İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

günlük ciddi farklar

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bir sitemde sayfa to, gösterim ve tıklamada önemli fark yok ama 2-3er gün 3er gün sabitlerle kazançlarda çok ciddi farklar oluyor birkaç aydır. 10 usd-40 usd arası oynuyor, ortalaması 27 usd. neye yormak gerek bunu?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Tık ve gösterim artmadığına göre daha pahalı reklamlar çıkıyor sonucuna varabiliriz diye düşünüyorum. Ama 12 dolarla 34 dolar arasında fark çok büyük. Kanallar da aynı mı?

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
gösterim gününü ve saatini ayarlamış reklam verenlerin reklamları nedeniyle bu farklar olabilir. Eğer stabil aralıklarla bu sürekli oluyorsa yüksek ihtimal dediğim gibidir.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
evet aynı. 3 gün 40-45 arası geliyor diğer 3 gün 15-20 arası geliyor mesela. 9-55 gibi pikleri de var. böyle rutine binmiş gidiyor.

olabilir.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Turkcell reklamı olduğu gün, anayasa kampanyasının reklamları, adsense rekorumu kırmıştım bende, ertesi gün reklamlar yok gelir yarı yarıya :(

Kısaca Serdar hocam doğru söylemiş, olay reklam verenler ile alakalı.

Not: Adsense sözleşmesine göre gelirlerinizi 3. kişiler ile paylaşmanız yasaktır, isterseniz ilk mesajı düzenleyin, sıkıntı olma durumu olmasın boş yere üstadım.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
bir sitemde sayfa to, gösterim ve tıklamada önemli fark yok ama 2-3er gün 3er gün sabitlerle kazançlarda çok ciddi farklar oluyor birkaç aydır. 10 usd-40 usd arası oynuyor, ortalaması 27 usd. neye yormak gerek bunu?

aynısı bana da olmaya başladı. bir az sinir bir durum.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
içerikle alakalı reklam çıkartmada googleın sorunları var sanki, veya yeni uygulaması bu yönde. çok alakasız reklamlar dönüyor sitelerde bu aralar.

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
bedava 80tl adwords kupon dağıtıyordu onunla alakalı olabilir mi ?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
benim gözlemlediğim bahsettiğim içerikle alakasız reklamlar forex tarzı ciddi iyi getirisi olan reklamlar (eskiden öyleydi en azından). sorun bu reklamların performansını beğenmemesi olabilir. blok halinde dönem dönem bambaşka reklamları çıkartıyor, araya serpiştirmek de değil, direk alanları doldurmak şeklinde.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bendeki olayı çözdüm. gezindiğin sitelere göre reklam çıkartıyor bende.
bu yeni mi yoksa bilinen birşey mi bilmiyorum ama oldukça ilginç ve başarılı.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
cookielere göre reklam çıkarma hep vardı. o bütün sitelerde var. sorun bundan kaynaklanıyor olamaz bence.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
gösterdiği forex tarzı hiç alakasız reklamları bu açıklıyor. bu şekilde yeni bir uygulamaya gittiyse olabilir diye düşündüm. arada pik yapsa da 1 haftadır oldukça stabil gezinmeye başladı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5