İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gül'ün girişim dehası oğlu müdür koltuğunda

T

trgy

Misafir
Akşam Gazetesi'nin haberine göre, 15 yaşında 'Adresime Gelsin Bilişim Teknolojileri Limited' adlı şirketle ticarete başlayan Cumhurbaşkanı Gül'ün oğlu Mehmet Emre Gül reşit olunca, şirkette tam yetkili müdürlüğe getirildi.

11 Ocak 2010 tarihli Ticaret Sicili Gazetesi'nde yayımlanan karara göre Mehmet Emre, şirketi bakanlıklarda, kamu kuruluşlarında ve bankalarda ortağı Ali Can Akkaş ile birlikte temsil edebilecek.

Mehmet Emre, 2006'da kurduğu şirketteki ortaklığına rağmen, hukuki açıdan 'küçük' olduğu için şirket kararlarını imzalayamıyor, imzaları Cumhurbaşkanı Gül ile Hayrünnisa Hanım, 'veli' sıfatıyla atıyordu. Şirket son dönemlerde, internet üzerinden sattığı yöresel ürünlerle satış portföyünü genişletti.

Ankara 35. noterliğinin 5 Ocak'ta onayladığı karar, 6 Ocak 2010'da tescil edildi. Ticaret Sicili'nde yayımlanan karar şöyle: 'Şirket müdürleri olarak, 5 yıl süre ile Ali Can Akkaş ile Mehmet Emre Gül'ün atanmalarına, şirketi bankalar, bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları idare makamları, üçüncü şahıslar ile tüm resmi ve özel idareler nezdinde tam bir yetki ile ilzama, şirketi borç ve taahhüt altına sokmaya, bankaların merkez ve şubelerinde şirket adına açılmış ve açılacak olan hesap ve kredilerden dilediği zaman ve miktarda dilediği gibi paralar çekmeye ve yatırmaya ahzu kabza şirketin iştigal konularında atacakları imza imza ile temsil ve ilzam etmek üzere Mehmet Emre Gül ve Ali Can Akkaş'ın ayrı ayrı atacakları tek imza ile yetkili kılınmalarına oybirliğiyle karar verilmiştir.'

Kayseri mamulleri kartla 4 taksit
13 Kasım 2006'da 15 bin lira sermayeyle kurulan şirketin kurucuları arasında Hayrünnisa Gül de yer alıyordu. Şirketin 10 Ocak 2008 tarihli hisse devri kararında, Cumhurbaşkanı Abdullan Gül'ün 'veli' sıfatıyla imzası var. Mehmet Emre'nin şirketi, son dönemlerde, internet üzerinden satışa sunulan yöresel ürünlerle portföyünü genişletti. İnternet üzerinden satılan Kayseri'nin sucuğu, pastırması, mantısı, fıstıklı sarma, salça gibi çok sayıdaki ürüne, kredi kartı üzerinden peşin fiyatına dört taksit yapılıyor.

Kaynak: mynet

dipnot: Bu haberi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün oğlu webmaster imiş ondan ekledim. :p

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Birşeyler yapabilmek önemli. 2006 yılında Gül cumhurbaşkanı mıydı?

T

trgy

Misafir
Sanki çok büyük bir iş yapmış gibi gösteriyorlar bir de haber yapmışlar. Gelsinler bu foruma ben bir sürü kişi göstereyim neler neler yapmış. Onlar bilmiyorum da dahi üstü birşey herhalde.

Zaten herkesin kızdığı nokta böyle boş bir haberin yapılması.

dahi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ticaret zekasını, babasının kariyerleriyle birleştirip satması güzel, hiç yoktan hortum vs kullanmıyor para için :p

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Herif bu yaşta genel müdür olmuş daha ne diyim. Sen ne yaşadınki nerden para kazandında neyine bakarak genel müdür yaptılar seni.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Google sahiplerini düşün...
Adamlar kaç yaşında zengin oldular?
Kaç kişi onların kazancına, şöyledir böyledir dedi?

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Adam kendi ticaretinin koltuğuna oturmuş. Bundan doğal ne var. Çekememezlik nedir, anlayamıyorum.

Artısı babası olmuş. O da o konumda birinin oğlu için doğal birşeydir.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Herkes her işi yapmakta özgür, kim olursa olsun..

Benim dikkatimi ceken genelde iktidardaki hükümetin cocukları her dönmede bir iş kurar ve kısa sürede Türkiyenin en büyük firmaları olurlar..

Bu zeka bu girişimcilik bu beceri sadece iktidardaki hükümetin cocuklarındamı oluyor..

Özal dönemi, Demirel dönemi, Erdoğan dönemi..

Ama en sonunda iktidar değiştimi ya batıyolar yada dolandırıcı oluyorlar..

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
kendi şirketinin genel müdürü :) sen de kur şirket sen de genel müdür ol zor bişey değil.

Bende ondan bahsediyorum zaten. Yaşı kaç başı kaç ne ara para kazandıda geldi holding kurdu. Millet 50 sene çalışıyor karnını zor doyuruyor bu 17 yaşında holding sahibi.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Adam kendi ticaretinin koltuğuna oturmuş. Bundan doğal ne var. Çekememezlik nedir, anlayamıyorum.

Çekememzlik ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Şöyle bir örnek vererek bir şeylere değinmek isteyeyim. Popüler kişiler ( Şarkıcılar, tiyatrocular vs... ) hep tv ekranlarından şundan yakınırlar. Magazinciler bizi rahat bırakmıyorlar özel yaşamımız vs... kalmadı diye. Ama işin aslı bu değildir. Bakınız magazinciler tarafından görünmek istemeyen sanatçılar hiç oarada burada magazincilere yakalanırlar mı ? Tabiki hayır. Çünkü onu zaten istemezler işleri ile sadece gündeme gelirler.

Olayda burada biter. Bu açıdan büyük benzerlikler mevcuttur...

Tabiki sen iktidar oldun, eşin, dostun, akrabaların vs... hiç bir iş yapamaz, para kazanamaz demiyorum. Neyse... daha fazla ileri gitmeyeyim, siyaset yapmak istemiyorum.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bende ondan bahsediyorum zaten. Yaşı kaç başı kaç ne ara para kazandıda geldi holding kurdu. Millet 50 sene çalışıyor karnını zor doyuruyor bu 17 yaşında holding sahibi.

Amacım kimseyi savunmak değil.. Ama ben bu kişinin yaptığı ticarete saygı duyuyorum.

Ticaretle uğraşan veya belli bir birikimi olan babalar, atalar; çocuklarının gelecekleri için gerektiğinde tüm birikimlerini yatırırlar.

Ben şu an 22 yaşında hatırı sayılır bir sermayeye hükmeden birisiyim. Amcamın oğlu yeni bir iş kuruyor; babası neredeyse tüm yatırımını bu işe yatırıyor.

Kişi eğer aklını kullanırsa çok muazzam kârlar elde edebilir. Eğer benim şu an istediğim para gücü elimde olsa, yatırdığım parayı sene devretmeden iki ya da üç katına çıkartabilirim. Ama demek ki zamanı değil, şu an yapamıyorum.

Demek istediğim; birikimlerle desteklenen genç fikirler, genç beyinler, gençler, bunları çok iyi şekle getirebilirler. E tabi burada bu kişinin konumu farklı. Konumu dolayısıyla çok ama çok daha güzel projelerde görünerek farklılıklar yapabilir.

Bu siyaset ile, politika ile uğraşanlarda sonuç aynıdır. İstisnaları tenzih ederek söylüyorum; kim siyasetin içinde yer almışta herhangi bir "olay"ın içinde yer almamış?

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Referansı çok sağlam, doğal olarak bu tür haberlerin olması normal.

T

trgy

Misafir
Seviyeli tartışma görmeyi seviyorum ve bu forumdaki üyeleri bu yüzden tebrik ediyorum. :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Valla ortada birşey yok çocuk açmış sitesini minik minik satış yapıyor okadar iş adamının içinde heveslenmesi doğal babasının arkadaşıda destek içni ortak olmuş anlaşılan...

Ne burda karşı savunmaya geçmek gerek nede yadırgamak... Diğerlerinin oğullarının yanında çocuğun kaynamasına gerek yok.

Hane yapamassın edemessinlere gelince yaparsın niye yapamayasın yeterki iste (azda zeka gerek tabi ).Tabi 15 yaşında deha diye tanıtılması abartı bence millet neler yapıyor ama asıl deha onlar olduğu için hiç ses etmiyorlar:D

edit: bu arada GNeRaL in hatrı sayılır sermayesini ve ve istedği para gücünüde merak etmedim değil hani . Aynı yaşta sayılırız benim yaşımdaki kişilerin neler yaptığı hep merak etmişimdir.

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet haberde abartı var. dünyanın en küçük doktoru 12 miydi 15 miydi yanlış hatırlamıyorsam ki bu yaşta çocuk seminer vs. veriyor :)

bizim deha şirket kurmuş 5 bin tl'si olan herkes rahatlıkla kurabiliyor :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5