İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Günlük Hitim Düştü

Nevfel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar inşallah konuyu doğru yere açıyorumdur.

Sitemin günlük hiti 2700 lerde iken aniden 200 e kadar düştü araştırma yaptım 1. sayfalarda çıkan kelimelerimi 6-7 sayfa gerilere atmış bunun nedeni ne olabilir bi mantık bulamadım görüşlerinizi bekliyorum.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bu olay olalı 1-2 gün mü oldu.

ve son bir kaç gün önce siteniz bir süre kapalı kaldı mı, meta taglar ile oynadınız mı, kopya içerik eklediniz mi, sitenizden spam yaptınız mı (gizli kelimeler ekleme gibi) ?

Siteniz ne kadar zamandır yayında idi...

Nevfel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu olay olalı 1-2 gün mü oldu.

ve son bir kaç gün önce siteniz bir süre kapalı kaldı mı, meta taglar ile oynadınız mı, kopya içerik eklediniz mi, sitenizden spam yaptınız mı (gizli kelimeler ekleme gibi) ?

Siteniz ne kadar zamandır yayında idi...

-Dün ve bu gün hitlerim düştü
-Meta taglar ile 2 hafta önce oynamıştım
-Site Kapalı kalmadı
-Kopya içerik değiştirerek ekledim

bunlar haricinde herhangi birşey eklemedim. sitem 9 aydır yayında

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Büyük ihtimalle meta tagları değiştirmenden kaynaklanıyordur.
Eğer mümkünse site adresini bana gönderebilir misin acaba.

Birde unuttum. Aşırı bir link değişimi yapmış isen bundan kaynaklanan bir durumda olabilir.

Bunun için bir müddet bekle derim...

Nevfel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende o şekilde yapmayı düşünüyorum 4-5 günlük bir zaman geçmesini beklemekten başka çarem yoktur daha farklı bir yol varmıdır acaba onuda bu konuya cevap yazan arkadaşlarımızdan öğreneceğiz.

Nevfel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site adresi forumiz.net

aşırı bir link değişimim yoktur 5-6 tane ;)

ruud

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
spam ?ref=saksshop linklere sebebiyet vermiş olabilir, bir ihtimal

ya da site içindeki bir js kodu filan sapıttıysa(extreme filan bazeen yapıyor) site aşırı yavaş yüklendiğinden google siteye kötü niyetli site gözüyle aniden fırlatabiliyor... nedenleri bunlar da olabilir.

ruud

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Hangi kelimelerde ilk sayfadaydın?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
ayrıca keyword'lar oldukça da çok fazla. niye o kadar çok yaptınız. Bu kadar gerek olmadığını düşünüyorum.

Nevfel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hangi kelimelerde ilk sayfadaydın?

örgü atkı modelleri, bir kaç peygamberlerin hayatları, şehir tanıtımları, ülke tanıtımları, vs..

keyword'lar ile diğer admin arkadaş oynamış

keyword ları eski haline çevirsem nasıl olur acaba.

ruud

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Çevir çevir, tekrar düzelir, kalıcı bir problem yok.

(ayrıca forumun baya güzelmiş, tebrikler, canım çekti)

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Son 1 haftadadır düşüşler var aşırı derecede bazı bazı extremeleri takip ediyorum yılların sitesi 10 k dan hep gidiyor son günlerdeki hiti 50 100 arası düzelir sabret.

Nevfel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çevir çevir, tekrar düzelir, kalıcı bir problem yok.

(ayrıca forumun baya güzelmiş, tebrikler, canım çekti)

teşekkürler ruud :)

ilginiz ve alakanız için teşekkürler arkadaşlar beklemekten başka çaremiz yoktur hayırlısı olsun.

W3bmast3R

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya abi Aynı oLay bende de oLdu ... Bi keLimeyi googLe a yazdığımda 1.sayfada çıkıyordum ... Şu anda 9. Sayfada Cikiyorum .. Meta tagLarLa oynadım .. Bu yüzden kaynakLanıyor Sanırım .. Ne zaman düzeLir bu bi fikri oLan varmi .. Yani eski haLine ne zaman Gelir ? Yada tagLarı Eski haLine cevirsem DüzeLir mi ? TagLarı Eski haLine Cevirmesem DüzeLirmi ? ...

Nevfel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eski halinede çevirdim tık yok malesef başka görüşü olan varmı

W3bmast3R

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Abi bi Görüşü oLan yokmu bakın 2 Mesaj önce bende Sorunumu diLe getirdim .. mutLaka şunLarı yapmamızı öneren bir kaç kişi vardır değiLmi ?

Nevfel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha farklı görüşü olan varmı acaba ? domaini değişeceğim en sonunda :(

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
daha farklı görüşü olan varmı acaba ? domaini değişeceğim en sonunda :(

1-Domaini 6-7 ay önce aldıysan normal bir daha yükselmez kolay kolay.
2-Meta tag ile oynadıysan bir ay içerisinde eğer yaptığım değişiklik olumlu yansırsa eski halinden daha iyi olur kötü yansırsa bu seviyede kalır.
3-Başka sitelerin java script kodlarını eklediysen oluyor olabilir. Arkadaşında dediği gibi siteni yavaşlattığını düşündüğün kodlar varsa sitenden kaldır. toplist kodları olabilir zirve100 iyinet toplist gibi. Bunların kaldırınca eski haline gelmesi zaman alabilir.
4-Hitim daha çok artsın diye kopyala yapıştır diye bir sürü yazı ve makale eklediysen bir daha yükselmesi imkansız.
5-Bir çok kaliteli siteden bir anda bir sürü link satın aldıysan 5 ten daha çok pr si 3 ve üzeri siteden bunu yapan arkadaşım 3 aydır hala yükselmesini bekliyor ve linkleri hala satın alıyor.
6-Siten kapalı kalmış olabilir. Sonuçta günün 24 saati forumda değilsin.

Sonuç : şimdilik bunlar ama bir daha eski haline geçen site hiç görmedim hiti düştükten sonra. Kaliteli bir site ve kimsede olmayan bir script koyarsan eski haline gelir ama.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Abi bi Görüşü oLan yokmu bakın 2 Mesaj önce bende Sorunumu diLe getirdim .. mutLaka şunLarı yapmamızı öneren bir kaç kişi vardır değiLmi ?
Tagları eski haline getirdiğinde 2 ay içerisinde eski haline gelebilir ama yukarda saydığım şıklardan her hangi biri :) olmuşsa çok zor.

nedo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunun meta taglarla ilgisi yok gibi, bizim firmamızın 5 senelik, 500 den fazla aramada ilk 2 sırada çıkan sitesi tamamen yok oldu arama sonuçlarında dün gece. Enteresan birşeyler oluyor beklemekten başka yapılacak birşey de yok gibi ne yazık ki...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5