İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Günde Sadece 1 Mail

isousluer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bilindiği üzere 27 Mart’da yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’ndan sonra şifreleme olayı büyük ölçüde baş göstermiş bulunmakta. Bir sürü şey yazıldı çizildi. Fakat hiç sınava giren gençlerin düşünceleri önemsenmedi.
YGS’deki şifreleme mantığını bulan Artvin’de bir avukat Matematik bölümünde kendinin 30’un üzerine soru denediğini ve denediği bütün soruların bu yöntem ile çözüldüğünü söyledi. Ben dahil birçok arkadaşta denedi bu yöntemi sınavdan sonra. Evet en az 30 soru bu yöntem ile çözülebiliyordu.

Üstüne üstlük sınavdan önce arama motorlarında “mod medyan” kelimesinin 5 kat artış göstermesi de bu legalpara’yı doğrular nitelikteydi. Ve ne tesadüftür ki sınavdan sonra bu kelimenin aratılmasında 7 kat düşüş oldu.

Ayrıca bazı yerlerde mod medyan kavramının öğrencilere şu şekilde anlatıldığı söylenmekte: “YGS’deki seçenekleri, küçükten büyüğe doğru sıralayın, üstteki seçenekle hangisi çıkışıyorsa, o mod medyandır.”

Hemen ilk şifre olayının ardında geçtiğimiz gün ikinci şifre olayı çıktı. Ki ne ilk şifrelemenin nede ikinci şifrelemenin bir tesadüf olmadığı bilir kişiler tarafından söylenmekte.

Eski Ösym Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan bunun bir organize iş olmadığını fakat tesadüfde olamayacığını söyledi ve o şok sözü söyledi. “KPSS’deki kopya skandalından sonra 8 ay korkumdan konuşamadım.”

Ardından konu Cumhurbaşkanımıza kadar gitti. Ve Cumhurbaşkanımızın Ösym Başkanı’nın sözleri beni tatmin etti demesi konuyu kapatmış oldu. Fakat sınava giren gençlere şu sorulmadı. Cumhurbaşkanımızın bu sözleri demesi bizleri ne kadar tatmin etti?

Ösym başkanı medyaya dağıtılan kitapçığın hiçbir öğrenciye verilmediğini 1.692.345 öğrencinin tamamına farklı kitapçık verildiğini legalpara etti. Fakat bu matematiksel olarak dahi imkansız. İşi orana vuracak olursa medyaya verilen bu kitapçık mutlaka sınava girenlere veriliyor. 1 kişiye dahi verilmiş olsa bizim hakkımız yeniyor.

Ayrıca şuda işin farklı bir boyutu. Farkettiyseniz sınav kitapçıkları bir poşet içerisinde öğrencilere verildi ve gözetmenler bu kitapçıklarda neler yazdığını bilmiyor. 1.692.345 kitapçık olduğunu düşünelim. Nerden belli bunların bir kısmında cevapların olmadığı. Soruyorum herkese tek kitapçık ne kadar mantıklı bir çözüm?

Şimdi bana sorarsanız sen ne yaptın ki sınavda bunları konuşuyorsun. Çok kötü geçti benim sınavım. Hatta berbattı. Ama benimle eşdeğer duruma sahip olan başka biri neden benden yüksek puan çıkartıp hakkımı yesin ki.

Tüm bunlar olurken biz sınava giren gençler hep uzaktan sessiz bir şekilde olayları izledik. Sadece izlemek mecburiyetinde kaldık. Şu saatten sonra zaten ne sınav iptal edilir nede bizlere sorulur ne düşünüyorsunuz diye. Fakat biz tepkimizi yine de gösterelim. En azından sessiz kalmadığımız, bizimde bir düşüncemiz olduğu bilinsin.

Peki ne yapacağız? Yapacağımız şey çok basit. Günde sadece 1 defa aşağıda vereceğim makamların mail adreslerine mail atmanız yeterli. Ne yazacağım derseniz yine aşağıda durumu anlatan kısa birşey yazacağım. Dediğim gibi hergün sadece 1 mail yeterli olacaktır.

Korkmayın 1 mail ile ne sizi içeri atarlar nede sınavınızı yakarlar.(ki bu olaylardan sonra yansa ne olur) Hakkımızı arayalım. Tek isteğim budur.

Mail ile gönderebileceğiniz örnek metin:

27 Mart’da sınava giren ve şifre olaylarının ortasında kalan bir öğrenciyim. Onca şey yazıldı çizildi. Fakat kimse gelip bizlere birşey sormadı. Bizler hep uzaktan olayları izledik. Artık izlemek yerine tepkimizi ortaya koyuyoruz. YGS sınavı iptal edilsin de demiyoruz. Sadece hakkımızı arıyoruz. Ösym başkanının tüm öğrencilere farklı kitapçık verdik demesi sadece Cumhurbaşkanımızı tatmin etti. Bizleri hiçbir şekilde tatmin etmiş değil. Bizde bu olaylar karşısında bizlere geçerli bir sebep söylenmesini bekliyoruz. En azından hakkımızın yenmediğini bilelim. Ki hak hukuğu gözeten bir devletiz.

1.692.345 öğrenciden biri

Mail göndereceğimiz makamların mail adresleri:

T.C Cumhurbaşkanlığı => [email protected]
T.C Başbakanlığı => [email protected]
Ösym => [email protected]

Yukarıdaki mail adreslerine günde sadece 1 kez verdiğim metni yazıp mail göndermeniz yeterli.

http://gundesadece1mail.tumblr.com

http://facebook.com/gundesadece1mail

http://twitter.com/gundesadce1mail

[email protected]

Bu söylediklerimizi desteklemek isteyenler bu yazıyı gerek twitter gerek facebook gerekse kendi bloglarında paylaşırlarsa çok seviniriz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5