İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Güzel bir tema yardım

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu araları foruma giren çıkan yok sanırım.

T

trgy

Misafir
Giren çıkan var ama bunun yardımı çok zor. Yardım edecek kişi ilk önce bunu kuracak ve deneye deneye bulacak ya da kodlardan anlayan birisi takır takır söyleyecek. :)

image olarak kullanmanız gerekiyor özel alanda.

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki resimlerle anlatmaya çalışaçağım şu an şu demoda olan temayı kullanmaya çalışıyorum ama siteme uyarlayamadım. Demo: http://www.rockingwpthemes.com/demo/

Üzerinde çalışmaya çalıştığım site de www.otelsorumlusu.com ve sitede adsense falan var o temayla birlikte geldi bunları değiştirmeyi falan biliyorum ama o manşet kısmında çıkan resimleri nasıl ayarlayabilirim ve sağ yanda manşet kısmının sağında olan kısmın çıkmasını nasıl sağlayabilirim. Bu temanın yan bileşenleride yok. Resimlerle anlatmaya çalışacağım. Buyurun:

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Ben bakıyorum. Temayı buldum. Biraz araştırma yapayım bulabilirsem dönüş yaparım.

Note about Images: Please give the full permission (read/write/execute) to the cache folder in this theme.

Bu arada. cache dosyasına 777 izni verin ilk aklıma gelen bu.

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Verdim hocam ilginiz için teşekkurler.

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
yazı eklerken, manşet kısmına ekleyeceğin resim için featured_thumbnail adında bir özel alan oluşturup resim yolunu girip örnek bir yazı girmeyi dener misin?

featured_thumbnail olması lazım

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ekledim olmuyor. Bir yere cat nosunu falan girmek gerekiyor sanırım. Siz temayı herhangi bir sitede denediniz mi?

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçeleştirme kısmını yapabilirim ama ayarlarını yapmak çok zor sanırım.

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Ben siteyi denemedim. Manşet mantığı yürütüyorum sadece. bi dosyalara bakmam lazım.

Id kısmını ayarlamanız gerekebilir.

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Siteye kurmayı denedim fakat hata verdi. Kuramadım yani sisteme. ek olarak dosyalara falan baktım ama bulamadım.

indirilen temanın içinde Readme dosyasını buldum. Ona baktım şimdi. Şu değerleri kullanmanızı istiyor özel alanda

post-featured = for Featured Reviews put the value = 1
image = thumbnail for the post (219px × 107px)
is_slider = 1
slider_image as key and path as value.

Best Slider Image size (387x266)

slider kısmındaki resimler için, slider_image deneyin küçük resim içinde slidera koymayacağınız yazılar içinde image özel değerini kullanın bi

noldu halledebildiniz mi?

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
thumbnail yaptım ama olmadı. value=1 ne demek.
Best slider image size eklentiyle mi oluyor.

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
thumbnail yaptım ama olmadı. value=1 ne demek.
Best slider image size eklentiyle mi oluyor.

Valla başka bulabildiğim bir şey yok. Tıkandım burda :)

best slide image. Slider kımına koyacağın resmin en iyi şekilde görünmesi gereken boyutu vermiş orada.

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
gorsel yukleden denermisin resim yuklemeyi :) ben bi indirip kurmadan kodlara bakayim :)

cache dosyasina chmod 77 verin, normalde fonksiyon dosyasinda bir kod otomatik onu yapiyor ama siz yinede kontrol edin :)

sonra yazi eklerken mansetde cikacak konuya resmi bu sekilde ozel alan ekleyerek ekleyin: is_slider

ayrica bunuda unutmayin, normal yerlerde resim gorunmesi icin: image

bunuda deneyin: is_editor

:):)

bu arada yanlis bilmiyorsam resmi gorsel yukleden yuklemeniz gerek ve degisiklikleri kaydedip yaziyi yayinlamaniz lazim. sonrasinda olmadiysa yukaridaki dedigim ozel alanlari denersiniz..

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
gorsel yukleden denermisin resim yuklemeyi :) ben bi indirip kurmadan kodlara bakayim :)

cache dosyasina chmod 77 verin, normalde fonksiyon dosyasinda bir kod otomatik onu yapiyor ama siz yinede kontrol edin :)

sonra yazi eklerken mansetde cikacak konuya resmi bu sekilde ozel alan ekleyerek ekleyin: is_slider

ayrica bunuda unutmayin, normal yerlerde resim gorunmesi icin: image

bunuda deneyin: is_editor

:):)

bu arada yanlis bilmiyorsam resmi gorsel yukleden yuklemeniz gerek ve degisiklikleri kaydedip yaziyi yayinlamaniz lazim. sonrasinda olmadiysa yukaridaki dedigim ozel alanlari denersiniz..

Bunları yazmış kuaza yaptın mı bunları?

Olmuyorsa da değiştir. Çünkü temayı yapan kişinin web adresine gittim 1 senede 5 tane senin karşılaştığın sorunla ilgili soru sorulmuş. Cevap bile vermemiş.

Başka tema kullan en güzeli tavsiyem.

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaptım onları ama olmadı başka bir tane bulmak lazım teşekkurler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi