İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Güzel bir makale sizce nasıl olmalıdır?

!whp!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Sizce kaliteli makaleler nasıl olmalıdır?Buyrun tartışalım.
Bence
1-Açık bir dille yazılmalı
2-resimle güçlendirilmeli
3-çok uzun olmamalı
4-okuyucuyla samimi olunmalı bir nevi söyleşi gibi

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Sizce kaliteli makaleler nasıl olmalıdır?Buyrun tartışalım.
Bence
1-Açık bir dille yazılmalı
2-resimle güçlendirilmeli
3-çok uzun olmamalı
4-okuyucuyla samimi olunmalı bir nevi söyleşi gibi

neden çok uzun olmamalı ?

ne kadar uzun olursa o kadar iyi olur örneğin aynı post için de değişik başlıklarla konuya açıklık getirirsin

örneğin

domates nedir ? hakkında yaz
domatesin yararları nedir hakkında yazı
domatesin rengi neden kırmızı hakkında yazı
domatesi kim buldu efenm tomatesi pen puldım (seyyar tayyar)
domatesin adı neden domates hakkında yazı vb.
ve başlıkları etiket olarak ekle yazılar özgün olsun biraz seo çalışması yap domates üzerine bak bakalım domates yazınca nasıl ilk sıralara yükseliyorsun ( tabii emek lazım ) bunun yanında misafir sayfada ne kadar kalırsa bu site için bir o kadar kalite demektir

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Uzun olmamalı bunu bende araştırdım hatta teknoloji dergilerinden biri bu ay buna dokunmuş bir sayfada. Kısa olmalı çünkü mesala birşey okumayı sevmeyen biri uzun birşeyi görünce okumak istemez çıkar sayfadan oysaki kısa ve özetleyici yaparsa okunması ve görüntü daha iyi olur.

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Uzun olmamalı bunu bende araştırdım hatta teknoloji dergilerinden biri bu ay buna dokunmuş bir sayfada. Kısa olmalı çünkü mesala birşey okumayı sevmeyen biri uzun birşeyi görünce okumak istemez çıkar sayfadan oysaki kısa ve özetleyici yaparsa okunması ve görüntü daha iyi olur.

dediğimi anlamadın !
domates nedir
?
kırmızı bir sebze
neden kırmızı
içindeki şu bileşimlerden dolayı
içindeki bileşimler nedir
falan asiti ile filan proteiğini​
[
kim buldu
seyyar tayyar
ne zaman buldu
30 şubat 1000 tarihinde​
gibi değişik kombinasyonlu başlıklarla devam edelim ve tabii her açıklamanın yazısı bu kadar kısa olmasın

enpati kurup saksıyı çalıştıralım

domates örneğini kafadan atmıştım google da arattım ilk sıradaki siteye bir bakın bakalım http://www.google.com.tr/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=domates+nedir

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bence copy paste + spin olmalıdır :D buda benim görüşüm :D

!whp!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
xclever hocam şimdi anladım.
Örneğin biri domatesin faydalarını öğrenmek istiyor o başlığa göz atar.biri domateste hangi asit-baz ların bulunduğu hakkında fikir edinmek istiyor o başlığa göz atar.buda güzel bir fikir.ancak genede Domates Nedir? Başlığında çok uzun yazılar yazmamalıyız

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
xclever hocam şimdi anladım.
Örneğin biri domatesin faydalarını öğrenmek istiyor o başlığa göz atar.biri domateste hangi asit-baz ların bulunduğu hakkında fikir edinmek istiyor o başlığa göz atar.buda güzel bir fikir.ancak genede Domates Nedir? Başlığında çok uzun yazılar yazmamalıyız
tabii en fazla 2 veya 3 cümle olsun yeter bu seo açısından da çok önemlidir genelde bu şekildeki uzun makaleler hep üst sıralarda

eğer : Yaw kardeşim domates bizim namusumuzdur ve kırmızı bir sebzedir işte afiyet olsun herkese ...

gibi kısa makaleler google da sıralamaya bile giremez :)

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
tabii en fazla 2 veya 3 cümle olsun yeter bu seo açısından da çok önemlidir genelde bu şekildeki uzun makaleler hep üst sıralarda

eğer : Yaw kardeşim domates bizim namusumuzdur ve kırmızı bir sebzedir işte afiyet olsun herkese ...

gibi kısa makaleler google da sıralamaya bile giremez :)

güzel bilgi hocam teşekkürler

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
neden çok uzun olmamalı ?

ne kadar uzun olursa o kadar iyi olur örneğin aynı post için de değişik başlıklarla konuya açıklık getirirsin

örneğin

domates nedir ? hakkında yaz
domatesin yararları nedir hakkında yazı
domatesin rengi neden kırmızı hakkında yazı
domatesi kim buldu efenm tomatesi pen puldım (seyyar tayyar)
domatesin adı neden domates hakkında yazı vb.
ve başlıkları etiket olarak ekle yazılar özgün olsun biraz seo çalışması yap domates üzerine bak bakalım domates yazınca nasıl ilk sıralara yükseliyorsun ( tabii emek lazım ) bunun yanında misafir sayfada ne kadar kalırsa bu site için bir o kadar kalite demektir

Buradaki en önemli ipucunu söyleyeyim. Başlıkları kafadan atmak yerine ww kullanılırsa başarılı olunur:

http://www.google.com.tr/#q=domates...wafq8ybCA&ved=0CBIQpwUoAg&fp=217c44f5f0b39d16

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5