İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

groowz.com

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Çoğunuz www groowz.com u biliyorsunuz, bir çok kere de konu oldu, adsense yerleşimi veya bu sayfalara adsense yerleşir mi gibisinden ? (içerik olmadığından)

Forumdan bir arkadaşımız bir süre önce bu konu üzerinde durarak usanmadan google adsenseye mail ile bu konunun açıklanması hususunda taleplerde bulunmuş ve 10 gün kadar önce groowz.com da adsense reklamları görüntülenmemeye başlamıştı. Şu an itibari ile de groowz.com da eski site ve adsense kodları yok.

Bu arkadaşımızın ısrarı yine hepinizin bildiği yonlendir.com adreslerindeki bu siteye yapılan yönlendirmelerle reklamlarda haksız kazanç elde edilmesiydi.

groowz.com sitesi en pahalı kelimeler seçilerek, bu kelimelere ait 4,5 cümleden oluşan sayfalarda reklam çıkmasını (hep ingilizce) sağlayan bir sistemdi.

örnek sayfa: http://web.archive.org/web/20060428085441/www.groowz.com/car+rentals/

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ek olarak, blogcu.com'da AdSense vardı ama artık görüntülenemiyor. Neden atıldıklarına anlam veremedim :cool:

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yonlendir'e bu saatten sonra banlanmak koymaz,voleyi vurdu. Türkiye'de ilk Adsense kullanan onlardı. Biz daha Kitapyurdu ile uğraşıyorken onlar pahalı keywordlerlle reklam çıkarıyorlardı. Kendi çapında Googlelaştılar zaten ;)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yonlendir'e bu saatten sonra banlanmak koymaz,voleyi vurdu. Türkiye'de ilk Adsense kullanan onlardı. Biz daha Kitapyurdu ile uğraşıyorken onlar pahalı keywordlerlle reklam çıkarıyorlardı. Kendi çapında Googlelaştılar zaten ;)

Google.com.tr'yi tescil eden onlar desem?

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
google.com.tr'yi kaydetmeleri birşeyi değiştirmiyor, aylardır groowz.com'a türk trafiği yolluyorlar. bu siteyi aramızdan birisi yapsaydı aylar önce banlanırdı.

üstelik tasarımıda çalıntı : http://www.find.fm/

Hayır, adsenseyi çoktandır kullanıyorlar dendi, bende onun için dedim. Baştan itibaren biz de bilsek bizde kullanırdık.

ebubekir

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
sahtekar bunlar. Benim hit yapan bir alan adımı çaldılar. Belalarını daha kötü bulacaklar eminim.
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste... Öyle bir sevindim ki. Hak yerini bulmuş...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5