ile her türlü site / forum acilmasi duracak tek konuya özgün icerige yönelik siteler cogalacaktir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
O apayrı bir konu, az veya çok, piyasayı arz ve talep dengeler zaten. Birileri 0.58 YTL'ye bu işi yapıyor ki bu iş devam eder bir süre, kimse yapmadığı zaman otomatik olarak fiyat artacaktır. Profesyonel internet marketing yapmak isteyen insanlar değiliz derken çoğul olarak hangi grubu kastettin bilmiyorum, bu forumdaki insanlar mı, belki. Senin amacın sitenden para kazanmak olduğu kadar sana ödeme yapanların da bir amacı var. Onların amaçları gerçekleşmezse bu iş yürümez bir yerde patlar. Para ağaçta yetişen bir bitki değil en nihayetinde.

Bu bizim hor gördüğümüz sistem, Amerika'da click başının onlarca katı gelir yaratıyor her ay. Hem yayıncı hem reklamveren büyüyor, pasta artıyor, ama burada biz sadece kendimizi düşündüğümüz için işler güzel yürümüyor.

Her halikarda ne yapmak istediğin sadece senin tasarrufunda tabi, ben sadece -bedava click ve gösterim oluyor-un öbür tarafında da bir hikaye olduğunu anlatmaya çalıştım.

Sonuna kadar katılıyorum, biz sadece para kazanma odaklı davrandığımız sürece reklam verenler azalacak veya kendisine daha kaliteli ve hedefine uygun ziyaretçiler gönderen siteler para kazanacaktır.

Ayrıca,
Tavsiye sistemi ile çalışan siteler arasında gerçekten yüksek rakam verenlerde var bence onları denemelisin. Böylelikle tavsiye ile para ödeyen diğer sitelerde rakamlarını yükselteceklerdir.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ABD de bu sistem müthiş paralar veriyor. orada yeni moda bu olmuş, herkes buna kasmaya başladı.

riseofthemachines

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaman tarih tekerrurden ibarettir söylemi bir kez daha kanıtlanıyor..

Yıllar önce de ppc sponsorlar kazık yemeye başlayınca lead e dönerlerdi...

Bundan sonraki adım sadece satış yapılırsa komisyon vermektir :) Çünkü belli bir süre sonra leadlerden de geri dönüşüm sağlayamayacak firmalar ..Ve en mantıklı olana satış olursa para ödeme sistemine geçilecek bence ...(sadece kuru hit isteyen firmalar da her zaman olacaktır o ayrı :p )

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
satış başına komisyon dönemine geçilirse tr de pek tutmaz bence çünkü verilen komisyonlar düşük

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
satış başına komisyon dönemine geçilirse tr de pek tutmaz bence çünkü verilen komisyonlar düşük
Trde alacak insan sayısıda çok az.. Yabancılar için karlı olsada türkler tarafından itici olacaktır büyük ihtimalle.Ama dönüşümde bir o kadar güzel olacaktır.Buda büyük reklamverenler için süreklilik demektir.10 dolarlık reklam vereyim çıkayım piyasadan değilde, ciddi meblağlar ayırmak demek olacaktır.Aslında bu sistem sağlam ve hedefli siteler için çok kazançlıdır.Çünkü kullanıcı bilinçli olarak reklama tıklarsa, dediğin gibi siteyi gezer ve o formu bulur.Ama yukarıdada denildiği gibi Quit visitorssa çıkarken bir bakayım buda ne ? Aaaa ingilizce bişi yazıo acep ... filmmdir diyipde tıklıyorsa zaten kazandırmıyacaktir..

E

ErsinAcar

Misafir
Bu işten 100 binlerce dolar kazanan firmalar var yurt dışında. Ama hala çözemediğim yurdum insanı bu reklamlara sıcak bakmıyor. Bizim yani yayıncılar açısından sıcak bakılmıyor çünkü çok düşük meblalar veriliyor adam koca araba satıp 1 ytl verirse yayıncıda o reklamı yayınlamaz. Reklam verenlerde yeni tanıştıkları bir sistem olduğu için paralarını burada heba etmek istemiyorlar. Google Türkiye bilgilendirme amaçlı bir kaç seminer verse reklam verenlerine eminim bu yöne büyük bir akış olacaktır hatta tık başına ödemeli reklam diye bişey kalmayacaktır. İlgili sitelerden hedef müşteri çekip satış yapabilen reklam veren mutlu olacaktır rakiplerinin bu sitemi kullandığını fark edip yayıncılar benimkini kullansın diye ödeme arttırımna gidecektir. Ve dolayısı ile bir rekabet ortamı oluşturup çok satış ve sürümden kazanç için reklam ödemeleri birden artacaktır. Gelişme böyle olur ama dediğim gibi; Bilgisizlik...
(Vaybe! Bilgisayar programcısı reklamcılık dersi veriyor :) )

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
içerik için reklamalr ve tavsiyeleri karşılaştırırsak eğer. içerikten 100 tıklama tavsiylerin bir tane gerçek adres bulmasına denk geliyor. şahsen sitelerimde tavsiyelere geniş yer veriyorum ve içerikten kazanamadığım parayı tavsiyelreden kazanmaya başladım yakında bütün içerikleri kaldırıp sadece tavsiyeleri kasıcam sitelerde.

yabancı reklamlarda görürsünüz tavsiyelerde 179 doalr 80-90 doalr ücret veriyor. 1000 tane içerik tıklanmasına 1 tane hedefi bulan tavsiye tıklaması nerdeyse.
eee ozamn sizcede tavsiyeler mantıklı değilmi? he hani diyolarya tavsiyeler para vermiyo yayınladığın sitenin değerine göre kalitesine göre google site gerçekten hak ediyorsa parayı veriyor. şahsen çok memnunum. özelllikle kullanıcıyı aldatmayan düzgün ve hoş tasarımlı sitelerde reklamlarda hiç bir sorun çıkmıyor ve içerik için adsense reklamlarında bile tık başına 0,12- 0,48 arasında ücretler verio.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Seminer bu işi çözmez. İçerik çözer bu işi. Memlekette online satış yapan insan mı yok gelir paylaşımına gitmesin. Ama sorun şu ki geliri kimle paylaşacaksın. Gelir yaratacak katma değerli içerikli kaç site var Türkiye'de, Dogan'in Adnet grubuna bağlı olan major siteler dışında çok az sayıda kaliteli içerik sunan site var. Şiir sitesi, mp3 sitesi, oyun sitesi, e-kart sitesi gibi sitelerden araba satışı veya sigorta satışı hedeflendirirseniz doğal olarak satış yapılamaz. Bunun suçu üründe değil içeriktedir. İçeriği hedefleyebildiğiniz sürece inek satsanız gene satarsınız. Önemli olan hedef kategoriye aradığı şeyi sunabilmeniz de.

Server ya hosting ile ilgili teknik makalelerin olduğu orjinal bir site herhangi bir hosting programının ortaklık programını koyup satış başına gayet rahat 100-150 dolar alabilir. Mesele orjinal içerik yaratmaya ne kadar istekli olduğunuz.

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
ama bu yöntemle googlede reklam alamaz dvamlı ve kazançları düşer. googlede tıklama başına ücret alıyor:D

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama bu yöntemle googlede reklam alamaz dvamlı ve kazançları düşer. googlede tıklama başına ücret alıyor:D

Google kaybedecegi isi yapmaz kolay kolay,
kaldi ki bu sekilde reklamlardan da google payini aliyor. Ama sahte tiklamalarda reklamverene karsi mahcubiyeti burda olmaz.

Reklam veren gercek bir islem karsiliginda para verecektir, ya bir form doldurma ya bir siparis karisinda, su anki gibi sahte tiklamalara giden yüksek oranda kaybi olmayacaktir.

Biz hep Türkiyeye göre konusuyoruz ama Google'un aslan payi ne yazik ki Türkiye degil.
Yurt disinda bu tür reklamlar yillardir var ve gelir sagliyor ki hala ayakta kaliyor ve tercih ediliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5