İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Güç kaynağı tavsiyesi

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir süredir Pegasus marka bir güç kaynağı kullanıyordum fakat şarj etmemeye başladı. Elektrik kesildiği anda pc de lak diye kapanıyor. Bu yıl kesintilerin daha sık olduğunu farkettim, öyle olacak diyorlardı da zaten. Herneyse, hem fiyatı uygun hem de kullanışlı bir güç kaynağı ups almak istiyorum. Aslında bir iki saat gitsin istiyorum ama onların fiyatları inanılmaz uçuk. Yine herhalde bir beş, on dakika götürecek bir şeylere bakmam gerekecek.

Kullandığınız ve memnun olduğunuz veya tavsiye edebileceğiniz bir marka veya model var mı acaba?

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
fiyatı yüksek bana da evet bunun acaba 2500 va değil de 2000 va olanı kaç dakika götürür ki? bir de modem/fax desteği var dediği, yani internet bağlantısı da kesilmiyor değil mi o süre içinde?

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
elektrik kesildi mi hiç Loi? o ne kadar götürüyor acaba. yukardaki powercom 1000va 203 lira 20 dk götürüyor yazmış 1000va için umuture.

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
elektrik kesildi mi hiç Loi? o ne kadar götürüyor acaba. yukardaki powercom 1000va 203 lira 20 dk götürüyor yazmış 1000va için umuture.

net falan kesilmiyor evet elektiriğin gittiğini sadece çıkardığı bip sesinden anlıyorsun.
benim sistem 17" lcd monitör,yaksu modem,500watt kasa var, 4çekirdeki işlemci falan filan yani ii götürüyor tunç matik fiyatlatı ben alırken daha yüksekti ama şimdi bakmadım

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44

1 saat kadar kesili kaldı, ups e bağlı wireless modem + bir laptop + desktop(lcd kapalıydı) bağlıydı ve %50 kadar bir enerji harcamış gibi gözüküyordu.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hepsinde o cılız rahatsız edici ses oluyor mu mutlaka bu arada? hangisini alayım ben şimdi hem fiyatı uygun olsun istiyorum hem de götürsün yarım saat bir saat istiyorum. höf hiç anlamadığım işler : )

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
UPS devreye girdigi an o rahatsız edici ses başlıyor ondan kurtuluş kapalı bi yere UPS i hapsetmek olabilir(ısı artışını hesaba katarak). Ben Turncmatik'i sevdim ne kadar sarjı kaldığınıda gösteriyor telefon hattı içinde filitresi felan var. Eski UPS i aldığın tarih 2 seneyi geçmediyse gönder aldığın yere aküleri değiştirip vermek zorundalar :)

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vallahi benimde gonlumden gecer bugunun 400W+ bilgisayarlarina bir iki saat yetecek bir UPS sahibi olmak ama butce el vermiyor. Bilmiyorum pek adi gecen bir sitemidir Turkiyede ama size hardware yorumlarini NewEgg.com'dan takip etmenizi tavsiye ederim. Bu Amerika'nin en buyuk online hardware retailerlarindan biri, hatta en buyugu. Yorumlar genelde gercekci. Amazon'da benim icin ayni fonksiyonu goruyor yeri geldiginde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5