İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Güçlü Bireyler Güçlü Türkiye

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Evet prensibimiz budur, ne kadar güçlü bireyler o kadar güçlü bir türkiye hedefimiz. Bu yüzden kişi başına 5 silahın az olduğunu, bu sayının insanların özgür iradelerine ve bütçelerine bırakılmasını talep ediyorum !!!

:kızdım: :kızdım: :kızdım:

Akyıldız

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Rüyasında bunu gördü heralde ahh ahh n'olcak bu devletin hali adamın rüyalarına girmeyi ne zaman bırakcak:(

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Niye yahu, siz istemiyor musunuz güçlü bir Türkiye.
Bu yasanın ben mantığını kavrayamadım, düşündüm taşındım dedim ki herhalde olsa olsa sebep budur. eee bizde güçlü bir Türkiye istediğimize göre destekleyelim. Bunun gecesi gündüzü olur mu hiç.

:kızdım::kızdım::kızdım:

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Yasadışı olarak hemen hemen herkesin silahı var.. Bundan nasıl para kazanırız diyenler oturmuş düşünmüşler bu yasayı bulmuşlar..

Bu çıkacak yasadan kim ne kadar kazanıp güçlenirse, bizde o kadar güçlenmiş sayılacağız..

Yasadışı silahını yakalatırım diye taşımaya korkanlar şimdi yanlarına alarak, daha önce birine kızınca taş, yumruk, bardak, tabak atanlar şimdi silah çekicek... Buda o kişinin gücünü gösterecek..

Amaç; yasadışı silahla biri birini vurunca bulmak zordu, şimdi kim kimi vurursa hemen buluruz mantığı sanırım..
Baya kolaylık olucak artık, kanımız yerde kalmaz..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Tabi ben olaya biraz geyik olacak şekilde yaklaştım, asıl mantık person'un dediği gibi olmalı. Bu konuda da bazı söylemlerde var zaten. Ancak tabiki bu mantık gene de mantıklı bir yaklaşım değil çünkü bu mantıkla gidersek uyuşturucuları bile haklı kılabileceğimiz zaman gelebilir.

uzun lafın kısası çözüm bu kadar mantıksız olmamalı. Zaten gelen tepkiler üzerinde biraz yumuşatmaya gideceklermiş gibi laflar dolanıyor. Ancak birşeyi değiştirmez, işi gene kolaylaştıracaklar ve daha güçlü bir Türkiye yapacaklar...

:kızdım::kızdım::kızdım:

X

Xman

Misafir
En az 3 çocuk olayınıda unutmayalım, güçlü bireyler + güçlü aile + güçlü türkiye. anne baba ve 3 çocuk x 5, her eve en az 25 silah :alkış::alkış:

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
En az 3 çocuk olayınıda unutmayalım, güçlü bireyler + güçlü aile + güçlü türkiye. anne baba ve 3 çocuk x 5, her eve en az 25 silah :alkış::alkış:

Bak ben bu açıdan hiç düşünemiştim, iyi bir bağlantı kurmuşsun...

sepulchral içini dök buraya gitsin.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bireyler zayıf olursa, devlet nasıl güçlü olsun?
Tank, savaş uçağı, roketatar vs de alınabilmeli :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Kanun gayet güzel. Hele bir üstünden bir kaç yıl geçsinde balonlara, mantar tahtasına havalı tüfek yerine kanasla ateş ederiz artık. Ha birde sanırım askerlik olmaz hiç, ya da 30 güne falan düşer. İnsanlar silah kullanmayı zaten bilecekleri için asker alımıda bunun için yapıldıgı söylendiğinden askerlikte kalkacaktır sanırım.

Bu arada bende mesleğimi bırakıcam artık. Bir kaç seneye en gözde meslek mezarcılık olacaktır.

İşin enterasan tarafı ülkemizde ötenazi yasak. Ama başkasının sizi öldürme ihtimali hergün artıyor :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
E tabi bunu "boş mezar darkart" diye revize edersek daha kötü hale geliyor :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bildiğim kadarıyla artık önceden mezar satın alma olayı kalktı. O pazarı unutman gerekli.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Aslınde güçlü ve eğitimli bir ülkede az da olsa silahlanma iyidir.Ordusal güç yanında halksal güçte olmuş olur.Savaş durumu örgütlenerek karşı koymak gibi...Ama bu türkiyede zıt durumda , daha çok kaosu arttırır başka bişi olmaz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Silahlanmak bambaşka bir kültürdür aslında. Mesela ehliyet ve trafik canavarı hikayesi. Önüne gelene ehliyet veriyorlar deniyorsa, trafik canavarı denen şey ehliyetin basit verilmesinden kaynaklıysa silah verirken bu sürecin en az 10 katı insanları eğitmek gerekmezmi? Bugün lise mezunlarına bile ehliyet verip vermemek tartışılırken silahta bu durum doktora yapana falan olmalı sanki. Kaldı ki ehliyet alan adam işe rahat gitmek, sağda solda gezmek için alırken silah tamamen amacı belli işler için alınır kanaatindeyim :)

@yagmayok
bu arada mesleki planlamamda arsa işi yok. Tamamen sanatkar olarak devam edicem, işimde yıkamak ve pamuk olayından ibaret olacak :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5