İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Görevimden ayrılıyorum.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba,

Getirildiğim moderatörlük görevinden, bu forumda yer alan yönetim anlayışını benimseyemediğim için, ayrıldığımı burada belirtme ihtiyacı hissettim.

Ayrılma yazım bu yazının en sonunda ayrı bir paragrafta.

Buraya açmamın sebebi ise, bu mesajımı forumun elit kısmı diyebileceğimiz kişilerin görebilmesi.

Güvenlerini esirgemeyen yönetime teşekkür ederim.

Sunmuş olduğum ayrılma gerekçem:
Bu göreve getirildiğimde, benim amacım düşüncelerimi uygulamak veya uygulatmasına uygun şeyler yaptırtmaktı. Diğer yönetici arkadaşların yaptığı gibi ben de rant peşinde koşmadım, yetkimi kötüye kullanmadım, bakın ben moderatör oldum havasına girmedim.

Fakat görüyorum ki, isteyerek geldiğim bu görevde, gerek genel forum ortamında, gerek özel yazışmalarda gerçekleşen şeyler benim şevkimi ve hevesimi kırdı. Gerçek hayatta ister iş hayatı olsun, ister özel hayatım olsun, istediğim şeyleri eğer gerçekten istediysem gerçekleştiren biri olarak, burada dediğim şeyleri yapamamam, bu mesajı yazmamın gerekçelerinden biridir.

Size lazım olan yöneticiler, benim gibi birşeyler yapmaya hevesli olanlar değildir. Ancak ve ancak forumu idare edebilecek, açılan konuları - yazılan mesajları denetleyecek olanlardır.

Bundan önce özel mesaj ile forum yetkililerinden bir arkadaşa Sayyac.com webmaster platformu talebinde bulundum fakat bir sonuç çıkmadı. Gerçekleştirilebilir bir projeydi. Fakat sanırım ki iletişime dahi geçilmedi.

Sonra, yetkiye sahip olunca bizzat Ceviz.net tepe yöneticilerinden biri ile ortak proje fikrini görüşüp sizlere ilk açtığımda, oldukça hevesliydim. Fakat sadece neler çıkabileceği konusunda mesaj gelince, ikince yıkıma uğradım sayılır.

Ben, bu forumda bana görev verilmesinin tarafımdan uygun görülmediğini bildirmek isterim. Ben, açılacak konuları denetleyecek, mesajları check edecek biriyim ama benim yaptığım sadece bununla kalmamalı. Önermeler olmalı (zamana yayılmalı ama.. Zamana yayılan kaç öneri hayata geçti?), yönetim içi hiyerarşi net olarak belirlenmeli, kurallar tekrar gözden geçirilmeli, forumun şu anki yapısına uygun yeni bir misyon ve vizyon hazırlanarak geleceği düşünülmeli. Kodlamalar yapılmalı; bilinmiyorsa, açıldığı gibi ilan açılmalı ve "takip edilmeli". Görsel değişikliğe gidilmeli. Tam bir network yönetimine geçilmeli. Ama... Benim yapım ve yapacak olduklarım yukarıda ve yazdıklarımda belli. Ben, sistemci bir yapıdan yanayım. Bu yüzden, forum bu haldeyken, bu aşamadayken benden faydalanamazsınız. Sebebi de yazılı.

Teşekkürler.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
hayırlısı olsun, üzüldüm

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
gneral sen değil,seni kaybedenler Utansın ve düşünsün kardeşim.

başkada birşey demiyorum.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Garip bir tutum, ben gneral' i çok severim ama bu serzenişi anlamadım. Konunun buraya açılmasıda bence hoş olmamış.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Sanırım forum yönetiminin ilgisizliğinden ve işlevinin kötülüğünden yakınıyorsunuz...

Ne diyelim, hizmetleriniz için teşekkürler.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Umarım hakkında hayırlısı olur kardeşim ...
Sevdiğimiz bir kişisin ...

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Şu adreste yer alan şeffaflık prensibiydi, konuyu buraya açmamın sebebi. Ben aylar öncesinden savunuyorum bunu. Ne olmuş, ne etmiş bilsin kişiler. Göreve geldiğimde konu açmamam benim tevazumdan kaynaklanabilir, konu açmamış olabilirim ama görevimden ayrılırken, göreve geldiğim gibi şevk ve hevesli olmadığımdan, ayrılış yazısını buraya yazma ihtiyacı hissettim.

O zamanda savundum bunu, görevdeyken de savundum, bundan sonra da savunmaya devam edeceğim. Ayrıldım diye herşey bitmedi ya :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
GNeRaL,
Doğru bir karar verdiğine inanıyorum. Hepimiz için en doğru davranışı yapmışsın.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Hayırlısı olsun Gneral. Gerçekten senin yönetime gelmene başta çok sevinmiştim.

Zafer84

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Sayın Gneral almış olduğunuz karara saygı duyuyorum, herşeyin hayırlısı olsun.

ugrboz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Kendisini tanımıyorum fakat forumla ilgili çok yardımsever ve düzgün bir arkadaş.
Değerli kişileri kaybetmemek gerekli....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi