İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gösterim çok Tık az diyorsanız

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
sınav mı yapıyorsun anlamadım Eif :)

adsense basitçe: 2 xx kelimesi 1yy kelimesi geçiyorsa sayfada performansa göre sadece biri, sadece diğeri veya ikisi ile ilgili reklamlar çıkartabilir.
tek tek kelimelerin etki alanları da önemli. böbrek ve sağlık kelimeleri geçiyorsa performansa göre 1 böbrek reklamı çıkartıyorsa, sağlık altında birden fazla farklı kelimeleri çıkartır.
gösterim, site kalitesi gibi birçok faktöre göre de reklamlar değişir.
mantık bu kadar basit.
herşeyi derinlemesine inceleyip yorumlamak güzel olabilir ama herşeyin altında birşey aramaya gerek yok.
o sayfada böbrek taşı reklamı çıkar, çıkar ama gösterimler arttıkça ne böbrek taşı kalır ne diğeri. dağılır gider o sayfa yapısında. doğru kurulmamış sayfa.

Bazı şeylerin altında bir şeyler aradıkça insan inanılmaz sonuçlara ulaşıyor. Bu sayfayı bir kaç sayfa ile karşılaştırdığımda benim için çıkan sonuçlar inanılmaz. Buradan yazmak istemedim sayfa sahibi yanlış anlamasın diye.
Sayfada hangi reklamın çıkması kelimeyi nereye nasıl yerleştirme ve kaç reklam birimi kullanma gibi çok sayıda faktörden etkilenir. Bu sayfada aradığım kriterleri bulamadım.

Amaç herkesin düşünmesini sağlamaktı. Kafa karıştırmak gibi amacım yok.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Farketmez ki. Google'da böbrek taşı kelimesinden geliyorum sayfaya. Bunu anlayıp çıkartabilecek teknolojileri var. İngilizce içerikte böyle en azından. Problem böbrek taşı diye reklam veren olmaması.

Sayfa içeriğiyle alakalı diyorsanız buyurun. Bu sayfadaki major kelimenin ne olduğu sanırım apaçık belli ve major kelime evlilik veya estetik değil :)
http://www.kildonmesi.org/kil-donmesi-tedavi-yontemleri.html

Omurilik tedavisi gene başrolde, İslami evlilik sitesi, Türk Arkadaşlık Sitesi, Çapar Estetik Klinik.

Pigeon dönmedim evet, sen de yoktun bayadır, hoşgeldin.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
hoşbulduk.
kıl dönmesi sayfasında 4 reklam da kıl dönmesi reklamı bende.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
el atın da yerleşimi değişelim o zaman. :şekil:

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
geziyorsan sitede göstermiyordur sana. ben tekrar gireyim 1 e indirir bir daha da belki göstermez. bunun için sağ sol blokta ajax-java herneyse sayfa içeriği değişiyor, bloklar kalıyor ya onu yapıyorlar. ilk çıkan reklam iyidir mantığı, istediğin kadar gez, tıklanırsa o reklamlar tıklanıyor.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Angelo için daha önce de bulunduğum önerinin aynısını öneriyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
türkçe sitelerle ilgilenmeyi bıraktım bayadır, şimdi kontrol ettim çok uzun zaman sonra, aslında CTR çok dehşet düşük değilmiş. 3-4 civarı. Ama tık başı verdiği miktar için oturup site açmaya değmez yani. böyle 50 tane açarsan belki olur birşeyler :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
o zaman diyecek birşey yok gayet iyi. dediğin gibi serisi olmalı ki birşeye benzesin.

bence böyle makale siteleri kompakt olmalı. ekranda ne görüyorsan ona göre sayfayı mümkün olduğunca sıkıştırmak lazım. reklamla site kopuk olmamalı.

Orlando Jack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ayda öyle bir rakama ulaşabilmek için genel bir sağlık sitesi ve bir çok hastalık isminde ilk 3 sırada çıkman lazım. Hitin 6-7K seviyesinde olursa, %2 CTR, 0.08 cent CPC ile, günde 16 ayda 480 dolar kazanırsın.

Yerleşim ile CTR yükseltmek bir yere kadar. Reklam çıkıyor mu doğru düzgün bu önemli. Böbrek taşı ameliyatı aramasıyla ulaştığım şu sitede http://video.tedavirehberi.net/bobrek-tasi-ameliyati-izle çıkan reklamlar burun kırma, estetik cerrahi, omurilik hasar tedavisi ve ingilizce kursu. Bunlardan hangisi böbrek taşı ameliyatı ile ilgilenen birinin tıklayacağı reklam? Tabi ben Türkiye'de değilim, sizde direk güzel şeyler çıkıyorsa bilmiyorum. Bir örnek vermek istedim.

Aslında arama hacmi yüksek ve bolca yüksek üçretli reklam verilen bir alan yakalarsak önce onun alt kategorilerine çalışsam ve sonra ana kelimeye versem backlinks cıkarım ilk sırada atabi domain adı ana keyword aynı olmalı yoksa dediğin gibi zor olur. Ben böle prof. gibi yazıyorum da sadece bir sitem vardı oda sandbox gitti ve başkasının hostunu kulanıyordum gerçi 122 türkçe index ile bu ay 196$ kazandırdı bana :) Ama son aylarda iyi reklam verilen bir kelimede 5.sıradaydım ve bir çok varyantlarında ilk sayfadaydım.Dediğim gibi sandbox düştük :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5