İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Günlük Dosya İndirme 23 Terabyte'ı Aştı

Kharadun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
TAMindir.com için çıkardığımız raporda 13.05.2011 tarihini ele aldık ve o gün toplam 246,046 indirme adeti olurken, toplam indirilen dosya boyutu ise 23,550 Gigabyte yani 23 Terabyte olarak hesaplandı.
ttgrsl.jpg

TTnet raporlarına göre toplam Web Download boyutu (3.2PB * 0.0724) 237.24 Terabyte olarak görünüyor.

Bu değerleri dikkate aldığımızda toplam Web download'unun %9.7'si TAMindir.com üzerinden gerçekleşmektedir.

Kaynak: CNT Bilişim

urantum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben günde ortalama 2 film indiririm. Milyonlarca adsl abonesi arasında benim gibi 10.000 kişi olsa (ki film dizi forumlarındaki günlük üye girişini göz önüne alırsak çok daha fazladır) 20 TB'ı bulur zaten. Ya film dizi indirenler dışında internet kullanılmıyor yada bu hesap yanlış.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bencede yanlış neye göre hesaplanmış bu

edit : 2,3 tb olmasın o :D okadar bile değildir. Ayrıca tamindir orjinal sitelerine yönlendirmiyormu kendi sitelerindenmi indirtiyor ?

urantum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
referer olarak alıp hesaplamış olabilirler belki ama yinede sonuç şüpheli ne yani sabahtan akşama kadar program mı indiriyor millet ? hesap doğru olsa rapidshare, hotfile gibi sitelerin başı çekmesi lazım diye düşünüyorum.

Ekleme: sözümü geri alıyorum TTNET abonelerinin indirdiği dosya boyutu günlük 3,2 petabyte imiş. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5