İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Grafiker - Coder Ekibi Kuruyorum

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Zor yapmak istediğiniz çünkü orda bir düzen var + orda para kazanmak daha kolay.Madem böyle bir amacınız var ben hemen proje söyliyim , bana çokta iyi bir fikir gibi geldi siz nedersiniz bilmiyorum.

Bir site açın ve yapılan işlere puan veya sanal bir para verilmesini sağlayın sonra o kişilerde o puanla farklı iş yaptırabilsin.Başta her üyeye belli bir sanal para verirsiniz.Örneğin üyelere başta 200 er puan verilir o üyede siteme logo karşılığı 100 puan diye ilan açar yapana 100 puan geçer.

Gerçek paraylada insanlara iş yaptırılarak sitede döngüde sağlanır.

Bu şekilde yaparsanız anca , yoksa algıları değiştiremessiniz türkiyede.

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Zor yapmak istediğiniz çünkü orda bir düzen var + orda para kazanmak daha kolay.Madem böyle bir amacınız var ben hemen proje söyliyim , bana çokta iyi bir fikir gibi geldi siz nedersiniz bilmiyorum.

Bir site açın ve yapılan işlere puan veya sanal bir para verilmesini sağlayın sonra o kişilerde o puanla farklı iş yaptırabilsin.Başta her üyeye belli bir sanal para verirsiniz.Örneğin üyelere başta 200 er puan verilir o üyede siteme logo karşılığı 100 puan diye ilan açar yapana 100 puan geçer.

Gerçek paraylada insanlara iş yaptırılarak sitede döngüde sağlanır.

Bu şekilde yaparsanız anca , yoksa algıları değiştiremessiniz türkiyede.

Projen çok güzel ve mantıklı fakat millet daha ücretsiz forumda salça oluyorlarsa bu denli bir projeye bırak desteği girme bile girmezler :S

Yinede projen için teşekkür ederim.
İstersen senide ekip listesine yazabilirim..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Projede destek yokki tam anlaymaamışsın.

Eğer bir iş yapıyorsa karşılığında da başkasına iş yaptırabiliyor.Al ver hesabı bir nevi takas.Sen aracılık yapıyorsun.Var böyle bir eticaret sitesi zaten.Bence webmasterlara daha çok uydu...

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Projede destek yokki tam anlaymaamışsın.

Eğer bir iş yapıyorsa karşılığında da başkasına iş yaptırabiliyor.Al ver hesabı bir nevi takas.Sen aracılık yapıyorsun.Var böyle bir eticaret sitesi zaten.Bence webmasterlara daha çok uydu...

olabilir. Fakat dediğin proje geleceğe dönük bir proje değil. Kullanıcı kredisi bittimi fake hesaplar açabilir ya da fake hesaplar açıp bu hesaplardaki kredileri bir birine aktarabilir. Kaldı ki mesajların tüm içeriklerini tamamiyle gizli yapmalısın. Ee gizli yaptın mı da googleye indexlenemezsin..

Yani bir proje birine göre çok harika olabildiği gibi bir başkasına göre farklı yönlerinden bakılıp eksikleri belirtilebilir...

Projede varsan varım diyebilirsin. Gereksiz yere konuyu farklı bir alana çekmemek gerekiyor..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
olabilir. Fakat dediğin proje geleceğe dönük bir proje değil. Kullanıcı kredisi bittimi fake hesaplar açabilir ya da fake hesaplar açıp bu hesaplardaki kredileri bir birine aktarabilir. Kaldı ki mesajların tüm içeriklerini tamamiyle gizli yapmalısın. Ee gizli yaptın mı da googleye indexlenemezsin..

Yani bir proje birine göre çok harika olabildiği gibi bir başkasına göre farklı yönlerinden bakılıp eksikleri belirtilebilir...

Projede varsan varım diyebilirsin. Gereksiz yere konuyu farklı bir alana çekmemek gerekiyor..

Artık onu bilemiyecem uygulayan site nasıl yapıyor puan dönüşümünü bakmak lazım.Sanırım ilk baş bir ekonomi oluşturmuşlardı , o kolay onu uyarlarsın.Söylediğim site ürün takas sitesi , çokta güzel işliyor.

Mesajları gizli yapabilirsin ama ilanlar açıktır.Örneğin bla bla komedi sitem için şuşu şekilde banner yaptırmak istiyorum kaç puana yapılır.Teklif verirler birini seçer yaptırır puanda gider.Sonra hop o grafiker puanınla script yazdırır kendine nebiliyim başka bişi yaptırır.

Biri gelir yapılan şeylere göre, kişiye verilen paralar veya kişiye yaptıkları için yorumlara bakarak paralı (gerçek para) iş verir.Böylece iş yapanların sitede bir cv si olur , referansları olur.Veya ayrı bir yer kurarsın puanlarını satar daha düşüğe paraya cevirir.

Yardımlaşma istedin bende söyledim , sen yapmassın başkası yapar.Bana göre güzel proje yapan parayıda kırabilir ,aracılık iyidir.Benden söylemesi :D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ben 27 yaşında ASPMasterim... İnternet üzerinde bir ekip kurma taraftarıyım. Özellikle bir Türkler nedense birbirimizle hiç iletişim içersinde değiliz.
Avrupa forumlarına bakıyorumda adamlar en küçük bir sorunda kenetleniyorlar. Bizde ise internet kullanıcısı 17 yaşına amele heker 17 - 22 yaşına kadar amele dolandırıcı
22 - ölene kadarda farklı bir işte çalışıyor..
İstiyorum ki bizde onlar gibi kenetlenelim ekipler kuralım büyük projelere ortak olalım...
asp - Grafik Konusunda ehli 25 yaşından büyük arkadaşlarla tanışmak bir ekip kurmak isterim..

Saygılarımla,

PROJE EKİBİ
SadeceDownload
MaxPayne
gorkemsanal
Melis aJans

Proje var mı peki yoksa adam bulayımda projede bulurum hayalimi bu anlamadım?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Evet neye katılınıyor, ne yapılıyor belli değil zaten 4 sayfadır, bir listeye isim yazdırma gidiyor. Anladık tamam köstek olmayın destek olun filan diyorsunuz da, konu nedir bilsek belki destek olacağız. :)

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
zaten biz türklerin en zayıf yanı ekip çalışması yapmaktır her kafadan bir ses çıkar, bu konuda bence de gerçekten bir eksiklik var yapılabilirse güzel bir düşünce. kurulan ekip sadece kendi projelerini değil, başka kişilerin projelerini de ücret karşılığında yapacak sanırım.

BoRN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
zaten biz türklerin en zayıf yanı ekip çalışması yapmaktır her kafadan bir ses çıkar, bu konuda bence de gerçekten bir eksiklik var yapılabilirse güzel bir düşünce. kurulan ekip sadece kendi projelerini değil, başka kişilerin projelerini de ücret karşılığında yapacak sanırım.

dediğin çok doğru , birlik olmak güzel ama amaçsız işe başlamak kötü en azından bir forum kursanız yada bir proje bulup ona adam arasanız daha iyi :ıslık:
Umarım güzel işler başarırsınız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5