İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Günlük 2 milyon tekil hit

• Konbuyu başlatan Xman
  • Başlangıç tarihi
X

Xman

Misafir
Konu dağılmış :D ben hürriyetin içeriğiyle ilgilenmiyorum, günde 2 milyon tekil hiti olan ve 7/24 hiç kesintisiz yayın yapan bir sitenin altyapısını ve maliyetlerini merak ediyorum ;)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
2 milyon tekile bende inanıyorum.Youtube'dan sonra her haber sitesinde video bölümüde oldu. Haber sitelerini multimedia siteleri gibi restore ettiler. Buda hit olarak onlar + sağladı. Yayınlanan haber kalitesine gelince; bu sadece gazetenin ayıbı değildir, aynı oranda Türk halkının ayıbıdır. Çünkü bizim milletimiz böyle haberlerden hoşlanıyor, 2 tane açık göğüs görünce hiç okumadığı kadar cümle okuyuveriyor. Gazetede satmak için halk ne yerse onu veriyor önüne. Eğitim bilim yayınlasa batar gazete.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiyede 20 milyon internet kullanıcısı var ama hepsi günde en az 100 site ziyaret ediyor.
Hesabı buna göre yaparsak hitleri normal sayılır bence.

Özellikle kamuda masa başı çalışanlar nerdeyse tüm gün internetteler.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Türkiyede 16 milyon internet kullanıcısı olduğunu varsayarsak ve benimde hergün düzenli internet üzerinden haber okuyan birisi olarak hürriyetin sitesine hiç girmediğimi varsayarsam ben bu habere KOCAMAN YALAN derim. Alexaya aldanmayın, hit tek kriter değil

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
selim61' e katılıyorum kaldıki bu işin içinde biri olarak söylüyorum servise gelen ve genelde müşterilerin hangi sitelerden böyle olmuş efendim sorusuna cevap almak için baktığım 100 bilgisayardan 1 tanesinde bile hurriyet.com.tr sitesinin izlerine karşılaşamıyorsam onlar sanırım başka yerlerden alıyorlar hitleri :p ayrıca ben başka bir büyük gazetenin sitesine reklam verdim hitleri hiçte öyle değil abartı değil...

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
selim61' e katılıyorum kaldıki bu işin içinde biri olarak söylüyorum servise gelen ve genelde müşterilerin hangi sitelerden böyle olmuş efendim sorusuna cevap almak için baktığım 100 bilgisayardan 1 tanesinde bile hurriyet.com.tr sitesinin izlerine karşılaşamıyorsam onlar sanırım başka yerlerden alıyorlar hitleri :p ayrıca ben başka bir büyük gazetenin sitesine reklam verdim hitleri hiçte öyle değil abartı değil...

Yani bence sallıyorlar, bir örnek daha vereyim: habere yazıyor 6.342.654 kez okundu. Akıl var mantık var bu haber bu kadar okunduysa, her haber için bunu saymak bile sunucu ve veritabanı için o kadar büyük bir sorun olur ki altından kalkılamaz. Bence sallıyorlar , haber okunma sayılarınıda 50 şer sayıyorlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi