İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

H1 Etiketi'nin Önemi

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Basit ama önemli bir ipucu'nu paylaşmak istiyorum,bir çoğumuz biliyordur.Bilmiyen arkadaşlarımıza faydalı olucaktır.

H1 etiketi sayfanızı belirli anahtar kelimeler için optimize etmeye yarayan çok önemli bir yoldur,sitenize bu etiketi ekliyerek o kelimenin arama botlarında dikkatini çekmesini sağlamış olursunuz .ve h1 etiketi ile kullanılan kelime diğer kelimelere göre ön plana çıkar.Mutlaka kullanılması gerekir.

Örneğin ;

<h1> iyinet </h1>

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bunu HTML de başlıklarda genelde kullanıyoruz yani sitenin içeriğinde anahtar kelime olarak bu şekilde yer verilmesinde fayda var mı diyorsunuz ??

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
evet hocam.

vBulletin'de galiba bir eklentisi vardı diye hatırlıyorum.belli kelimeyi h1 etiketi arasına alıyor,yani bold yapıyor.

sadece html'de değil.eğer bulursam onuda paylaşırım.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
sadece h1 değil h1-h2-h3-h4-h5-h6 ayrıca strong gibi etiketlerde etki eder. h1 den h6 ya doğru etki oranı azalır.

EhoWuser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Akılda kalması gereken bir yöntem. Paylaşım için teşekkürler.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
elbette Gazete gibi düşün önce başlıklarımı okursun haberlerimi. Gazeteyi açtığında bazı başlıklar çok büyük olur bazıları ise küçük. Senin dikkatini ilk önce büyük başlık çeker daha sonra küçük başlıklar. Eğer başlıkta yazanlar ilgini çekerse sende haberi okursun. Beğenmezsen okumazsın haber güzel bile olsa :D.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5