İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gözüm Aydın Adsense Hesabını Kapattı

chacha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar.
Bugün itibariyle adsense geçersiz etkinli oluşturma gerekçesiyle hesabımı kapattı. Son 1,5 ayda sadece yemek tarifleri sitesinde gelir elde ediyordum. Nasıl bir mantık ki günlük 1$ bile gelir kazanmazken hesaba dokunmadı. Reklam geliri günlük 5$ gecince tuttu hesabı kapattı. Neyse daha önceki arkadaşlarımız bu durumla karşılaştığını ve bir yanıt alamadığını biliyorum ve artık Türkiye'de ki reklam şirketlerine yöneleceğiz anlaşılan. Peki Türkiye'de ki reklam şirketlerinden sizce hangisi daha düzgün çalışıyor.

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Demin yazdığım makaleme göz atabilirsiniz.Google bilerek yapmamıştır.Google ın mantığı çalışanlarla değil , botlarladır.Bu nedenle çeşitli hatalar meydana gelebilir.9 günlük sitenin pr1 alması gibi :) http://forum.iyinet.com/google-adsense/175528-adsense-hesaplari-kapatmaz-neden-mi.html Kendine zaten payını alıyor , oturduğu yerden kazanıyor parasını.Google yardım forumlarına girerek bilgi alabilirsiniz , orada linkinide bulursunuz itiraz hattı var.Birkaç bilgi istiyor , onları yazınca düzelir.Ayrıca mailinize bir mail geldiyse , onuda paylaşırsanız neden kaynaklandığını söyleyebilirim :) Aylarca uğraşmıştım bu işle :)

chacha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bakalım ya itiraz edecem. Yada yeni bir hesaba başvuracam. Peki Türkiyeden hangi reklam sitesini tavsiye ediyorsunuz.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bakalım ya itiraz edecem. Yada yeni bir hesaba başvuracam. Peki Türkiyeden hangi reklam sitesini tavsiye ediyorsunuz.

Ne kadar adsense hesabın kapatılmış olsada, bu işte para kazanmaya başlamış olmana sevindim. Sanırım sen bu konuda teşvikte bulunduğum kişilerden birisin (Y. / ankara)

Adsense hesabın kapanmadan önce bir uyarı mesajı gelmiş olabilir bunu bildirirsen biraz daha işimizi kolaylaştırabilirsin.

Ayrıca pm ile sitenin linkini gönderebilirsen ayrıca daha önce reklamları nereye koyduğunu bildirebilirsen (grafik üzerinde) nerede hata etmiş olabileceğini sana söyleyebiliriz. Yılma, ayrıca yaptığın seo çalışmalarına da dikkat et, seo yapıcam derken spam yapmış olma.

not: sanırım imzadaki site.

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Kusura bakma , dalmışım.Gelirortaklarını önerdi bir arkadaşım , birde adhood varmış.Adhood güzel gibi duruyordu , gelir ortakları tık başına değil , mesela linki koyuyorsun üye olursa sana para geliyor vs. vs. :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
adhood tavsiye etmem, aslında işin içinde TurkTicaret.net in olduğu hiçbirşeyi önermem.

chacha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gelir ortaklarını bir incelemek gerekli. Muhtemelen adype gibi bir sistemleri olabilir. Adhood bu ara herkes iyi diyor. Bilgi için teşekkürler. Birini deneyeceğiz artık. :)

Ekleme:
adhood tavsiye etmem, aslında işin içinde TurkTicaret.net in olduğu hiçbirşeyi önermem.
Peki Türkiye'de başka hangi firma kaldı ki. Reklamstore'da da doğru düzgün reklam çıkmıyor.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bende bir reklam yayıncısı olarak şuan ADSENSE den daha iyi bir reklam ortağı göremiyorum.

Gittigidiyor iyi ancak suistimaller sonucu onlarda işi iyice sulandırdı.
Mynet adklik diyeceğim ama onlardan da ödeme alabilmek deveye hendek atlatmak kadar zor.

Kış aylarında piyasamız canlanacaktır biraz sabretmek gerekiyor.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Yemek sitelerinin gelirlerinin Ramazan dolayısı ile 5-10 kat arttığını herkes biliyor. Bu nedenle itiraz hakkını hit istatistiklerini de ekleyerek mutlaka kullan. Gerekirse bir kaç defa itiraz et.

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hepsiburada olmaz mı? Ben onu kullanmaya başladım

Ekleme: Hepsiburada olmaz mı? Ben onu kullanmaya başladım

chacha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yemek sitelerinin gelirlerinin Ramazan dolayısı ile 5-10 kat arttığını herkes biliyor. Bu nedenle itiraz hakkını hit istatistiklerini de ekleyerek mutlaka kullan. Gerekirse bir kaç defa itiraz et.

Peki itiraz hakkımızda kullandık ve kabul edildi diyelim. Önceki kazançlarımız iade ediliyor mu? Çünkü hesapta 100$ üstü bir rakam vardı.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Peki itiraz hakkımızda kullandık ve kabul edildi diyelim. Önceki kazançlarımız iade ediliyor mu? Çünkü hesapta 100$ üstü bir rakam vardı.

Maalesef devre dışı bırakılan hesaplardaki ödenmemiş kazançlar ödenmiyor ve reklamverenlere iade ediliyor.

TJAY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun kardeşim valla bu google amcayla anlaşmak için onla birlikte dengesiz olmak lazım :D çok farklı bir yapısı var :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5